Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan dolgozzam fel, a...

Hogyan dolgozzam fel, a családom halálát?

Figyelt kérdés

Réges-régen rengetegen voltunk a 'nagy' családban. Életvidám kis banda volt, meghiszem azt. De szépen-lassan eltünedeztek a szerettek. A gyász, s a melankólia jellemzett innentől minket. S a gyászolók egytől-egyig követték a példát. Már csak páran maradtunk.

Én, speciel végignéztem hat évesen apám és a nagymamám haldoklását. Utána meghalt a nagybátyám, a nagynéném. Alig voltam még 10 éves. Őket követte még egy nagybátyám, mamám(aki nem vér szerinti mamám volt, de úgy szeretett, mintha az lett volna). Anyám keresztestvérei(2), keresztapja, a szomszédbácsi, az új szomszédbácsi, a másik mamám, még egy nagybátyám.

Alig vagyok 18, s mindez végig kísérte az életemet. Nagyon éhezek a szeretetre, de nem tudom kimutatni. Nincsenek barátaim. Nagyon régen nem nevettem őszintén, sosem ittam, sosem voltam bulizni. Nagyon gyorsan fel kellett nőnöm, hogy terhet vegyek hátamra. S ez a teher mind az egészségemet, mind a tanulmányaimra. Nyolc évesen tudtam mosni, főzni, sütni, magamra vigyázni. De még a káosz előtt, négy évesen már szoroztam, osztottam, írtam és olvastam. Én vagyok a legkisebb a családban, mégis hamarabb álltam talpra, mint bátyáim. Ők nagyon sokáig bugyuta kisgyerekek maradtak, bár mára már felnőttek egy kicsit, de még ma is érzem ezt az ízt.

Szerintetek miképpen dolgozzak fel ennyi halálesetet? A halál a nyomomban jár, mert nem volt olyan, hogy két éven belül nem halt volna meg bárki. Novemberben a mamám halt meg, s már nem gyászoltam csak egy hetet. Kezdek megszűnni létezni? Miért nem éreztem azt a mérhetetlen düh-t, és bánatot mint egykoron? Bár az is lehet, hogy már passzívan átissza az életem ezeket. Lehet, minden napom gyász, bú és bánat. Bárhogy is, szerintetek hogy dolgozzam fel? Tudom, hogy Anyám, egy nagynéném halála még előttem áll, s ezek bármikor eljöhetnek. AZ egészség romlik, az idő telik. Miként élhetnék teljes életet így, hogy a gyerek korom aligha elkezdődött, röptében le is zárult. Hogyan?

18F



2014. máj. 31. 01:44
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

A nem végigvitt gyászmunka sajnos pont ide vezet,ahova te kerültél:magányba és kezdődő depresszióba.Sőt,kijavítom magam:lehet,hogy nem is kezdődő ez a depresszió.

Nagyon sajnálom,ami veled történt,részvétem a családod és a szomszédaid miatt is!:(


A gyászmunkában ezek után már CSAK ÉS KIZÁRÓLAG(!) egy pszichológus tud segíteni,ugyanis ez innentől fogva egy bonyolult lelki folyamat lesz nálad.A depresszióból is ki kell lábalnod.Sajnos a szeretetéhségen a pszichológus nem tud segíteni,de ha elmész hozzá,és kilábalsz először a problémáidból,és elvégzed a gyászmunkát,akkor majd képes leszel barátokat,párkapcsolatot szerezni és fenntartani.

Addig semmiképpen nem ajánlom kapcsolatok kezdeményezését,ugyanis nem tudod,hogy mikor botlassz bele egy hülyébe!:( Ez a mai világ túl gonosz ahhoz,hogy megértse az embert bárki is.


És kérlek fogadd meg a tanácsom,menj el egy pszichológushoz,mert ebből már saját magad kiutat nem találsz.


A holisztikus egészségszemlélet alapján az egész testet és vele együtt a lelket is gyógyítani kell.Amíg a lélek nem egészséges,addig a test sem lehet az,és ez fordítva is igaz!


Remélem sikerül feldolgoznod a dolgokat,és megfogadni a tanácsomat!Pszichológus nélkül semmi nem fog működni jól.

