Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen esetben mit tehet ez a...

Ilyen esetben mit tehet ez a fiatal fiú?

Figyelt kérdés

Egy barátom mesélt egy történetet, én nem ismerem a szereplőit,d e elgondolkodtam, főleg miután érzéketlennek lettem titulálva. Szóval adott a barátom unokaöccse, aki egyetemista, neki onnan, a suliból van egy haverja, aki náluk töltötte a múlt hétvégét. A család beszélgetett ezzel a haverral, kérdezgették, buzdították, hogy meséljen magáról, mivel előtte nem ismerték. A srácról kiderült, hogy már kb. másfél hónapja nem volt otthon, mindig egy-egy barátja fogadja be, mert nem mehet haza. Eddig az édesanyjával és a nevelőapjával élt, és a 10 vagy mennyi tesójával. De nem vérszerintiek, féltesók különböző apáktól, meg gondolom néhány csak mostohatesó, a nevelőapa gyerekei. Na mindegy, ez nem lényeg. Az igazi apjával nem tudom mi van, én magát a gyereket sem ismerem, de szerintem sejthetitek milyen családból való, én valami olyasmire tippelek, hogy egy agresszív, piás pasi lehet az apa, vagy esetleg maga az anyuka sem ismeri..stb. De ez nem biztos ám, csak az a fontos, hogy nem megoldható, hogy a srác hozzá kerüljön. Hazamenni azért nem mehet, mert otthon folyamatosak voltak a veszekedések, a nevelőapa folyamatosan veri a gyerekeket, illetve az édesanyát is. Sokszor a gyerekeket leülteti sorban, hogy végignézhessék, amint félájultra veri az anyjukat, és ha segíteni próbálnak őket is megveri. Máskor azzal fenyegette meg ezt a fiút, hogy ha most azonnal nem veri meg az öccsét (nem egy pofonról van szó, hanem rendes verésről), akkor ő fog olyat kapni, hogy azt nem köszöni meg. Egyébként nagyon szegények, és nagyon rossz körülmények között élnek.


Én sajnálom a fiút, a testvéreit és az anyukát is, hogy egy ilyen idióta terrorban tartja a családot. Csak nem értem miért nem tesznek vmit? Az nő miért nem hagyja ott a faszit? Hogy tud olyan emberrel együtt élni, aki megveri a gyermekeit? Nincs hova mennie? Vmi családsegítőbe vagy anyaotthonba csak el tudna menni, nem? 16 éves vagyok, nem nagyon tudom, hogy megy ez, nekem rendezett, boldog családi életem van, de fel nem fogom, hogy ezek a gyerekek, miért nem szólnak vkinek, ha ilyen rosszul mennek a dolgok? Gyámügy, vagy gyerekvédelem, vagy ha csak az iskolában az osztályfőnöknek?

Mikor ezt a barátomnak mondtam, hogy nem értem, miért nem tesznek valamit, azt mondta, hogy érzéketlen vagyok, amiért nem érzem át, milyen rossz nekik, mert nekem mindenem meg van. Persze, elhiszem és tudom, és belegondolni is rossz ebbe, de azzal nem oldódik meg semmi, hogy sajnálom őket. Tenni kell valamit, és én segíteni akarok rajtuk, bár nem ismerem őket. Ha esetleg tudnátok adni tippet vagy ötleteket, hogy hova kéne fordulni ezzel kinyomozom a srác nevét, és felveszem vele a kapcsolatot. Csak egyelőre én sem tudom, hogy pontosan mit lehet tenni, ha valaki ilyen helyzetben van.


2014. jún. 7. 19:10
 1/3 A kérdező kommentje:

Ja, a nem mehet haza veszekedés abból következett, hogy a srác elment vmi buliba, és mikor ott volt, akkor telefonált haza, hogy ma nem alszik otthon, itt és itt van. Gondolom azért így tett, mert nem engedték volna el, vagy valami. Ilyet néhány osztálytársam is csinált már. Ekkor mondta neki a nevelőapja, hogy jó, akkor többet ne is menjen haza soha. csak kicsit más szavakkal.


Mikor én mondtam, hogy hát én úgy tudom, hogy a törvény kötelezi a szülőket, hogy a gyermeket 18 éves koráig tartsák el, és ilyet nem lehet, h nem engedik haza, azt a választ kaptam, hogy "de arra nincs törvény, hogy szeresd a gyereked" és megint csak nekem kéne jobban átéreznem a dolgokat, nem pedig okoskodnom.

2014. jún. 7. 19:14
 2/3 anonim ***** válasza:

Aki nem akarja, azon nem lehet segíteni. Az ilyen nők általában nem is akarnak segítséget elfogadni, nem is akarnak menekülni. Nekik ez a természetes.

Tehát te nem tudsz segíteni, főleg nem 16 évesen. A gyámügy és hasonló szervezetek is csak bürokratikus irodák. Szabályok szerint élnek, és meg van kötve a kezük.


A srác ezzel nyert, hogy eljött vagyis lezavarták. Most csak az a kérdés, hogy az egyetem mellett képes e a saját lábára állni, vagy ott kell hagynia a sulit.

2014. jún. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ne törődj az ilyen bűntudatkeltéssel, aki megoldást keres, segítőkészebb, mint aki csak dicsekszik, hogy mennyire fáj neki mások bánata. Az ilyen hirtelen személyeskedéssel gyakorlatilag úgyis az igazadat ismerik el.
2014. jún. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!