Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen a kapcsolatod sógornődd...

Milyen a kapcsolatod sógornőddel, sógoroddal esetleg anyósoddal és apósoddal?

Figyelt kérdés

Én 6 éve vagyok együtt a párommal, ebből 5 éve együtt is élünk, nem tegnap jöttünk össze.

9 év van köztünk, ezért anyósom és apósom olyan korú mint a nagyszüleim... elvagyok velük, de a korkülönbség miatt sokszor nem tudok mit kezdeni velük, főleg apósommal. De nem mutatnak irántam "nem szeretést" vagy bármi ilyesmi.

2 sógornő jelöltem van, velük is ez a helyzet, én azt gondolom szintén a korkülönbség miatt bár nem tudom.

Az öregebbik anyám lehetne, vele egy fokkal jobb a kapcsolatom mint a fiatalabbik sógornővel. Ő szintén olyan semleges velem. Nem tudom eldönteni miért, a korkülönbség miatt is, meg aztán én kevésbé vagyok nyílt, beszédes - ő meg ennek az ellentéte. Nagyon sokszor viszont úgy érzem abban a családban senki se vesz komolyan, holott évek óta a párommal vagyok. Talán csak akkor leszek "valaki" ha a felesége leszek!?

Nektek milyen a kapcsolatotok a párotok családjával?


2014. jún. 5. 14:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Anyósom szintén nagyszüleimmel egyidős - nem a köztünk lévő korkülönbség miatt, hanem én korán, a férjem későn született. A kapcsolat jó, bár az első babánk érkezik, és most ütköznek ki az igazi generációs problémák, rengeteg tanáccsal ellát, amik nagy részéről teljesen másképp gondolkodom. Sógorommal-sógornőmmel jó a kapcsolatunk, de ritkán találkozunk. Nem sokat tudsz tenni, a házasság során az ember csomagban kapja a többi rokont, akik lehet, hogy nem kedvelnek téged, vagy te őket, de ez ne bántson, amíg nem okoznak komoly károkat. Ne próbálj mindenkinek megfelelni! :)
2014. jún. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Apósom:

nem él, de anyósomnak van párja...ő teljesen más típusú ember, mint én, de jófej, jól kijövünk /60 éves/


Anyósom: /59 év/

Sokáig nagyon jól jöttünk ki, de vannak dolgai, amiket nehezen viselek.

Az esküvő óta hadilábon állunk, majdnem tönkretett a a napot, a férjem részére sikerült is, (ő majdnem hazaküldte a saját anyukáját)

mintha bekattant volna attól, hogy összeházasodtunk, vagy nem tudom

Pedig az esküvőkor már 5 éve voltunk egy pár, 3,5 éve együtt is éltünk.


Sógorom

jól kijövünk

jófej, vannak fura dolgai, nem szeretem ha iszik, mármint ha sokat, ami gyakran előfordul

a kapcsolatunk elején még nem jöttünk ki, akkor még kijött a 6 év korkülönbség... (21 voltam ő 26) más életciklusban voltunk, gyerekként tekintett rám és a férjemre is akkor még

azóta "összenőttünk"


sógornő---mint a sógorom párja


3. van neki amióta mi együtt vagyunk


1..épp akkor szakítottak amikor megismertem őket

2. őt nem hívtam sógornőnek, ő enegm igen, de nagyon rossz volt a kapcsolatunk...nagyon-nagyon

3. őt sógornőnek hívom

3 éve egy pár, együtt élnek, szerintem vele nagyon jó a kapcsolatom, szívesen találkozunk a fiúk nélkül is

2014. jún. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Na, az én anyósomnak is vannak fura dolgai amiket nehezen viselnék, ha sűrűbben találkoznánk. :) Bár ő biztosan kedvel, mert amikor volt mély időszakunk és szakítottunk, ő még meg is siratott ;)


A sógornő jelöltjeim nekem is úgy "rokonaim" hogy párom bátyjainak a feleségei!

A párom testvéreivel minden oké, előttük valahogy hamarább megnyíltam. Ez is a bajom, hogy kevésbé vagyok beszédes és visszahúzódó vagyok.

2014. jún. 5. 14:31
 4/9 anonim ***** válasza:

Anyósomat és a férjét (aki nem az igazi apósom, mert elváltak) nagyon szeretem. Apósommal egyáltalán nem vagyunk jóban, ki nem állhatjuk egymást.

Sógornőmmel sem vagyok jóban. Mikor találkozunk(általában csak családi ünnepeken) kb. 5 mondatnál többet nem igazán beszélünk egymással. Ennyi bőven elég is belőle.

2014. jún. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Anyósom és apósom fiatalabb az én szüleimnél, modernebben is gondolkoznak (főleg anyós), nagyon szeretem őket, jó a kapcsolatunk, ők is engem. Sógornőm még fiatal, középsuliba jár, nagyobb köztünk a korkülönbség, de nagyon szeretjük egymást, ugyanúgy ahogy sógorommal is, aki egyidős velem. Nekem szerencsém van ilyen szempontból úgy érzem, mert szörnyű dolgokat hallok barátoktól. Örülök, hogy párom családja ilyen :)
2014. jún. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mi másfél éve vagyunk együtt.

Apóssal, anyóssal jó, bár nem igazán beszélgetünk - nehezen nyílok meg másoknak, így nekik is.


Sógorom 12 éves nagyon késői gyerek, neki néha segítek tanulásban, meg - ha barátkozós kedvében van - elvagyunk.

Sógornőm fél évvel idősebb nálam, a párja pedig fiatalabb, velük is jóban vagyok.

2014. jún. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Sógornőmmel és sógorommal jó, ők a fiunk keresztszülei is, de külföldön élnek, így ritkán találkozunk. Apósomat lassan 5 éve nem láttuk (hála az égnek), anyósomat 2 éve.
2014. jún. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Anyósom régebben nem él, apósomat most gyászolom.


Sógor/sógornő esetében mindig az a szabály nálam, hogy "amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten".

2014. jún. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Anyóssal jóban vagyunk,após tartózkodóbb, de vele is elvagyok :)

A sógorom idősebb nálam 3évvel, de nem vagyunk jóba, lenéz mindnekit aki nem keres rengeteget, és sokszor ha kérdezek úgy csinál, mintha nem is hallaná. A barátnőjével elvagyok, de ő meg kétszínű, állítólag a hátam mögött szid.:D

2014. jún. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!