Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti milyen tanáccsal látnátok...

Ti milyen tanáccsal látnátok el egy 17-19 év közötti lányt ha hozzátok fordulna tanácsért mert kisbabát vár?

Figyelt kérdés
Mi az amit elmondanátok neki??
2014. jún. 3. 11:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
22%

Ennyi infóból nehéz bármit is mondani.

De én azt hiszem, azt tanácsolnám, hogy tartsa meg. Ismerek olyat, aki tinilányént szült, és példásan jó életet élnek.

Elmondanám, hogy válaszhatja az abortuszt is, de biztosan felvilágosítanám őt arról, hogy az abortusz egy legális gyilkosság, és egész életében kísérteni fogja. A nemi élet felelősséggel jár, nem csak élvezettel. A kisbaba nem egy probléma, amitől meg kell szabadulni. Az abortusznak lehet olyan mellékhatása is, hogy többet nem születhet babája később.

Elmondanám, hogy nehéz lesz, de sok örömöt és boldogságot kap a gyermekétől, egészen biztosan biztatnám, hogy tartsa meg.

2014. jún. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
74%
Esélyes, hogy abortuszt javasolnék neki, plane ha 17. De persze ez attól is függ, hogy apuka van e, mit gondol, miből élne, hol lakna, mennyire felnott a gondolkodása, mit szólnak hozza a szulei, stb.
2014. jún. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
39%

Szia!

Egyetértek az előttem szólóval (1/1).

Nekem volt egy "abortuszom", ami nem azért történt, mert nem akartuk megtartani a babát, hanem azért, mert nem fejlődött...a doki a végsőkig húzta, hátha lát valami életet benne, de sajnos nem...:(...engem ez teljesen megviselt lelkileg (akkor már volt egy kisfiam, s ez egy váratlan "terhesség" volt, de mi nagyon örültünk neki...csak rossz lett a vége :().

Szóval én mindenképpen arra biztatnám, hogy tartsa meg. A gyerekek nagyon sok örömet adnak :D!

2014. jún. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
97%
Akkor tartsa meg, ha nem a szülei nyakára fogja szülni, hanem akitől van a gyerek el fogja tudni tartani. Ha ez nincs meg, akkor ne tartsa meg.
2014. jún. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Ennek a kérdésnek semmi jelentősége. Csak kíváncsi vagyok ti (mások) hogy gondolkodnak ezzel kapcsolatban!


Tőlem itt mindenki zöld kezet kap, itt nincs olyan hogy jó-rossz válasz! Mindenképp hasznosak!

2014. jún. 3. 11:43
 6/16 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem itt a válaszokat látva mindenki abból indul ki, hogy mit tanácsolna egy idegen 17 évesnek.


Szerintem meg kellene úgy fordítani a kérdést, hogy mit tanácsolnál a saját 17 éves lányodnak ebben az esetben?


Mert én egyértelműen az abortuszt, hiszen még ő is gyerek. Egy gyerek ne szüljön gyereket, mert az egész életét ellehetetleníti egy rosszul sikerült együttlét miatt. Még csak az se kell hozzá hogy nem védekezett, hiszen a gumival való szexnek is megvannak a veszélyei, vagy a helyi fogamzásgátlóknak.

/Pharmatex-sz mellett kétszer lettem terhes, pedig jóval 30 fölött vagyok. Az én körülményeim megengedték volna hogy megtartsam, de sajnos elhaltak. Lehet, hogy pont a pharmatex miatt. Ki tudja./


Ennek ellenére nem akarnám, hogy a kislányom ne éljen, ne tanuljon, hogy hozzámenjen a kicsi miatt a futó kalandjához.

Épeszű szülő ilyet nem javasol, max egy idegennek, mert milyen szépen hangzik az abortuszellenesség.

Saját gyerekeddel mit csinálnál? Még magáról sem tud gondoskodni 17 évesen.


19 évesen más, ha már dolgozik, vagy úgy érzi szeretné a kicsit akkor hajrá, támogatnám. Az a két év nagyon sokat számít ebben a korban.

2014. jún. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Rendben! Akkor mit tanácsolnátok egy idegen illetve a saját tini lányodnak?
2014. jún. 3. 11:47
 8/16 anonim ***** válasza:
54%

Csak akkor tartsa, ha az apa felségül venné, és lenne hol lakniuk és megélniük.

Egy kisbaba CSAK akkor jelent sok örömöt, has tisztességesen eltudja látni az anyukája. De ma egy 17-19 éves lány még nagyon gyerek ahhoz, hogy anya legyen.

2014. jún. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem lenne különbség. Mindegy, hogy a lányom vagy egy idegen kérdezne. Apa jelölt mit szól hozza? Milyen idős a kapcsolat? Miből kívánja eltartani a gyereket es hol lakna? Milyen jövőt képzel el majdnem tinikent egy gyerekkel? Az egyetlen különbség az lenne, hogy a lányomat mindenben támogatnám, bárhogy dont is.
2014. jún. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Őszödi Ferenc ***** válasza:
11%
Gratulálnék a gyermekáldáshoz, és felajánlanám, hogy segítek az esküvő megszervezésében. Isteni pörköltöt tudok főzni.
2014. jún. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!