Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A ti közös életeteket a...

A ti közös életeteket a párotokkal mennyire nehezíti meg az ő exneje? Van miatta feszültség köztetek?

Figyelt kérdés

Nálunk sajnos van, és már nem tudom, mitévő legyek.

Az a helyzet, hogy az exneje valamiért nem hajlandó tudomásul venni, hogy már elváltak, pedig anno ő akarta ezt az egészet. Van is valakije, és mégis a páromat rángatja minden hülyeségért.


Mi persze rengeteget veszekszünk emiatt. És tegnap kiderült, hogy a párom jópár dologban hazudott nekem.

Türelmes ember vagyok, de kénytelen voltam néhány dologra megkérni.

Első körben arra, hogy legalább hetente kétszer az exe vigye reggel oviba a gyereket. Azért, mert csütörtök reggel a párom már alig szokott állni a lábán, minden áldott reggel negyed hatkor kelt, hogy időben odaérjen az oviba agyerek, pedig az exe jóval közelebb lakik az ovihoz, mint mi. Megkértem, megindokoltam, ő beleegyezett. Megállapodtak, hogy minden csütörtökön és pénteken anyuka megy az oviba a gyerekkel. Ehhez képest még egy hónap sem telt el, és egyik csütörtök reggel arra ébredtem fél hatkor, hogy a párom már ébren van. Rákérdeztem, és mondta, hogy ja, hát igen, az exe megkérte, hogy vállalja be ezt a napot is. És a párom erről nekem nem szólt, arra számított, hogy úgysem ébredek fel, és meg sem tudom ezt az egészet.


Másodszor arra is megkértem, hogy hozza el a kocsiját az exétől. Mert tarthatatlannak éreztem, hogy az ő saját kocsiját már fél éve az exe használja arra, hogy a kollégája a párom kocsijával cipelje a fenekét munkába. Mert az exnek még jogsija sincs. Autóhasználati díjat, persze nem fizetett, ahogy a kötelezőket sem. A párom el is hozta a kocsit. De aztán (tudom, szemét húzás, de éreztem hogy sumákol valamit) beleolvastam a facebookjába, és kiderült az üzenetekből, hogy 3 napra mégis visszavitte az exéhez az autót az ő kérésére. Persze ezt sem említette nekem egyetlen szóval sem.


Harmadszor pedig megkértem, hogy tiltsa le az exét facebookon. Világosan megindokoltam, hogy azért szeretném, mert tűrhetetlen, hogy anő minden áldott este ír neki valami baromságot, aminek semmi köze a gyerekhez, és mi bárhová megyünk, bármit csinálunk, az estéink elmaradhatatlan része, hogy a párom az exével facebookozik. Mondtam neki, hogy ha a hölgy akar valamit, akkor tud telefonálni is, telefonban le lehet rázni 20 másodperc alatt, ha tényleg nem a gyerekről van szó. A párom beleegyezett, letiltotta. Eltelt másfél hét, és tegnap mit látok a facebookján? Hogy az exnejével váltott üzeneteket, mert feloldotta a tiltást, mivel az exneje "túl erősnek érezte". Természetesen nekem erről is elfelejtett szólni.


Miután ezek kiderültek, tegnap kérdőre vontam, de semmi értelmes magyarázatot nem tudott arra adni, hogy mégis miért hazudott ezekről a dolgokról. Csak azt hajtogatta, hogy de neki igenis én vagyok a legfontosabb (persze a gyereke után, ami totál érthető), és hogy az exe neki egy kicsit sem számít. De ezek csak szavak, a tetteiről, amikkel ezt bizonyíthatta volna, utólag kiderült, hogy mind csak üres gesztus volt. Megtette amire kértem, de aztán a hátam mögött csak folytatta tovább ugyanúgy.

Pedig én nem érzem úgy, hogy ezek a kérések vállalhatatlanok lettek volna, mindegyiket világosan megindokoltam. Nem az én szeszélyeimről szóltak, hanem arról, hogy ne hagyja magát rángatni meg kihasználni. Ami ugye elviekben az ő érdeke lenne.


Ti mit gondoltok erről? Mit tennétek?



