Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti kimennétek a férjetek után...

Ti kimennétek a férjetek után 2 hónapra gyerekkel?

Figyelt kérdés

Az utazás kategóriában tettem fel egy kérdést, ahol elkezdték mondani, hogy 2 hónapra minek megyek ki, azt ki lehet bírni, meg több vele a macera...stb.


Egész évben alig látjuk egymást, annyit dolgozik, a gyereket szinte sose látja, mert mielőtt felkelne, elmegy, mire hazajön, alszik. Hétvégente is dolgozik. Most kapott 2 hónapra egy munkát Münchenben, kap lakást, viszonytag jó fizetést (kint átlagos, itt soknak számít), és kitaláltuk, hogy egy héttel utánamegyünk. Vonattal mennénk több okból is, de nem is ez a lényeg. Ugye sok dolgot be kellene szerezni kint a kicsinek.


De nem akarok itthon kuksolni tök egyedül egész nyáron úgy,hogy egész évben nem találkoztunk! Ráadásul én is szívesen látok világot. Meg mondta, hogy ott kint nem lesz sok munkája, bár minden nap bent kell majd lennie, de csak 2-3 órát, így sokat tudnánk együtt lenni.


Ti mennétek? Vagy tényleg pénzkidobás ezeket beszerezni, kiutazni, megéri-e szenvedni a másfél éves gyerekkel a hosszú vonatúton stb. Ti belevágnátok?



2014. jún. 25. 13:36
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Mennék München szép város.
2014. jún. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
36%

Számoljatok utána először egy kicsit. Münchenben nagyon drága az élet (nem messze élünk onnét). Feltételezem a rezsijét maga állja, és az éltet is.


Egy főre az étkezés megoldható kb. 120-150 euróból, egy családra ez akár 300 vagy több is lehet könnyedén. Az áram, vízköltségek sem olcsók. Münchenben feltételezem nem autóval közlekednétek, egy felnőtt bérlet 2 zónára 50 euró, többre hadd ne részletezzem, és ebbe ugye a gyerekek nem tartoznak bele.

A gyerek dolgai drágábbak itt kint, ha úgy nézzük (játékok, ruhák, stb.).


Megértem, ha nem akarsz otthon kuksolni, de ha a pénz miatt megy ki a férjed, én nem mennék utána. Irtózatos nagy veszteség lenne az egész. Ha egyébként megvagytok pénzügyileg, akkor más kérdés.

2014. jún. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
29%
*ételt
2014. jún. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen mennék! Végre sok időt tölthettek együtt, a kicsi is látni fogja végre az apukáját, és világot láttok, közösen. :)
2014. jún. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
24%

Biztos nem mennek. Ket honapot ki lehet birni.

Amugymeg ha a fizetese kint atlagosnak szamit, akkor ha ti mentek, sokat nem fog tudni belole felretenni.

2014. jún. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Hacsak nem vagyunk súlyos anyagi helyzetben, mennék. Mi is mentünk anno Apummal, amikor ő is éppen ott dolgozott. Babakocsit, ilyesmit kaptunk kölcsön Apu kollégáitól.
2014. jún. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
86%
en is mennek. mi egyszer a kisfiammal amikor 2 és fél éves volt utaztunk busszal 17 órát, ahol nem lehetett mászkálni és a legnagyobb csodalatomra kibírta. nem volt választásunk. Rákészültem egy csomó játékkal, könyvvel, végig csicseregtem neki az utat. egyszer viszont a 7 órás vonatúton besokkolt, sírógörcsöt kapott az unalomtól, akkor voltmasfélnél kicsit nagyobb ... de ki lehet bírni. mindkét utnal volt segítségem, nem voltam egyedül. amikor 11 honapos volt akkor mentem vele repülővel , akkor csak keten voltunk, de csak egy órás út volt a tranzit neki meg jobb volt mint a játszótér :) . nem semmi, de ki lehet bírni. a helyedben mennék!!!
2014. jún. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
81%

Mindenképp mennék, akár több hónapra is, ha megoldható lenne. A távkapcsolat alapból nem jó, hidd el nekem másfél évig volt benne részem, borzasztó volt !!!

Ha te tudsz és van rá lehetőséged, menj ! Most mennyi lehet beszerezni a legszügségesebb dolgokat ott? Nyugodtan megvehetitek esetleg használtan, most arra a 2 hónapra...

2014. jún. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy mennénk utána, amíg otthon vagy a gyerekkel, meg is teheted, nézzétek meg Münchent, sok minden pénzkidobásnak számít de az, hogy a családotok együtt matadjon a nyárra az a legkevésbé :) De szerintem azt mérlegeld, hogy itt éreznéd jobban magad vagy kint? És beszéljétek meg, ülj le a pároddal, ő mit mond rá. Ha ő kocsival megy, nem mehetnétek együtt? Akkor nem kéne vonatozni, kényelmesebb lenne.
2014. jún. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
86%
Én kimennék. Sok pénzetek még lehet, de a gyerek nagyon hamar fel fog nőni és azokat az éveket nem lehet visszahozni. Egyébként vonattal is sok mindent ki tudtok vinni. Ruhát, játékot , mindent. Ha esetleg valaki ki tud veletek menni ( mondjuk egy jó erőben lévő férfi) akkor nagyon sok mindent ki tudtok vinni, bár az ő oda- vissza vonatjegye nem biztos, hogy kevesebbe kerül mint megvenni azt ami kell. Egyébként ha végiggondolod két hónapra nem kell sokkal több minden mint két hétre, úgyis fogsz mosni.Enni pedig itthon is ennétek és rezsit is kéne fizetni. (Mielőtt kimész keress gazdaságos recepteket a neten:).) Szerintem mindenképpen megéri kimenni, sokkal fontosabb, hogy együtt legyen a caslád mint a pénz!
2014. jún. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!