Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak anyuval ha...

Mit csináljak anyuval ha mindig ordít a súlyom miatt, pedig már elkoltöztem otthonról?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok. Gyerekkotom óta kövét voltam, azt tanultam a családomtól hogyha szomorú vagy egyél. Mamám cukorbeteg de nagyon durván, anya elhízott kb 90 kg. Én pedig 19 éves koromra 96 kg (!!!) lettem. Utáltam kövér lenni. Kb az otthoni kaja abból állt, hogy disznó pörkölt nokedli kenyér, másnap kolbász kenyérrel, harmadik nap krumplis tészta. Olyan hogy gyümölcsöt ettünk volna .. Hát nem nagyon emlékszem. Mindig süteményeket hozott haza cukros üdítőket. Amikor mondtam neki, hogy miért nem eszünk egészségesebb kajákat, hiszen gyűlöltem magam kövéren, csak annyi volt a válasza hogy arra nincs pénz. Elköltöztem otthonról másfél éve és eldöntöttem lefogypk és egészséges leszek. Elmentem orvoshoz aki segített, kiderült inzulinrezisztenciám van, ha nem akarok cukros lenni akkor életmódváltás. Másfél év alatt lefogytam 40 kg ot, a 160 cm hez 56 kg vagyok és két naponta járok edzeni. Konkrétan a megmaradt bőrt a hasamról októberbe műtik le. Gobdolhatjátok nem volt könnyű menet ennyit lefogyni, de anya egyszer sem dícsér meg :( az inzulinra még mindig gyógyszert kell szednem, bár csak a hatod részét mint az elején de még mindig nem ehetek sütit stb ami nagyon cukros lenne. Olyanokat mond, hogy menj orvoshoz mert beteges amit csinálsz, csúnya vékony vagy, anorexiás vagy, úrinő lettél hogy egészséges kaján élsz azt hiszed, de ami a legrosszabb hogy 2 naponta jön hozzám és veszekszik hogy egyek ( pedig napi 5 ször eszek) sütiket és péksütit hoz nekem mindig!!!

Nektek nem esne rosszul ha 40 kg ot fogynatok es a másiknak egy jó szava se lenne hozzátok?


2014. jún. 21. 23:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
De szarul esne, de szard le, mert te csináltad jól és ő pedig irigy. Am nagy gratula neked!
2014. jún. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
4%

Krumplis teszta, kolbasz, semmi kivetnivaló nincs benne, a gond a mennyisegek es a kesöi etkezes!

Nem hiszek az egeszseges taplalkozasban.

Valoban kidobott penz! Az elelmiszeripar hazug fogasai.

Az ember egyen azt amit kiván.

Te tul gyorsan fogytad le a 40 kilot , azert ereszkedett meg a hasad , lehet maskepp helyrejött volna. 40 kiló masfel ev alatt tul sok!

Anyukad a korabbi önmagadhoz kepestnagyon sovanynak lathat es aggodik!

2014. jún. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Ha nem lenne az "egészséges táplálkozás" már rég cukorbeteg lennék...
2014. jún. 21. 23:31
 4/19 anonim ***** válasza:
40%
Ha lefogytal es nem rendezödött a cukorszinted, valoszinuleg genetikai hattere van a cukorbetegsegednek.
2014. jún. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
74%
Normális kajára nem volt pénz, de süteményre és cukros üdítőre valahogy mégis. Egyébként a gyümölcstől is nagyon lehet hízni. Anyád nagyon piszok. 40 kilóhoz gratulálok.
2014. jún. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
83%
Jah ennyi erovel mekis szarz eszek mert megkivántam haggyad már.. Egeszséges a feher husok halak stb meg zoldsegek, rizs hajdina koles, ezeket kell enni
2014. jún. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
92%
Négyes, az inzulinrezisztencia nem gyógyítható, arra mindig gyógyszert kell szedni.
2014. jún. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
87%
Haver, én mondom, bár az édesanyákat tisztelni kell és szeretni, de ez már beteges. Te király vagy hogy ilyen jól helyre rajtad az életed. Ő pedig, nem akarlak megbántani, de nem normális. Ok hogy szeret etetni, de akkor is. Mond neki, hogy hozzon neked újságot könyvet bármit. Amúgy sztem kicsit féltékeny rád emiatt meg persze szeret. Inkább te vigyél neki gyümölcsöt.
2014. jún. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
92%
Sokszor egy szülőnek nehéz felfogni, ha "az alma kicsit messzebb esik a fájától". A jelek szerint ő szeret testesebb lenni, az ő világában ez a normális. Kétlem, hogy irigy, inkább csak félt, mert ő ezt ijesztőnek találja. Valahogy szépen el kéne magyarázni neki, hogy ez a te életed, a te tested, és a saját életedet a saját testedben úgy szeretnéd élni, ahogyan az neked jó! Esetleg finoman kérdezz rá, hogy ha neki valaki azt mondaná, hogy hízzon 300 kilóra, mert neki az tetszik, vagy fogyjon le 45 kilóra, mert az a szép, akkor ő hogyan állna a kérdéshez a maga jól megszokott 90 kilójával?
2014. jún. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Valoszinuleg Edesanyadnak is nagyon komoly lelki problemai vannak a sulya es a kinezet miatt, de eddig tagadasban volt, es azzal hitegette magat, hogy nem is lehet lefogyni, mert az draga stb.


Most hogy lat teged a vilagnezetenek az alapjai doltek ossze, mar nem tudja a sajat allapotat egyszeruen megmagyarazni, es igy a frsuztracioja a felszinre tor, es rajtad vezeti le.


Ezt nehez kezelni, de mivel te pontosan tudod mit akarsz az elettol, ezert nem fogsz neki engedni es kesz.


Mondd el neki, hogy ha akar, akkor o is lefogyhat es mindenben segitesz neki amiben tudsz. Ha ennek ellenere is tovabb folytatja amit eddig csinalt, redukald le a latogatasokat, mast nem tehetsz.

2014. jún. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!