Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha senki sem...

Mit tegyek ha senki sem támogat lelkileg, hanem mindenki csak bánt?

Figyelt kérdés

Karácsony előtt volt egy abortuszom. 2 éve vagyunk a barátommal, gyógyszer mellett lettem terhes. (másfél éve szedem). 19 évesen nem akartam megtartani, hisz mire föl?! Szóval, a szüleim mondták, vetessem el. Egyetértettem velük. Hisz a főiskola mellett nem tudnék annyit keresni (pláne nem kisbaba mellett), hogy az ő költségeit fedezzem. Szóval, 22.-én megvolt az abortusz. A Karácsonyom szörnyű volt, bár a kedvesem velem volt, próbált vigasztalni. Ma indult vissza, mivel külföldön dolgozik. 2 hetente jár haza, szerencsére az ünnepekre itthon volt. A szüleim úgy tesznek, mintha semmi sem történt volna. (Kértem, hogy ők és a barátom felesben fizessék ki az abortuszt, nem ők egy fillért se fizetnek ki.) A nővérem (havi talán 2x találkozunk) szerint egy qva vagyok. A nagyszüleim nem is tudnak róla, és a barátaim közül is csak ketten tudják. Nem akartam, hogy sajnáljanak, vagy menjen rólam a pletyka, így az iskolában sem tudja senki. Holnap oda is kell mennem, de lelkileg nem vagyok rá felkészülve. Sírok, ki vagyok borulva. Úgy érzem, embert öltem, nem tudok elszámolni a lelkiismeretemmel.


Köszönöm, hogy elolvastad. Picit jobb, hogy kiírhattam magamból. 19L


2010. jan. 3. 16:34
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
72%
Szia! Ugyan, semmi baj. Nem véletlenül döntöttél úgy, hogy nem tartod meg. Az, hogy a szüleid úgy tesznek nem történt semmi, az a legjobb reakció, mert nem is történt semmi, nincsen semmi baj. Ne legyen lelkiismeretfurdalásod, hiszen védekeztél, ez előfordul. Vannak dolgok, amik megtörténnek és ezen nincs mit szégyellni. Nem öltél embert, akkor meg sem csinálhattad volna. Tényleg semmi baj, ne szomorkodj. 20. terhességi hét alatt abortumnak nevezzük, semmiképp sem embernek. (Tudom, hogy ezért le fognak pontozni, de így van). Szóval fel a fejjel, nem tettél te semmi rosszat, próbálj megnyugodni!
2010. jan. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
nehéz eset...szüleid és a nővérednek elítélendó a magatartása....pontosan nekik kellene melléd állniuk amikor szükség van rá...leeht jót tenne ha nem mennél egyből suliba várj egy picit első hétne úgysincs semmi fontos...Kitartás lesz majd még jobbis :) 19/F
2010. jan. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Na igen, menj nyugodtan bulizni :) Ezt kihagytam. Ha magadba zárkózol azzal rosszabb, menj emberek közé, érezd jól magad, ha nem is sikerül, legalább próbáld meg, rengeteget segít :)
2010. jan. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom.

Azt nem értem, hogy a szüleidnek miért is kellett volna az abortusz költségeibe beszállni,hiszen nem az ő dolguk. Viszont a lelkedet ápolhatnák, kiállhatnának melletted. Az,hogy megtartottad -e vagy sem, szintén a te döntésed, ne agyalj ezen. Én abszolult abortuszellenes vagyok, de ilyen esetben igy jobb mindenkinek.

2010. jan. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Jó lenne, ha kicsit tapintatosabbak lennének.
2010. jan. 3. 16:43
 6/24 anonim ***** válasza:
örülj annak h úgy tesznek mintha nem történt volna semmi...az jobb lenne ha minden nap szóba kerülne? vagy mondjuk egy családi összejövetelen lenne téma? ugye jobb egy picit így...elhiszem h nehéz lelkileg feldolgozni de azt se várd azért h mindenki el legyen ájulva tőle
2010. jan. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Pontosan. Nyugodj meg. Sírd ki magad, ha az esik jól, de ne haygd el magad. Látom, hogy iskolába jársz. Vesd bele magad a tanulásba, foglalkozz a hobbyddal, vagy bármi, ami leköt. De nem szabad magadba fordulnod. Vannak barátaid? Ha igen, legyél velük. Jól teszik a szüleid, hogy nem foglalkoznak vele, hiszen mit vársz, hogy sajnáljanak? Nem. Tovább kell lépned.
2010. jan. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Ők voltak az elsők, akik az abortuszt megemlítették. Mondtam, hogy nincs 30 ezrem. Ekkor jött az, hogy ők kifizetik, csak egyezzek bele. Belementem, mondtam, hogy fizessék felesbe. Azt mondták, ők ugyan nem, semmi közük hozzá. (Csupán az unokájuk lett volna).
2010. jan. 3. 16:45
 9/24 anonim ***** válasza:

Tapintatosak ők, a nővéredet kivéve. Feleslegesen szid téged. Ha ne adj isten még egyszer ilyen helyzetbe keveredsz ne mondd el senkinek. Nincs hozzá senkinek semmi köze. Majd megtudják ha ők kerülnek olyan helyzetbe.

Az, hogy a szüleid nem támogattak anyagilag hát...én adtam volna a lányomnak, azért vagyok a szülője, hogy támogassam, főleg úgy, hogy nem az ő hülyeségének lett az áldozata. Vagy ha nem álltok jól anyagilag, kölcsönt biztosan adtam volna, azért van gyerekem, hogy mellette álljak, ha baj van.

2010. jan. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Egy abortusz egy nő életében mindig borzalmas trauma. Az érzéseid, amiket most érzel, sajnos természetesek és időt kell adnod nekik, hogy elcsituljanak. De kérlek, magadat soha ne hibáztasd a történtek miatt! Ez fontos! Nem is kell elmondanod sok embernek, mivel elég elutasító a társadalom ilyen esetben, ami mögött tulajdonképpen butaság áll. A tettedre okod volt, megfontoltad a lépésedet. Azt is fontos tudnod, hogy te vagy most az érzékenyebb, nem biztos, hogy a körülötted lévő emberek tényleg így állnak hozzád, csak egész egyszerűen ki vagy borulva és mindent sötétebbnek látsz. Ez is természetes. Sétálj nagyokat, menj ki a szabadba, engedd el szépen lassan a fájdalmadat, máshogy nem megy. Nehéz, iszonyú nehéz túltenni magad ezen, de muszály. Én kitartást és sok szeretetet küldök neked, hogy fel tudd dolgozni!
2010. jan. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!