Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy egyre több...

Miért van az, hogy egyre több 20-22 éves anyuka marad magára a pár hónapos babájával és a problémáival?

Figyelt kérdés
Túl hamar mennek férjehz? Túl hamar vállalnak gyereket? Sokszor a "semmire"? Aztán meg kiborulnak... Vagy csak én látom így? Miért nem lehet várni 25-28 éves korig azzal a családalapítással, és kiismerni a másikat, megalapozni az anyagiakat (amennyire csak lehet)?
2010. jan. 1. 14:12
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
77%

Mert az túl egyszerű lenne...:)

Sok fiatal megy férjhez és aztán amilyen gyorsan férjhez ment olyan gyorsan el is válik és ott marad a nyakán egy kisbaba! Bár szerintem nem kortól függ a boldogság mert ismerek olyan embereket akik még tizenéves korukban jöttek össze és azóta is együtt vannak! De ez elég ritka... Akik ilyen fiatalon mennek férjhez azok nem gondolkodnak előre és a saját hibájukba esnek!

2010. jan. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
63%
Ezt úgy értitek, hogy a nők a hibásak mindenért, megerőszakolják a szegény,ártatlan férfiakat és kötelezik őket a házasságra, együttélésre, pedig ők a megtestesült tisztaság és csak a gonosz nők tehetnek mindenről?
2010. jan. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
89%
Talán követik a szülei régi "elvárásait". Régen befejezték a sulit elkezdtek dolgozni férjhez mentek és jött a gyerek. Ez működne a mai világban is csak ahoz sokat kell tenni. Én pl addig nem is vállallnék gyerkőcöt egy B terv nélkül. Ha esetleg nem maradunk együtt akkor is kiegyensúlyozottan tudjam nevelni a gyermeket. Bár ez a 20-22 évesen egyedül maradás engem nem érint, mert 30 vagyok és egy ideje már szeretnénk babát és ettől függetlenül nálam is jöhet az hogy egyedül maradok miután meglesz a baba de nem fogok akkor sem kétségbeesni mert van B terv :)
2010. jan. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
37%
14:24 egyetértek veled mostanába sok volt az erőszak amiről nem a nő tehet hanem a férfi mert nincs pénze prostituáltra ezért megerőszakol egy nőt és otthagyja terhesen a nőnek meg nincs pénze abortuszra ezért megszüli a gyereket
2010. jan. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
56%

Igen szerintem túl korán mennek férjhez, de inkább túl korán vállalnak gyereket. Ilyenkor még egyetemre kéne járni, dolgozni mint az állat, hogy legyen ház, pénz, stb legalább alapszinten. De sok ember kijön az iskolából aztán megy is gyereket nevelni. Aztán majd ha elválnak akkor ott áll egy gyerekkkel, nulla tapasztalattal...

Lehet hogy eltér a véleményem az átlagtól, de szerintem az embernek tudnia kell hogy az amiért a normális ember férjhez megy (ami ugya jó esetben szerelem) az egy érzelem. És az érzelmeket nem lehet irányítani, legfeljebb palástolni, de az előbb utóbb kijön és ugyanúgy szenved mindkét fél. Most nem azt mondom, hogy akkor nem menjünk férjhez, de tudni kell hogy ez nem kőszikla, még akkor sem ha házasok vagyunk és gyerek is van. 10 gyerek sem gátolhatja meg az érzelmek működését. És a gyerek feleősségre kötelezi a szülőket és apát is. De azt nem lehet várni hogy ha gyerek van akkor a férj legyen kőszívű, semmit nem érző kivéve szerelmet a felesége és a gyerekei iránt, és pénzcsináló. El kell fogadni hogy érzelmek akkor is vannak amik kihűlhetnek, megváltozhatnak. És ezért még nem szemát egyik férfi sem, aki magára hagyja a szegény gyerekeket. Természetesen vanna szemét férfiak is, de arra meg azt mondom hogy senki sem egy villámcsapásnyi idő alatt változik meg. A nő mnet hozzá "egy ilyehez", hát nézte volna meg jobban.

Általában a nőkhöz hasonló korú a párjuk, és ilyen korban még nem elég érettek és felkészültek. Persze a "legideálisabb kor a szülésre" de könyörgöm a nők nem tenyészállatok akik szülnek ha esik ha fúj, hanem gondolkozó lények (már amelyik) akiknek kötelességük felelősnek lenni és alapot teremteni a gyerekhez és nem semmibe szülni.

2010. jan. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Én is 29 évesen szültem az elsőt, pedig már 9 éve együtt éltem a férjemmel (20 éves korom óta). De addig nem mertem a babát bevállalni, míg alaposan ki nem ismertem a férjemet, és amig meg nem lett az első kicsi saját otthonunk, még ha hitellel is... De lehet ,hogy csak én vagyok ilyen fura gondolkodású...
2010. jan. 1. 14:37
 7/27 anonim ***** válasza:
76%
nekem a volt osztálytársam 13 évesen szülte az első gyerekét és már 3 van neki most 17 éves anyukám azt mondta hogy egész fiatalkorába mit sem csinál és mit sem fog csinálni mint hogy gyereket szarik és nevel.és ez igaz volt egy általános osztály találkozó ő meg beállít 3 gyerekkel és terhesen.Szerintem szégyen.És nem megerőszakolták hanem nem érdekelte hogy terhes lehet ezért nem védekeztek.
2010. jan. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
92%

14:33 azért nem éppen ez a jellemző...A 14:24-es szerintem szarkasztikusan gondolta, hogy a NŐK erőszakolják meg a férfiakat...


Egyébként én még csak 20 éves vagyok, de egyre több volt osztálytársamról hallom, hogy most éppen terhes, meg folyamatosan mennek férjhez egyre többen (volt olyan akinél 3 hónap együttlét után derült ki, hogy babát vár aztán ripsz-ropsz esküvő) Mikor ilyeneket hallok az jut eszembe, hogy vajon 20 év múlva is együtt lesznek ha ilyen hirtelen összekötik az életüket? Persze én is vágyom rá, hogy legyen majd férjem és gyerekem, de most még nem állnék rá készen. főleg addig nem amíg nem dolgoztam 1 percet sem...Pedig a legtöbb ismerősöm akinek van már gyereke az iskolából maradt ki. Szerintem felelőtlenség. Habár az is tény, már a családtól hallom, hogy "bezzeg nekem ennyi idős koromban már férjem 2 gyerekem volt" de attól függetlenül még nem hiszem, hogy lesz gyerekem az elkövetkezendő években.

2010. jan. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem azok a babák csak becsúsznak
2010. jan. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Látom, megy a lepontozás ezerrel. :) Igazán beszüntethetnék már ezt a baromságot ezen az oldalon, semmi értelme nincs..


Köszönöm a további válaszokat is.

2010. jan. 1. 14:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!