Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » IRJATOK! Mit gondoltok az...

IRJATOK! Mit gondoltok az örökbefogadott gyerekekröl? Akit örökbefogadtak annak voltak ebböl problémái?

Figyelt kérdés
2010. jan. 3. 22:55
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
23:07-es! Az én anyám beteg, idegbeteg egy korábbi tragédia miatt a családban. Ezt mind rajtam töltötte ki, rengeteget bántott ( nem feltétlenül tettlegességre gondolok) és ez miatt el kellett hogy költözzek 17évesen. És a völegényemen kivül csak az apukámra számithatok, hisz nincs senkim se!
2010. jan. 3. 23:25
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Börtöntölteléknek nem születik az ember, hanem van egy bizonyos vérmérséklet, talán hajlam, amit hoz (most nem csak cigókra gondolok!) Más kultúra, más vérmérséklet is pl...
2010. jan. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
75%

Az örökbefogadó anyád lenne az idegbeteg? A betegség az betegség, és nem örökbefogadás?!

Ma már komoly pszichológiai teszteken kell megfelelniük az örökbefogadóknak...

2010. jan. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Anya a halálos ágyán vallotta be (nem is tudta egészen befejezni), hogy nem az ő gyereke vagyok, hanem a keresztlányáé. Tilos volt az abortusz, nem kellett neki gyerek. Mama pedig akkor már többször elvetélt. Ezt a keresztlányát ismerem, annyira hasonlóak vagyunk (nem külsőleg), hogy ez lehet az igazság. Ugyanabban voltam jó az iskolában, imádok kirándulni, mindig jó voltam magyarból, történelemből stb. Ő pedig ezeket tanította évtizedekig. És még a kabátunk is azonos színű. Egyébként bevallotta. De nekem akkor is anya az igazi anyám.
2010. jan. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok: ráadásul nincs négy éves korom előttről még anyakönyvi kivonat se, fotó sincs két évesig. A horoszkópon pedig? Nem az, aminek lennie kellene, mintha más hónapban születtem volna.
2010. jan. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
23:34-esnek! Jó pénzért ma már mindent lehet, nem hallottad még? Sajnos...
2010. jan. 3. 23:42
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Van örökbefogadott ismerősöm, nem is egy. Többen közülük szerencsések, és vannak, akik jobban jártak volna, ha megmaradnak az otthonban. Szülőtől függ. Pl. egyik kolléganőm a fiainak csak nevelőszülője, nem fogadta őket örökbe az anyagiak miatt, hogy a fiúknak több jusson, ha elérik a 18 éves kort. Ugyan így van egyik tanítványommal is, de őt átverték a nevelőszülei, elvették a pénzét miután megkapta az államtól. Másik kolléganőm örökbefogadott egy kicsi fiút, annak a gyereknek a csillagokat lehozná az égről, ahogyan húgom keresztanyja is örökbe fogadott egy kislányt, akiről úgy gondoskodik, mintha a sajátja lenne, holott kiderült, hogy fogyatékos a gyerek.

Itt nem a gyerekről kell véleményt mondani, hanem a környezetről ahova került. Amúgy a genetika is közre játszik, 30-70%-os arányban, ezt kutatások támasztják alá, de erre jó a nevelés és a törődés...

Neked mi a problémád? Bántanak, vagy anyagilag nem korrektek veled? Ha gondolod írj privit!

2010. jan. 4. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
79%

Akik itt csak okoskodnak, hogy CSAK a nevelés számit, azok azok, akiknek semmi tapasztalatuk sincs ilyen téren. Ha megnézel egy normális családok, ahol több gyerek van, ott is már kijön, hogy nem egyformák, más géneket örököltek, a gyerekek tlejesen mások lesznek akkor is, ha ugyanugy nevelik öket.


Mi hárman vagyunk testvérek, de a természetünkben alig van hasonlóság (a külsö tulajdonságokról nem is beszélve, mert az adott esetben lényegtelen), sokan el se hiszik, hogy édes testvérek vagyunk.

Ugyanez van a gyereimnél is, mindegyik más, annak ellenére, hogy a középsö lettö iker, mégis máshogy viselkednek.



Rengeteg példát lehetne még felsorolni, aki ezt tagadja, az vagy hazudik, vagy nem hisz a szemének, vagy csak nagy szerencséje volt a sajátjaival, és mind ugyanolyan lett.


Ez még inkább észrevehetö, ha a gyereket örökbe fogadják, mert ott ismeretlen tulajdonságokat örökölt, és emiatt késöbb sok nehézség lehet.

Akinek szerencséje van, és problémamentes a gyerek, az veri itt a mellét, hogy "én jól neveltem", akinek meg éppen egy problémásabb jut, azt lenézni.

2010. jan. 4. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Az idegbetegség meg hasonlók hány "normál" családban is előfordul, sajnos...Ők mire fogják akkor a problémáikat?? Végeztessenek DNS vizsgálatot a szüleiken? :)
2010. jan. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem gyönyörű gondolat,és cselekedet!Az én anyukámat is örökbe fogadták, majd 2 évesen megjelent aki megszülte visszakérte!2 hétig tartotta magánál,minimális ételen, a mocsokba és aztán elmennt mamámékhoz(aki kivette az intézetből) és 5000 forintért kínálta áruba anyukámat!Ez volt az első ilyen eset Mo-n 63-ban, még törvény sem volt rá, így a gyámhatóság sem tudott tenni semmit, mamám kifizette a pénzt és rögtön örökbe is fogadta anyukámat, így többé nem vehették el tőlle!Azt hiszem anyu is és én is mérhetetlenül hálásak vagyunk mamának, mert se ő sem én nem lennék az aki vagyok ma nélküle, ha nem fogadja örökbe az édesanyámat!Mérhetetlen tiszteletem minden nevelőszülőnek, akik szeretetből, és nem pénzért mentenek meg kis életeket+!Nekem van egy kislányom, aki másfél éves, de a későbbiekben nem zárkózom el egy örökbe fogadástól!Remélem úgy hozza a sorsom, és ha csak egy életet is de jobbá tehetek!
2010. jan. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!