Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, ha...

Mi a véleményetek arról, ha valaki otthonról a párjához költözik?

Figyelt kérdés

Jobb, ha él előtte kicsi egyedül, vagy teljesen rendben?

Huszonévesekről van szó.


Melyik és miért?


2014. jún. 13. 14:19
 1/9 Őszödi Ferenc ***** válasza:
57%
Egyénfüggő. A fontosabb kérdés az, van-e munkája, és keres-e eleget.
2014. jún. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%

Én örülök neki, hogy egyedül laktam. Mondjuk nálunk azért annyira nem volt még opció az összeköltözés, de egy 2 évet éltem egyedül mielőtt úgy döntöttünk, hogy összeköltözünk. Bár azt is hozzá tenném, hogy 19 évesen kerültem el otthonról.


Jó érzés volt, hogy tudok magamról gondoskodni, a saját háztartásomat vezetni, aztán persze mikor hozzám költözött a párom, akkor örültem, hogy róla is gondoskodhatok.

2014. jún. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenki bírja az egyedül élést. Ha a kiadásokba és teendőkbe megfelelő részben beszáll akkor szerintem teljesen normális a szitu.
2014. jún. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem feltétlenül van szüksége mindenkinek pár éves egyedül élésre, főleg, hogy manapság eléggé luxus is, egyedüli erővel rezsit fizetni, meg bérleti díjat. De aki nem akar még elköteleződni, van pénze rá, és szüksége van egy kis önálló életre, annak ajánlanám először. De aki "kapcsolatfüggő" (úgy mindig van valakije), annál úgyis az van, hogy egyszer ő marad napokig a párjánál, aztán meg a párja nála, most ennek mi értelme? Akkor nyugodtan össze lehet költözni. Ha komolyan gondolják. Ha együtt szeretnének maradni. Megbeszéltek, később akarnak-e gyereket, házasságot, vagy nem, csak úgy együtt lenni öregedésig. Egyszerűbb, ha mindketten dolgoznak, együtt fizetik a dolgokat. A pasi szereli a csapot, a nő takarít, néha a férfi is beszáll, nem kell egyedül minden vacakkal foglalkozni, csak közös erővel, ügyesen. A pasi nem fullad meg a mocsokban, a nőnek nem kell szerelnie. Csak az alkalmazkodásra kell felkészülni, hogy itt is alkalmazkodni kell, mint a szülőkhöz. Akinek ebből már elege volt, öntörvényűen szeretne kicsit lenni, annak nem ajánlom. És visszatérve a takarításhoz, szerelésre.. Ha egy pasi lakik egyedül, ráveheti magát a főzésre, takarításra, ha a csaj, akkor megtanulhat alapvető dolgokat, pl. ha az anyjáéknál sosem cserélt égőt, most kénytelen lesz. Az egyedül élés ezért jó kicsit, élelmesebbé teszi az embert, edzettebbé, mert ha van egy neccesebb helyzet, nem tud kiabálni, hogy "Kicsim!!" :D Szóval én mindkettő mellett vagyok, nagyon-nagyon emberfüggő dolog ez.
2014. jún. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%

Osztom azt a véleményt, hogy egyénfüggő, van, aki igényli, hogy egyedül legyen egy kicsit, és van, aki nem.

Ugyanakkor azt be kell látni, hogy egy huszonéves fiatal, pláne ha pályakezdő, ritkán keres annyit, hogy megtehesse, hogy egyedül él, sokan ezért jutnak arra a döntésre, hogy összeköltöznek. Egyikük fizetése elmegy a lakbérre meg a számlákra, jó, hogy ott a másiké, amiből futja kajára is.

2014. jún. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%

Azt gondolom, hogy szerencsés, több szempontból. Egyrészt van párja, másrészt a párjának van lakása/albérlete.

Szerintem az egyedüllétet senki nem szeretni, inkább a szülőktől való leszakadást szeretné. Önállósodni úgy is lehet, ha az ember lakótársakkal költözik össze, de önállóan tartja el/látja el magát. Vagy a párjához költözik, és a szülőktől való függetlenedéssel együtt az együttélést is elkezdi "gyakorolni". A történet vége optimális esetben úgyis az, hogy az ember a párjával él valahol.

2014. jún. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én pl. nem költöztem volna el a szülőktől, ha nincs a párom (jó, nyilván 30 felé már máshogy gondoltam volna, de 20 évesen költöztem el otthonról), mert én nem szeretek egyedül lenni. Jó volt, hogy nem egy üres lakásba kell hazamennem, nem teljesen egyedül kellett megküzdenem az egész háztartással, hanem volt időm beletanulni. Azóta már a férjem :) Ennek ellenére el tudom képzelni, hogy valakinek kell az egyedüllét, mert teljesen egyénfüggő. Nálunk a családban mindenki úgy csinálta, ahogy mi, egymással költöztek össze, valószínűleg azért is, mert egyedül tényleg nagy kiadás fenntartani egy albérletet, így sokszor társulni kell, akkor meg már jobb, ha az ember a párjával költözik össze...
2014. jún. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Jobb közösen költözni,nem az egyik beköltözik a másikéba.
2014. jún. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én anno a barátommal együtt költöztem 210 kilométerre otthonról. Neki már volt állása, nekem pedig egy hónappal később lett. Majd 4 hónap után pukkant a szerelem lufi, de akkor már nem akartam hazaköltözni a szüleimhez, ezért azóta is Pesten lakom albérletről-albérletre, mindig csak szobát bérlek. Először idegenekkel laktam, utána már lettek barátaim itt is, akkor velük közösen béreltem lakást.


Szerintem egyébként teljesen rendben van, ha valaki a párjához költözik otthonról. De tényleg egyénfüggő. A legjobb barátnőm például utál egyedül lenni, gyorsan össze is költözött a barátjával, miután összejöttek. Én szeretek egyedül lenni, és szükségem van az egyedüllétre is. Egyelőre nem is tervezem, hogy összeköltözzek komolyan valakivel, mert jó így, hogy a magam ura vagyok :)


24/N

2014. jún. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!