Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kiszolgáltatott helyzetben?

Kiszolgáltatott helyzetben?

Figyelt kérdés

Lassan 7 éve élek együtt a párommal. Kisbabát várunk. Albérletben lakunk. Én már 5 hónapja táppénzen vagyok veszélyeztetett terhesség miatt. Havonta kapok 32ezer forintot. Ő vállalkozó. Rá hárul most az anyagi problémák megoldása. Ma kiderült, hogy 2 hónapja nem fizette ki az albérletet, nekem meg azt mondta, hogy ki van fizetve. Elméletileg 10naponta kap 100ezer forintot. Az albérletünk kb. havi 90-100ezer forint. Hónapok óta nem láttam nála max. 10-20ezer forintnál többet. Hogy megkapja-e a pénzt, vagy nem, nem tudom.

A lényeg az az, hogy hatalmasat csalódtam most benne, hogy nekem 2 hónapja hazudik. Itt vagyok egy babával a pocakban, jövedelmem szinte nincs, ami van, az nagyon kevés. Nem tudok már benne megbízni, úgy érzem, nem akarok egy ilyen emberrel együtt élni. Azt nem akarom, hogy csak a gyerek kössön össze minket. Ha tehetném, csapot papot itt hagynék, és elmennék. De pénzem nincs rá, ebből a kevésből még egy szobát se tudok kivenni, nemhogy élni is valamiből. Menni nem tudok sehova, se a szüleimhez, se sehova. Ti mit tennétek a helyemben?

Bocsi, ha kicsit kacifántos, próbáltam nagy vonalakban összefoglalni a nem túl egyszerű helyzetet...


2010. dec. 11. 17:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Beszéltél vele? Mivel magyarázta a hazugságot? Hol van a többi pénz,miért csak 20 ezer van nála?
2010. dec. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is elöször beszélj vele, mert lehet, hogy oka van, hogy nem fizetett - pl. elvesztette az állását, esetleg neki sem fizetnek, és arra vár, hogy megkapja az elmaradt pénzt, stb.

Neked meg lehet, hogy azért nem szólt, mert nem akart idegesiteni (mivel veszélyeztetett terhes vagy), és azt remélte/reméli, hogy hamarosan meg tudja oldani a helyzetet.

2010. dec. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Persze, beszéltem vele. Többnyire nem bocsátkozik magyarázkodásba, és ez is zavar. Dolgozik, az biztos. Vagy megkapja a pénzt, és nem tudom mit csinál vele, vagy nem tudom. Egyszerűen úgy veszem észre az elmúlt időben, hogy kifolyik a keze közül a pénz. Egyszerűen nem tud elszámolni vele. Ebből már régen is elég sok vitánk volt. Már többször mondtam neki, hogy adja oda nekem, én itthon vagyok, úgyse megyek sehova, én biztos nem költöm el, max kajára költök. Mindig hajlik rá, hogy így lesz, de ez még egyszer se történt meg.
2010. dec. 11. 17:15
 4/11 anonim ***** válasza:
Elég baj,hogy 7 év alatt nem alakult ki egy rendszer,hogy hogy és ki fizeti ki a rezsit,a kaját és az egyebeket.Ennek már olajozottan kellene mennie.Most viszont efelett nem lehet elmenni szónélkül.Meg kellene értetned a pároddal,hogy olyan nincs,hogy nem mond semmit és a pénz pedig nyomtalanul eltünik.Már nem csak ketten vagytok,ha gond van,majd legfeljebb esztek zsíros kenyert mindennap,hamarosan itt a gyerek,neki állandó szükségletei vannak és ketten vagytok érte felelősek.Az anyagi helyzet komoly dolog.Egymás elött nem lehetnek ebben titkaitok és alaposan meg kell tervezni,hogy mire költötök és mikor.Nem elég az ígéret,itt havi számítások kellenek,mert hamar arra eszmélhet az ember,hogy még egy hét fizuig és már csak 20 ft van a zsebben.Nincs más választásod,mint igenis leülni vele és megbeszélni,hogy vegye komolyan és mostantól ketten osszátok be a pénzt.Ha külön kasszán vagytok és nem akar eltartani,akkor szívtál most.
2010. dec. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ráncba kell szedni párod. De előbb tudd meg, hova lett a pénz.

Sajnos van, hogy az ügyfelek egyszerűen nem fizetnek, mi majdnem tönkrementünk nemrég emiatt, és egyszerűen ha nem akarja kifizetni, nem tudod hogy behajtani rajta. Szóval lehet, hogy ilyen helyzet állt elő, csak nem akart téged, aki amúgy is veszélyeztetett terhes vagy, ilyennel stresszelni.

Vedd át az anyagi ügyek intézését. Minden számla, csekk, befizetnivaló befizetését ellenőrizd. Nehogy most rakjanak ki az utcára!!

2010. dec. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Beszélni fogok vele az biztos. Sajnos ilyen jellegű problémáink régen is voltak. Most kezdtem megint megbízni benne. Nem vagyunk külön kasszán. De ha egyszer nem hoz haza pénzt, nem tudom átvenni a dolgok irányítását. Mindig ezzel volt problémánk, az őszinteséggel, meg az anyagi dolgokkal. A legrosszabb az egészben, hogy én abban a tudatban voltam a mai napig, hogy legalább az albi rendezve van. Az nem mentség, hogy engem akar kímélni. Hosszú évek tapasztalata, hogy előbb-utóbb minden kiderül, és eljut hozzám. Nem hiszem el, hogy nem jobb neki is, hogy elmondja, felkészít rá, mint hogy azzal hívjanak fel, hogy költöznünk kell...
2010. dec. 11. 17:53
 7/11 anonim ***** válasza:
Akkor fogok gyereket vállalni ha elegendő pénzt spóroltam össze az ilyen helyzetek elkerülése érdekében.
2010. dec. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Sajnos ilyen jellegű problémáink régen is voltak"


7 éve folyamatosan elherdálja a pénzt mi a jó frászért szülsz neki gyereket, mit gondoltál a baba miatt benő a feje lágya. Most majd nevelheted a gyereket a nyomorba, mit gondolsz ki fog befogadni egy gyerekkel.

2010. dec. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem azt mondtam, hogy folyamatosan, hanem hogy volt már rá példa. Ha szeretsz valakit, és változást látsz, és úgy látod megérett egy gyerek felnevelésére, akkor miért ne? 5 évig nem estem teherbe, úgy voltunk vele, hogy ha összejön, akkor jó, ha nem, hát akkor ez van. Nem lett volna szívem elvetetni, még ha korábban jön ez a probléma, akkor se.
2010. dec. 11. 19:36
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy azért hazudott, mert nem akart Téged veszélyeztetett terhesként felzaklatni?
2010. dec. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!