Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennetek kulfoldre parotokkal...

Mennetek kulfoldre parotokkal itthagyva mindent? Hetek ota nem tudok donteni? (tirol)

Figyelt kérdés

En 24 eves vagyok parom 32 nagyon jo a kapcsolatunk, 2 eve egyutt is elunk. Neki is es nekem is van sajat hitel nelkuli lakasunk, az enyemben lakunk az ove ki van adva alberletbe abbol fizetjuk a rezsinket.

Sajnos egy gyarban dolgozunk, monoton munka es idegorlo, lenyegeben egy 20 masodperces folyamatot ismetlek 8 oran keresztul. Ő a gepeket allitja be. 4 muszakba dolgozunk, olyan hogy szabad hetvege el is van felejtve. En 108.000 ft ot keresek o 120.000 ft ot. Havi szerzodessel vagyunk, tehat minden ho elso munkanapjan derul ki hogy van e munkahelyunk. Sokat gondolkudunk azon hogy kimenjunk kulfoldre gondozni, nem veglegesen csak nehany evre. El Tirolba egy ismerosunk es o ajanlotta ha szeretnenk kimenni segit mindenben. 4-5 ev mulva szeretnenk csaladi hazat epiteni ( a lakasokat eladnank plusz a kulfoldon keresett penz ) illetve ha meglenne a haz belevagni a csaladalapitasba, es szeretnenk a gyermekvallalashoz normalis korulmenyeket teremteni, illetve en szeretnek egy tanfolyamot evek ota elvegezni, erre is lenne penz.

En szobalany munkat kapnek a parom pedig konyhan lenne kisegito , havi 800.000 ft ot kapnank ketten + 100.000 ft bevetelunk lenne a 2 lakas alberleti dijabol. Kaja szallas ingyenes lenne a szalloda elkulonitett reszen, egyutt laknank ott is.

Amitol en rettegek az a nyelv, van nemetbol kozepfoku nyelvvizsgam es ossze is rakom hogy mit szeretnek vagy kezzel labban elmutogatom , de folyekonyan nem beszelek, rettegek hogy nem fogom tudni elvegezni amit kell. A masik felelmem hogy en meg soha nem voltam kulfoldon, sot nyaralni se nagyon belfoldon se, felek az ismeretlentol. Masok azt mondjak a nyelv majd ugyis jon magatol illetve lehet hogy a hely jobban fog tetszeni mint itthon. Hetek ota dilemmazok hogy mi legyen.


Adnatok tanacsot?


2014. jún. 11. 16:01
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Szia!


Én mennék a helyetekben. Középfokú nyelvtudás elég, úgyis meg kell tanulnod az ottani nyelvjárást. Szobalányi munkához igazából nem kell szépen beszélned, csak értsenek meg, és te is értsd meg, mi a feladatod. Arra készülj fel, hogy maga a munka nehéz lesz, illetve biztos lesznek nehézségek eleinte, de ha nem léped meg most, akkor lehet évekig bánni fogod.

2014. jún. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
53%
Indulj! Még ma! Nem vicc!
2014. jún. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
18%
Sok csicska...
2014. jún. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Őszödi Ferenc ***** válasza:
100%

Menjetek. Komolyan.

Arra azért megkérnélek, hogy küldj egy üdvözlő lapot a messzi Tirolból a Cinege út 5. szám alá.

Sok sikert kint.

2014. jún. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

A saját helyzetemben nem mennék ki, de nekem teljesen más a helyzetem, mint a tiéd.

A helyedben bevállalnám. Jó lehetőségnek tűnik és ezt úgy mondom, hogy nagyon nem vagyok az a "hajrá, menjünk külföldre, mert ott kolbászból van a kerítés" típus. Középfokú nyelvtudás elég lesz, aztán biztos sokat fejlődsz majd.

Ha nem jön össze, van hova hazajönnötök, ráadásul egy ismerőshöz mentek, aki biztos sokat segít majd.

Aztán majd látjátok, hogy maradtok, vagy visszajöttök egy idő után, ha már összegyűjtöttetek valamennyit.

2014. jún. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Mindenféleképpen menjetek.


Én is Tirolba szerettem volna menni, de sajna mi angolul tudunk inkább, mint németül.

De az a hely... haza se jönnék, gyönyörű!

[link]


Képeslapra való :)

Sok boldogságot kint!

2014. jún. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Mink szeptemberben indulunk.Egy 3 éves gyerkőccel.Ne gondolkodj menjetek.
2014. jún. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
51%
Én biztosan nem mennék. Ennyi pénzböl itthon is meg lehet élni. Lakás is van. Semmivel nem jobb ott az élet.
2014. jún. 12. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Igen utolsó, de Tirol szééééééép :-)
2014. jún. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!