Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek normális, hogy...

Szerintetek normális, hogy nem hajlandó felköszönteni névnapon?

Figyelt kérdés

Párom nem magyar. Nem ünneplik a névnapot, amivel természetesen nincs semmi probléma. Viszont mi "ünnepeljük" nem bált csinálunk de egy cserepes virág és egy boldog névnapot címmel felköszöntjük egymást.

Tegnap volt anyukám névnapja. Fél órát könyörögtem, hogy mondjon annyit neki, hogy boldog névnapot.

Én megértem, hogy nem ünneplik de most két szóba nem hal bele...


2014. jún. 2. 09:31
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
62%

Nem normális..

Te mennyire alkalmazkodsz az ő kultűrájához?

Szerintem ez a minimum, amit az ember megtesz azért akit szeret, ha különbözik a kutúra, akkor alkalmazkodunk, mindketten.

2014. jún. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
52%
Ezért nem jó ötlet más kultúrából párt választani!
2014. jún. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
63%
Normális. Nem kell neki minden magyar szokáshoz alkalmazkodni.
2014. jún. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:

Nem fanatikusan tartja a szokásaikat de én elfogadom és segítem az "olyan napokon" (böjt stb.)


2. ez itt most nem az a hely.... köszi

2014. jún. 2. 09:41
 5/35 anonim ***** válasza:
78%
Finoman szólva is bunkóság ez. Meggondolnám azt a"párzást"- mert ez rossz jel, hogy ez is nagy ügy, egy udvarias gesztust tenni.
2014. jún. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
53%

az se normalis, hogy o nem hajlando felkoszonteni valakit, de az se, hogy te meg kotelezove teszed szamara...raadasul egy nevnap azert nem egy nagy unnep.

nekem is szombaton volt a nevnapom, de a fejem (kulfoldi) nem koszontott fel. na es? most ezert valjak el? nem kell mindent felfujni

2014. jún. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
55%
Ezüstpatakhoz csatlakozom.
2014. jún. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
44%
Az en parom is kulfoldi, ott sincs névnap. Nem is ünnepeljük. Senkiét. Soha senkit nem zavart. Lépj tul rajta, plane ne konyorogj. Nevetséges.
2014. jún. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

Nem kötelezem. Engem sem köszönt fel, ez nem is érdekel. Nem szóltam érte soha. Az első névnapomon említettem neki, hogy névnapom volt ma.. elmondta, hogy ez náluk nem szokás ennyi. Megértettem.

De egy családtagomnál ami kb 3 fő szerintem nem akkora áldozat a két szó. Hamarabb túl van rajta mire elmeséli, hogy ő nem ünnepli.

2014. jún. 2. 09:49
 10/35 anonim ***** válasza:
48%
Képmutatás lenne, kerdezo. Felesleges.m
2014. jún. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!