2014. jún. 3. 10:47
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
93%
mikor először feltetted a kérdést akkor is olvastam ... szóval nem változott semmi ... az a baj, hogy a párod a gyerek szerves részének érzi az exet, és úgy gondolja mindezzel a gyereknek tesz jót ... állj a sarkadra rendesen, nincs más megoldás
2014. jún. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
94%
Én nem tűrnék tovább, ha ennyire az ex kénye kedve szerint él, és ahhoz igazít mindent, akkor tegye, lelke rajta, de nélkülem. Válassz magadnak olyan párt, akinek te vagy a legfontosabb, nem az ex. Tudom, hogy bizonyos kor után nehéz olyan párra lelni, akinek nincs előélete, de én nem lennék hajlandó emiatt ennyi mérget lenyelni, meg napi szinten ezen vitázva élni. menjen, aztán nyalja állva az exe s.e.g.g.é.t, ha őt ez teszi boldoggá. Nincs ép elméjű nő, aki ezt tűrné.
2014. jún. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:

Én próbáltam. Először kértem szépen, érveltem, próbáltam hatni rá. Nem változott semmi. Azután követeltem, kiabáltam, veszekedtem. Nem változott semmi. Végül, a facebookos letiltásos történetnél egyenesen ultimátumot adtam, hogy vagy megteszi, vagy én már itt se vagyok. És lényegében ez sem használt, mert ugyanúgy folytatta a hülye üzengetést, csak már a hátam mögött.

Én ennél határozottabban már nem tudok fellépni vele szemben.

2014. jún. 3. 10:59
 4/41 anonim ***** válasza:
95%

Nézd, a párod egyrészt sunyi és hazug másrészt elég gyermeteg, gyenge jellem valahogy nem megy neki az életének szétosztása a fontossági sorrend kialakítása. Nem tud nemet mondani szerintem az exe mellett egy papucs volt.


Amíg mellette maradsz ez fog menni mert ilyen.

Egyet tudsz tenni ha nyugodtan akarsz élni: lelépsz.

Ha már az ultimátumra is tesz...és a hátad mögött sunnyog...gyakorlatilag folyamatosan hazudik neked, ami a tiszteletlenség egyik jellemzője.


Meddig akarsz még kínlódni vele? Míg ki nem borulsz teljesen?

Menjen vissza az exéhez és éljenek hármasban!

Te meg keress egy olyan pasit, aki tényleg felnőtt.

2014. jún. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
91%

"Menjen vissza az exéhez és éljenek hármasban!

Te meg keress egy olyan pasit, aki tényleg felnőtt."

Én is ilyesmit akartam írni. Látszik, hogy lélekben nem váltak el, és nem is fognak. Te pedig keress olyat, akinek nincs családja, mert teljesen az extől -főleg, ha gyerek is van- NEM tudnak elválni az emberek! Erős kötelék az..

2014. jún. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
50%
Sajnos ez nálunk is így ment egy ideig. Végül a párom rájött, hogy vagy leállítja az exet és nem lesz partner ezekben a játszmákban, vagy a mi kapcsolatunk és minden további kapcsolata is tönkre megy majd. Sajnos szépen nem ment ezt a dolgot megszüntetni. Csak áldozattal. Mivel a gyerek is fel volt használva, dobálva, rángatva volt az ex részéről, és őt is már nagyon sajnáltuk, így a párom teljesen megszüntette velük a kapcsolatot. Láttuk, hogy a gyerek ebbe a harcba tönkre megy. Szóval annak, hogy a mi kapcsolatunk normális, csatáktól mentes lehessen, és a gyerek békében éljen, sajnos az volt az ára, hogy most ő a szemét apuka, aki nem kíváncsi a gyerekére, a gyerek meg apa nélkül nő fel. Azt csak én tudom, hogy a párom emiatt mennyit szenved, senki más. De mi boldogok vagyunk. Sokat rágódtunk már ezen, de be kellett látnunk, nem volt más jó döntés. Az ex alkalmatlan volt arra, hogy bármiben együtt működjön és figyelembe vegye a gyerek érdekeit.
2014. jún. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
47%

Én is emlékszem erre a korábbi kérdésre.

Te iszonyat féltékeny vagy az exre.

Tudod, hogy oka van annak, hogy valakiből ex lesz? És hogy a párod most mégiscsak veled van?


A gyerek ugyanúgy az övé, és én semmi kivetnivalót nem látok abban, hogy kiveszi a részét a nevelésből, például elmegy a gyerekért, hogy elvigye az óvodába.


Hogy a férjed a saját autójával mit csinál, kinek adja kölcsön, szerintem nagyrészt az ő döntése.


Én is erősnek érzem, hogy te letiltatod vele a volt feleségét a facebookon, hogy nehogy beszélgessenek.


