Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kiszolgáltatott helyzetben...

Kiszolgáltatott helyzetben vagyunk, mit tehetnénk?

Figyelt kérdés

Ma anyámmal egy kicsit komolyabban belementünk abba a témába, hogy miért issza le apám magát ilyen gyakran. A lényeg az, hogy MÉG nem agresszív, nem verekszik, de az anyjával együtt hazudik és lop, ahol csak tud, még TŐLÜNK is, a családjától, a gyerekeitől.


Sokszor felmerül a kérdés, hogy mi lesz holnap az asztalon. Szinte napi szintű a veszekedés, verekedés még nem volt, de anyámon látszik, hogy depressziós.


A probléma az, hogy 40 éves fejével olyan, mint egy gyerek. Saját céljait nézi, a többiek nem érdeklik, nincs semmi célja, csak iszik, és senkire sem hallgat, akárki akármit mond neki, egyre többet lop és hazudozik.


Ki vagyunk szolgáltatva, mert csak neki van bejelentett állása, a családi kassza 70%-át ő keresi meg, ebből mi csak egy 40%-ot látunk, de van, amikor még abból is lop.


Mit tehetnénk? Terveim vannak, jó iskolába járok, valószínűleg nyáron már programozni fogok, és ebből keresek egy kis zsebpénzt, amivel segíteni szeretnék anyámon. Kell egy B terv is, illetve nem ártana valamit tenni, meggyőzni, hogy ebből elég, hagyja abba (már rengetegszer próbáltuk, sikertelenül), vagy valami.


A segítséget előre is köszönöm!


2014. jún. 4. 21:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

Az ilyen helyzetből egy megoldás van: MEGSZABADULNI az ittas férjtől. Van hogy nehéz, van hogy könnyebb.

Szocmunkásként, pszichológusként és barátként is azt mondom, minél távolabb kell kerülni ettől a személytől...


Vegyétek fel a kapcsolatot egy családseígtővel, szocmunkással, aki segít Nektek elindulni.

2014. jún. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

1., A megkeresett pénzt ne vidd haza

2., ne kpvel segíts, hanem vegyél neki amire szüksége van, és használtan kicsi az értéke

3.,Amint lehet költözz el

2014. jún. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
Mennyi idős vagy? Ha már egyetemre tervezel menni, akkor bírjátok ki amíg egyetemista leszel. Neked irány egy koli, anyukád meg bérel kezdetnek egy szobát valahol és elindítja a válást.
2014. jún. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%
Még a szegénység és az éhezés is jobb egy ilyen alaknál! Sajnos tudom, mit beszélek, mert akár az én apámról is írhattál volna. Amúgy meg nem mindegy? Így is szegények vagytok, ha elmentek, úgyis azok lesztek, de az is lehet, hogy legalább talpra tudtok állni lelkileg is. Meneküljetek!
2014. jún. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

17 éves vagyok, egyébként köszönöm, nekem is ez jár a fejemben, csak nem tudom, hogy mihez kezdjünk a fő bevétel nélkül. Minden bizonnyal mindenkire nagyobb teher zúdulna, és olyan világot élünk, ahol bármelyik pillanatban elveszítheted az állásod, mert "kell a hely a rokonnak"...


Anyámat elég nehéz lesz meggyőzni ilyen állapotban, ezt még 18 évvel ezelőtt kellett volna mondani neki...


Fogalmam sincs, hogy ezek a családsegítő dolgok hogyan működnek, a környéken nem hiszem, hogy van, esetleg egy másik régióban, mekkora távolságban segítenek? Ezektől mennyit lehet kapni? Fősulit/egyetemet ki lehetne húzni velük?


A sulipszichológus segítene ebben a helyzetben? Vagy neki csak az iskola a hatóköre?


Köszönöm az eddigi válaszokat!

2014. jún. 4. 22:11
 6/11 anonim ***** válasza:
59%
Sajnos én nem Magyarországon élek, különben megpróbálnék segíteni. A sulipszichológusnak ha elmondod a problémát, biztosan segít elindulni. Szocmunkások városokban, de falvakban is vannak, meg kell érdeklődni, ki az aki kompetens a témában. De az iskolapszichológus jó elindulási alap!
2014. jún. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
59%

Az iskolapszicholológus biztosan tud segíteni, hogy merre induljatok el.


Amit viszont tudnotok kell, hogy amennyiben elinditja anyukád a válópert, attól kezdve apád köteles utánad gyerektartást fizetni, ami az összes nettó keresetének a 20-25%-a. Tehát nem az van, hogy attól kezdve töle semmi sem jön a közösbe.


Mindenképpen megérné átgondolni, mert a jelenlegi helyzet csak rosszabb lesz, és ha nem is lesz feltétlen agresszív, de egyre több pénzt fog elszórni.

2014. jún. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szakembertől, családsegítősöktől tudnátok anyukáddal együtt komolyabb segítséget kapni, a ti helyzetetekre is, de talán még arra is, hogy apádat rávegyék az elvonóra.
2014. jún. 5. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
8as vagyok, nem láttam kérdező a következő hszedet még. Családsegítőt, h ti melyikhez tartoztok vagy megtudod kérdezni a területi önkormányzattól, vagy neten is elvileg ki tudod keresni. Szakember segítségét nem csak a suliba kérheted, hanem házi orvosotokkal is beszélhettek.
2014. jún. 5. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ezekre a helyekre menj el evvel a problémával:

1. Háziorvos

2. Addiktológiai szakrendelés

3. Családsegítő Szolgálat

4. 12 lépéses anonim program szenvedélybetegek családtagjainak


Itt majd kapsz tanácsot.

2014. jún. 5. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!