Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » IRJATOK! Mit gondoltok az...

IRJATOK! Mit gondoltok az örökbefogadott gyerekekröl? Akit örökbefogadtak annak voltak ebböl problémái?

Figyelt kérdés
2010. jan. 3. 22:55
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
88%

Lelkileg kell megemészteni az örökbefogadás tényét, bár ennek a súlya attól függ, mióta van tisztában a gyerek azzal, hogy örökbefogadott. Nem egyszerű ezzel kiállni a világ elé az tény. Valóban fontos a genetika, hogy mit hozol magaddal, de nagyon sokat formál (a legtöbbet szerinem) az örökbefogadó család a gyereken.

Az örökbefogadások nagy részének az az oka, hogy két ember, akik szeretik egymást szeretnének gyereket, de sajnos nem lehet nekik. A boldogságukat keresik egy teljes családban, ezért alapvetően nagyon sok örökbefogadott szerető helyre megy. Persze van ellenpélda is - nem a hivatásos nevelőszülőkre gondolok, az teljesen más -, de az sokkal kevesebb.

Én nem ismerek örökbefogadott embereket, de az vagyok. Nekem sokkal jobb így, megtaláltam a valódi családom, így teljesen biztos vagyok benne, hogy velem hatalmas jót tettek.

Így legalább tudom, hogy miért különbözünk annyira gondolkodásmódban minden igyekezetünk ellenére a szüleimmel, de tudom, hogy az övék a jó gondolkodás és örülök neki, hogy Ők a szüleim.

2010. jan. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%
Én nem régen tudtam meg, hogy engem örökbe fogadtak. 17 éves vagyok. Nagyon sok mindenben különbözöm a szüleimtől, főleg belsőleg és gondolkodás módunkban. Viszont mindig is nagyon szerettek és mindent megadtak nekem amit csak tudtak. Szóval én szerencsés vagyok. Ki tudja mivé lettem volna, ha nem fogadnak örökbe. Így volt megírva...
2010. máj. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!