Ezt csinálja a volt párom barátnője is most.

Mi 13 év után jó kapcsolatban váltunk el, egyszerűen nem akartunk már egymással élni, de a kapcsolatunk normális maradt. Időnként telefonáltunk, emailt váltottunk, találkoztunk. Semmi intimitás, semmi szex, barátok vagyunk. Nem is tudok rá férfiként gondolni, és vica versa.

A volt párom aktuális barátnője pedig nyüszítve hisztizik azon, hogy mi miért vagyunk kapcsolatban, mert szerinte ez nem normális. Nem engedi velem beszélni sem, titokban beszélünk az anyja telefonján. Szép, mi? :) De ahogy nézem, hamarosan exbarátnő lesz belőle.


Szerintem is túl rövid pórázon akarod tartani a párod.

2014. jún. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:

#6,


ez nagyon-nagyon szomorú. Én ezt nem tudnám megtenni, de ez én vagyok. Ha a párom azt mondaná, hogy ő inkább nem akar kapcsolatot tartani a gyerekével, én elhagynám őt. Bár enélkül is el fogom hagyni, azt hiszem.

Nálunk is jön az ex az undorítóan manipulatív, aljas vádjaival, hogy én el akarom szakítani a gyereket az apjától. Azt írta a páromnak, hogy "gondolkozz el azon, meddig tudsz apa maradni, mert hidd el, ez lesz a barátnőd következő húzása."

Ez annyira szánalmas, és annyira minden alapot nélkülöző baromság, hogy amikor elolvastam, levegőt se kaptam. És az én kedves párom mit reagált erre? Semmit. Figyelmen kívül hagyta ezt a megjegyzést, meg sem próbálta az exét megcáfolni vagy engem megvédeni.

2014. jún. 3. 11:40
 9/41 anonim ***** válasza:
48%

Hű, nálunk dettó ugyanez volt a szitu.

Mindig, minden alkalommal a gyerek volt az indok.

Ezt vegyen "neki" , azt vegyen "neki", javítsa meg náluk ezt meg azt, mert a gyerek is használja, ne vigye el a SAJÁT dolgait, mert az a gyereknek is kell, stb.

Én meg nem akartam gonosz mostoha lenni, és egy ideig tűrtem.

Aztán már nem csak az volt, hogy a páromat ugráltatta, hanem kettőnket, mert valahogy divat lett, hogy mindig együtt megyünk a gyerekért és együtt visszük haza.

Amikor a páromat felelősségre vontam, akkor elég papucs módjára olyanokat mondott, hogy: De hát akkor a gyereken csattan minden. (??????)


Most több mint 4 év után már normalizálódott a helyzet, de rengeteget küzdöttem.


Ja, és olyan NINCS hogy a gyerekét vagy téged szeret jobban!

Ezen is sok vitánk volt.


Be akarta bizonyítani, hogy mindkettőnket egyformán szeret, így ha vett a lányának egy kinder tojást nekem is vett. Ha vett nekem egy szájfényt, a gyereknek is vett.


Egyszer groteszk módon ugyanezt megettem (nem csak a gyerekének vettem valami kislányos játékot hanem az apukának is), de nem kapcsolt.


A gyereket szeresse úgy mint a gyerekét, téged szeressen úgy mint a szerelmét.


A gyerekkel ne flörtöljön, veled meg ne gügyögjön.


Vagy küzdesz és megéri, vagy keresel egy gyerektelen pasit.

2014. jún. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:

#7,


én meg másképp látom. Nincs itt szó pórázról, pláne rövidről nem. Egyszerűen csak nem vagyok hajlandó elviselni, hogy a gyerekén kívül mást is elém helyezzen. Azt a nőt, amelyik megcsalta, elhagyta, megbukott feleségként, megbukott háziasszonyként és anyaként sem épp tökéletes. A gyerekkel manipulálja a páromat. Nekem, mint a barátnőjének nem kötelességem megakadályozni, hogy bárki is kihasználja őt? Tényleg köteles vagyok eltűrni, hogy nyalja annak a nőnek a seg.gét, csak mert szült neki egy gyereket? Ettől ő nem különb nálam, és nem fogom hagyni, hogy állandóan feszültséget generáljon köztünk. Felnőtt nő, felnőtt ember, tanulja meg a pitiáner gondjait egyedül megoldani, ahogy mindenki más is teszi.

2014. jún. 3. 11:44
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!