Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennetek kulfoldre parotokkal...

Mennetek kulfoldre parotokkal itthagyva mindent? Hetek ota nem tudok donteni? (tirol)

Figyelt kérdés

En 24 eves vagyok parom 32 nagyon jo a kapcsolatunk, 2 eve egyutt is elunk. Neki is es nekem is van sajat hitel nelkuli lakasunk, az enyemben lakunk az ove ki van adva alberletbe abbol fizetjuk a rezsinket.

Sajnos egy gyarban dolgozunk, monoton munka es idegorlo, lenyegeben egy 20 masodperces folyamatot ismetlek 8 oran keresztul. Ő a gepeket allitja be. 4 muszakba dolgozunk, olyan hogy szabad hetvege el is van felejtve. En 108.000 ft ot keresek o 120.000 ft ot. Havi szerzodessel vagyunk, tehat minden ho elso munkanapjan derul ki hogy van e munkahelyunk. Sokat gondolkudunk azon hogy kimenjunk kulfoldre gondozni, nem veglegesen csak nehany evre. El Tirolba egy ismerosunk es o ajanlotta ha szeretnenk kimenni segit mindenben. 4-5 ev mulva szeretnenk csaladi hazat epiteni ( a lakasokat eladnank plusz a kulfoldon keresett penz ) illetve ha meglenne a haz belevagni a csaladalapitasba, es szeretnenk a gyermekvallalashoz normalis korulmenyeket teremteni, illetve en szeretnek egy tanfolyamot evek ota elvegezni, erre is lenne penz.

En szobalany munkat kapnek a parom pedig konyhan lenne kisegito , havi 800.000 ft ot kapnank ketten + 100.000 ft bevetelunk lenne a 2 lakas alberleti dijabol. Kaja szallas ingyenes lenne a szalloda elkulonitett reszen, egyutt laknank ott is.

Amitol en rettegek az a nyelv, van nemetbol kozepfoku nyelvvizsgam es ossze is rakom hogy mit szeretnek vagy kezzel labban elmutogatom , de folyekonyan nem beszelek, rettegek hogy nem fogom tudni elvegezni amit kell. A masik felelmem hogy en meg soha nem voltam kulfoldon, sot nyaralni se nagyon belfoldon se, felek az ismeretlentol. Masok azt mondjak a nyelv majd ugyis jon magatol illetve lehet hogy a hely jobban fog tetszeni mint itthon. Hetek ota dilemmazok hogy mi legyen.


Adnatok tanacsot?


2014. jún. 11. 16:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
61%
Ha te nem mégy, add meg az ismerősöd elérhetőségét, megyek én!
2014. jún. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
91%
En belevagtam. Kikoltoztem paromhoz nemetorszagba 0 nyelvtudassal. Mindennek fel eve. Azpta mar rengeteg dolgot megertek. Mi nem tervezunk hazakoltozni, itt szeretnenk elni.
2014. jún. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
70%

Menjetek. Nagyon sokan élnek úgy, hogy anyuka itthon 1-2 gyerekkel, apuka meg külföldön dolgozik, hogy megéljemek. vagy nagyon sokan élnek távkapcsolatban, a lány itthon, a fiú külföldön. Ehhez képest ti abban a szerencsés helyzetben lennétek, hogy együtt is lakhatnátok, kaja, szállás ingyen, szóval tudnátaok jócskán spórolni is, plusz az itthoni kiadott lakások.

Németből ha van középfokú nyelvvizsgád, akkor meg mitől félsz? Egy szobalány munkához nem kell németül doktori disszertációt írni. Rengetegen vágank neki ennyi nyevltudás nélkül is. Ha a párod menni szeretne, akkor én a helyedben egy percig se haboznék.

2014. jún. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
70%
Én mennék a helyetekben. Ha mégsem tetszik majd kint, még mindig haza tudtok jönni. És remek próbája lenne a kapcsolatotoknak is.
2014. jún. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
57%
mennék, ilyen hülye kérdést...
2014. jún. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
70%
Pontosan ugyanezek a gondolatok jártam a fejemben 5 évvel ezelőtt, szinte szóról szóra leírtad amit én éreztem akkor! Azóta is kint vagyunk még Bécsben :) Annyi változott, hogy már nem akarunk otthon családi házat venni, mivel haza se akarunk költözni :D Oké, mi minden hétvégén haza tudunk menni a családhoz, azért ez közelebb van.
2014. jún. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Koszonom hogy valaszoltok. Igen lenne hova hazajonni. A nyelvtolazert felek mert sok a hianyossagom. De egy gyonykru helyre koltoznenk.
2014. jún. 11. 16:12
 8/19 anonim ***** válasza:
63%
Nem is értelek min dilemmázol o.O ? ;-) Egyértelmű a válasz ,MENJETEK !!!! Magyarországot ne sajnáld itt hagyni ... Tetszeni fog meglátod ,haza sem akartok majd jönni .A férjem is Németországban dolgozik ,hamarosan már én is megyek utána a gyerekünkkel .Mi oda tervezünk ,de nem átmenetileg ,hanem végleg !
2014. jún. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
60%

menjetek basszus, mire vártok? :) sok szerencsét! és hidd el, a nyelvet ha van alaptudásod, hipp-hopp megtanulod.

(egy angolul végigbeszélt fesztivál után alig tudtam megszólalni magyarul, úgy beleette a fejembe magát a nyelv)

2014. jún. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
67%

Én is azt mondom, hogy vágjatok bele! Végülis jobb munka lenne számotokra a külföldi meló. Nem voltam még Tirolban, de egy szállodában biztosan jobb dolgozni, mint egy gyártósoron. Az más lenne, ha itthon nem találnátok mondjuk orvosi diplomával munkát, és úgy mennétek ki, akkor megérteném a dilemmát.


A kérdésem az, hogy tudtok valamit arról, hogy mennyi az élet Tirolban? Értem én, hogy ingyen laktok ott, ahol majd laktok, de mi van, ha pl. a bérlet a fizetésetek fele? Most ez túlzás nyilván, de az arányokat szerintem kérdezzétek meg a már ottlevő ismitől:)


A nyelv (nem)ismerete pedig nem hátrány, mivel eleve szakképzetlen, közép-kelet-európai munkaerőt keresnek, szóval nyugi! Ja, és tölts le a telódra egy szótár programot, vagy vigyél egy ebookon egy szótárat vagy csak egy sima könyv alakú szótárat:)

2014. jún. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!