Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A feleségem belebetegedett...

A feleségem belebetegedett abba, hogy elhagytam. Tehetek valamit érte? Kell egyáltalán tennem valamit?

Figyelt kérdés
Két hónapja derült ki, hogy megcsalt még a kapcsolatunk elején. Ennek már 6 éve, de a hűtlenség az hűtlenség. Akkor én elköltöztem. Most hallom, hogy kórházba került. Sokaktól hallottam, hogy nem eszik és gyógyszereket szed, mióta otthagytam, de azt gondotam, hogy csak hisztizik. Most viszont úgy tűnik, hogy komoly a dolog. Nem akarok visszamenni hozzá, de felelősnek érzem magam, azért, ami történt.
2014. márc. 4. 07:53
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
41%
Felelős? Ő csalt meg téged! Jogosan hagytad el.
2014. márc. 4. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
49%
nem a te dolgod
2014. márc. 4. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
87%
Én bemennèk, beszélnék vele. Persze tisztázva a dolgokat, nem akarsz megint összejönni vele de elválni békésen. Viszont az elmúlt 6 évben együtt voltatok, igy szerintem ennyit megèrdemel.
2014. márc. 4. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
64%
Tök jó, hogy minden fekete és fehér. Kapcsolat eleje. Első napok? Első hetek? Első hónapok? Inkább csak ürügynek érzem, hogy szakíthattál. Ha meg nem akarsz tőle semmit, mit akarsz segíteni? Hagyd békén, egyszer kiheveri.
2014. márc. 4. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
93%

6 eve tortent, hogy megcsalt? Mikor meg kezdodotz a kapcsolatottok? Es az azt koveto 6 evben minden rendben ment?

Mert ha csak ezert hagytad el szerintem tulzas.

En megbocsajtottam volna neki de te ha nem igy tettel akkor felejtsd el. Csak ket hete tortent majd kiheveri tul lesz rajta.

2014. márc. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
90%
Igazad van, a megcsalás az megcsalás. DE mindenkinek jár még egy esély. 6 éves történet miatt hagytad el. Ha többször előfordult volna, vagy a 6 év derekán, akkor érthetőbbnek vélném, de szerintem neked más okod is van arra, hogy elhagytad, mert különben meg tudtad volna vele beszélni. Ok-okozat, mindennek van miértje. Menj be hozzá és beszélj vele mindenképp.
2014. márc. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
74%
Az exemmel 3,5 évet voltunk együtt, amikor 2x szakítottam vele, véglegesen. A legnagyobb probléma az volt, hogy ha bulizott, nem tudta hol a határ, sokszor én húztam haza, nagyon meg tudott alázni, valamint a kapcsolatunk végére már drogokhoz is nyúlt, már-már nem volt olyan nap, hogy nem volt beállva amikor este találkoztunk. Kiléptem a kapcsolatból, megtaláltam a számomra minden téren megfelelő partnert, és elkezdtem visszahallani, hogy az exem még annál is féktelenebbül bulizik ahogyan előtte, többször túlszívta magát, elkezdett nyugtatókat szedni, hétközben is tök részeg volt minden este, öngyilkosságról beszélt mindenkinek. Felelősnek éreztem magam (bár nem kellett volna), így 1x felhívtam, hogy az én lelkiismeretem megnyugodjon, próbáltam vele beszélni, hogy ezzel a viselkedéssel nem lesz előrébb stb. de nem használt. Rájöttem, hogy sajnáltatja magát, és csakis ő lesz a felelős ha történik vele valami komolyabb. Felnőtt ember, így tudatában van a tetteinek. Tehát, ne érezz bűntudatot, csakis az ő felelőssége, hibája amit tesz. Figyelemfelkeltés, önsajnálat, és valószínűleg te nem tudnál rá hatni. Majd megunja, és jobb belátásra tér. Az exemnél is ez volt, pár hónap után, amikor látta, hogy már én sem foglalkozom vele, megunta a dolgot és nem csinált műsort.
2014. márc. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:
Megbeszéltem vele. Nem rohanok el, mint egy sértett óvodás, végighallgattam. Nem sokkal azután tette, hogy megkértem a kezét, mert hirtelen jött neki, nem volt biztos benne, hogy készen áll elkötelezni magát, így becsúszott egy kaland egy "barátommal". Egyébként ez a "barát" szólta el magát. Nem kiabáltam senkivel, nem vagdalóztam, szépen közöltem, hogy ez így nem megfelelő nekem és csöndben távoztam.
2014. márc. 4. 08:25
 9/39 anonim ***** válasza:
95%
Uh, ha eljegyzés után csalt meg, mondván berezelt, hát...nekem se kellene tovább. Nem tudnék szabadulni a gondolattól, hogy legközelebb, ha esetleg nehézség adódik, akkor is rögtön ágyba bújik valakivel?! Ráadásul így reagálta le az eljegyzéssel járó fokozott érzelmi helyzetet, főkét hogy egy barátoddal!!!...Másban is kavarognak ilyenkor az érzelmek, de nem negatív irányba, és ha már hülyeséget csinált, legalább ne egy baráttal, ...Rá se tudnék nézni ezek után, nemhogy még sajnáljam is, hiszen baromira megalázott, mert legalább egy vadidegennel csinálta volna. Nem a te felelősséged, ami történt, hanem az övé. Te a legszebb dolgot tetted, amit egy kapcsolat előrelépésért tehet egy férfi, az ő pánikreakciója meg az volt, hogy ágyba bújt egy barátoddal. Többé nem bíznék benne, az fix.
2014. márc. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
36%
Na ezért nem kell már a kapcsolat elején eljegyezni valakit!
2014. márc. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!