2014. máj. 31. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
23%
Nem tudom hiszel e Istenben. Ha hiszel, akkor az nagyban meg tudja könnyíteni a gyász feldolgozását. Én hiszem azt, hogy akik meghalnak és életük során hittek Jézusban és jó emberek voltak, azoknak örök életük van. Hiszem azt, hogy Isten által örök életet tudunk kapni, és a földi élet csak egy próba arra, megérdemeljük e az örök életet vagy sem. Képletesen olyan az élet mint egy szoftver első lefuttatása - vagy kiderül, hogy jó a program, vagy nem. Mindenkinek az a sorsa, hogy meghaljon. Ezen nem tudunk változtatni. Nekünk az a feladatunk, hogy minél inkább Istennek tetsző életet folytassunk itt a földön. Segítőkésznek kell lenni, becsületesnek, szeretettel fordulni mindenkihez, beszélgetni kell Istennel (kérheted Istent, hogy vegye magához az elhunyt szeretteidet, hogy legyenek boldogok együtt a Mennyországban). Alázattal kell tűrni mindent amit a sors ránk mér, ami sokszor nehéz, de Isten ezt várja tőlünk, hiszen az élet nem ér véget a halállal, hanem épp ellenkezőleg, akkor fog elkezdődni az a mérhetetlen nagy boldogság, amit Jézus szerint mi emberek itt a földön el sem tudunk képzelni. Szóval nincs mitől félnünk. Akármennyire is szenvedünk itt a Földön, nem számít, mert ez mind mulandó. Csak az számít, hogy kiérdemeljük az örök életet. Akinek halála után örök élete lesz, annak az embernek NINCS mitől félnie. SEMMITŐL SEM. Mert Isten megmenti a legrosszabb dologtól, ami egy emberrel történhet: a haláltól. Ajánlom neked, hogy kezd el kitartóan olvasni a Bibliát. Ha eddig nem olvastad, akkor el fog tartani egy ideig, mire igazán hatni kezd rád. Amikor én elkezdtem olvasni, azt gondoltam értem, de nem jelentettek azok a szavak semmit számomra. Fontos, hogy az ember imában is kérje Istent, segítsen neki közelebb kerülni hozzá, mert anélkül nem megy. Csak a Szentlélek által tudja az ember úgy olvasni a Bibliát, hogy az megnyugtató legyen számára és örömhírként élje meg. Szóval légy kitartó, és lassan lassan el fog hozzád jutni a Biblia üzenete. Amikor közel kerülsz Istenhez, és olyan életet élsz amilyet ő vár tőled, akkor egy lelki megnyugvást fogsz érezni.
2014. máj. 31. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
10%
Az első válaszoló válaszához pedig én azt tudom hozzáfűzni, hogy egyszer azt mondta a papunk, hogy az emberek nem hajlandóak templomba járni, nem hajlandóak imádkozni, nem foglalkoznak Istennel, ehelyett egymagukban próbálják megoldani a gondjaikat. Ez persze sokszor lehetetlen, és végül templom helyett pszichológusnál kötnek ki, és elköltenek rá rengeteg pénzt, miközben lenne sokkal egyszerűbb és jobb megoldás is. Azt várják az az ember segítsen rajtuk. Én is tanultam pszichológiát, de nem hiszek benne, hogy a múlt eseményeinek a feltárása vagy megmagyarázása meg tudja gyógyítani a lelket és megnyugvást tud hozni. Szerintem erre egyedül Isten képes, mert ő mindenható, számára nincs lehetetlen. Ráadásul Isten nem kerül pénzbe, nem kell tőle időpontot kérni, és neki van a legnagyobb hatalma az egész világon. Ő bármire képes.
2014. máj. 31. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
62%

Vidd végig a gyászfolyamatot és "ne menj vissza a romokhoz", azaz ne a múlton rágódj és ne engedd, hogy még élő szeretteid leendő halála körül forogjanak a gondolataid.


Nem biztos, hogy sikerül feldolgozni. Édesanyám 10 éves korára mindkét szülőjét elvesztette, egyik mellette halt meg, a másik kínszenvedős, lassú haldoklás után. Ezután még örökbe is akarták adni, végül csak szánalomból befogadták - gyakorlatban inkább megtűrték - a rokonai.

Örökre nyomot hagyott benne, súlyos, be nem gyógyuló sebeket, személyiségtorzulásokat, kötődési problémákat (mindkét szélsőség jelen van utóbbinál).


Még fiatal vagy, pszichológus vagy ha hívő vagy, lelkész segítségét kérd ki, hosszú folyamat lesz, de kezelni kell, ne járj úgy, mint szegény anyám.

2014. máj. 31. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
77%

Az idősebb generáció halála fájdalmas ugyan, de valahol természetes. Nekem is meghaltak sorra a nagyszüleim, és más idősebb rokonaim. Borzasztó fájdalmas volt. azt hittem ennél semmi sem lehet rosszabb.

Aztán mikor meghalt a gyerekem, akkor jöttem rá, hogy összehasonlíthatatlan a kétféle fájdalom. Az előbbi eltörpül az utóbbi mellett.


Szóval fókuszálj arra, hogy ez természetes dolog, és ez az élet rendje.

2014. máj. 31. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!