Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megkeressem-e gyermekkori...

Megkeressem-e gyermekkori barátomat, aki szinte családtag volt egykor?

Figyelt kérdés

Kb 5 éves lehettem mikor anyukám akkori férjének volt néhány vadásztanonca.Kettő közülük olyan szoros kapcsolatban maradt a családunkkal,hogy szinte már nálunk laktak,az év nagyrészét nálunk töltötték volt úgy,gogy felváltva volt,hogy egyszerre mind a kettő.Vittek magukkal horgászni,vadászlest készíteni,ők tanítottak meg biciklizni,sőt még mosogatni,porszívózni is kislányként,ők alakították ki zenei ízlésemet stb,még az ünnepeket is nálunk töltötték.Szerettem őket,de persze nem szerelemmel,inkább csak természetes volt,hogy ők is vannak a családban.

Aztán anyukámék külön mentek és anyum új élettársa ki nem álhatta őket.Megszakadt velük minden kapcsolat,nem tudjuk mi lett velük.Aztán anyukám élettársa 15 év után lelépett és egyre gyakrabban emlegeti anyukám őket,mint a fiait,hogy kárnak adta fel több mint 10 éves barátságukat,és ,hogy milyen jó lenne tudni róluk.Az igazság az,hogy nekem is hiányoznak,néha jó lenne beszélgetni velük,felidézni a régi szép időket.Egyszer már az egyiknek a testvérét megtaláltam myvip-en,de nem mertem kapcsolatba lépni vele.Nem tudom mit szólnának hozzá,esetleg a családjuk nem értené-e félre,vagy az én férjem ,hogy fogadná.Nem tudom mit csináljak,hisz 15 év után olyan jó lenne kapcsolatba lépni velük,hisz mint mondtam szinte családunkban nőttek fel,de nem akarok senkinek sem kellemetlenséget,félreértést meg pláne nem,hisz akkor gyerekek voltunk,de már nem vagyunk azok.Kérlek titeket minél többen fejtsétek ki véleményeteket,hogy könnyebben tudjak dönteni.


2008. júl. 31. 22:31
 1/10 A kérdező kommentje:
gogy=hogy
2008. júl. 31. 22:32
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyugodtan vedd fel a kapcsolatot velük.Egy próbát megér.Lehet,hogy ők is olyan szeretettel gondolnak rád,mint te rájuk.
2008. júl. 31. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem próbáld meg megkeresni őket! Szerintem ők sem felejtették el azokat az éveket. Mond el a férjednek i ezt a történetet, szerintem ő is melléd fog állni a keresésben. Ha myvipen még mindig fenn van az a testvér, akkor vedd fel vele a kapcsolatot!
2008. júl. 31. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen csak attól félek,hogy az ő családjuk vagy az én férjem máskét fogja fel.(Szóval,hogy azt fogják hinni,hogy ki akarok kezdeni a fiúkkal)
2008. júl. 31. 22:46
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem is érdemes megkeresni őket. Én biztos igy tennék. De mi elött bele kezdesz az egészbe, mesélj róluk a férjednek, és, hogy szeretnéd őket megtalálni. Azt, hogy a családjuk, h fogja érteni nem lehet tudni. De ha sikerül megtalálnod a fiúkat, akkor biztosan ők is elfogják mesélni a történetet.

Szerintem megfogják érteni :) Sok sikert!

2008. aug. 1. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat!
2008. aug. 1. 00:20
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen keresd meg őket! Az elmondásod alapján szinte testvéreid voltak, nem "ex-pasik", akikre esetleg féltékeny lehetne a férjed. Attól meg felesleges parázni, hogy ismeretlen emberek valami rosszat gondolhatnak - ezek csupán a saját félelem-fantáziáid, nem a valóság. Az aktuális helyzetet úgyis te irányítod majd a magad részéről. Az ember társas lény és minél több kedves embert tud maga köré gyűjteni az élete során, annál jobb lesz az életminősége. Úgyhogy nosza rajta! :)
2008. aug. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

szia! szerintem előbb a családoddal beszélj. mondd el nekik mit érzel, hogy hiányoznak. anyukád tuti melletted áll és szerintem a férjed is meg fogja érteni. utána vedd fel velük a kapcsolatot bátran. lehet ,hogy ők is ugyanígy gondolkoznak mint te. ők is azt gondolják ,hogy nem kevernek bele a ti életetekbe. biztosra veszem hogy nem felejtettek el téged. valakinek lépni kell. gondolj arra mit veszítesz? ha azt mondják nem kíváncsiak rátok( amit kétlek) akkor sem vagy sem előrébb sem hátrább hiszen most sem találkozol velük. de ha igen!!!! gondolj csak bele! ismét visszakapod őket! ezt szeretnéd nem?

ha most nem lépsz akor a hátralevő életedet kétségek között fogod tölteni! folyton bánni fogod hogy nem kerested őket amikor volt rá lehetőséged. úgyhogy hajrá!!!

sok sikert! és írd ám meg nekünk hogy mi volt!!! szerintem mindenki szurkol neked!

2008. aug. 1. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt az egyet döntsd el magadban, hogy a te részedről a házasságodat mennyire boríthatná fel a legény?

Ugyanis ha testvéred szinte, akkor nem kellene tartanod se a férjedtől, se az ő családjától.

Szerintem anyukád, férjed is melletted fog állni, és így már a másik oldalról se lehet azt mondani, hogy nőként keresed a társaságát.

Keresd meg, egy jó emlékezős beszélgetést biztos nyertek, aztán a többit meglátod :)

2008. aug. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,akkor megpróbálom felvenni a kapcsolatot velük,majd írok a fejleményekről.
2008. aug. 1. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!