Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti kimennétek a férjetek után...

Ti kimennétek a férjetek után 2 hónapra gyerekkel?

Figyelt kérdés

Az utazás kategóriában tettem fel egy kérdést, ahol elkezdték mondani, hogy 2 hónapra minek megyek ki, azt ki lehet bírni, meg több vele a macera...stb.


Egész évben alig látjuk egymást, annyit dolgozik, a gyereket szinte sose látja, mert mielőtt felkelne, elmegy, mire hazajön, alszik. Hétvégente is dolgozik. Most kapott 2 hónapra egy munkát Münchenben, kap lakást, viszonytag jó fizetést (kint átlagos, itt soknak számít), és kitaláltuk, hogy egy héttel utánamegyünk. Vonattal mennénk több okból is, de nem is ez a lényeg. Ugye sok dolgot be kellene szerezni kint a kicsinek.


De nem akarok itthon kuksolni tök egyedül egész nyáron úgy,hogy egész évben nem találkoztunk! Ráadásul én is szívesen látok világot. Meg mondta, hogy ott kint nem lesz sok munkája, bár minden nap bent kell majd lennie, de csak 2-3 órát, így sokat tudnánk együtt lenni.


Ti mennétek? Vagy tényleg pénzkidobás ezeket beszerezni, kiutazni, megéri-e szenvedni a másfél éves gyerekkel a hosszú vonatúton stb. Ti belevágnátok?



2014. jún. 25. 13:36
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
70%
20-as vagyok: ha van valami nagyobb dolog ami kell oda, nézegessetek már most német webshopokat, és rendeljétek meg arra a hétre amikor a férjed még egyedül lesz ott, lehet találtok olcsóbban vagy ugyanannyiért mint itthon.
2014. jún. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Egyértelmű, hogy mennék. Párom is külföldön dolgozik (alkalmanként), cég fizeti a szállást, ha szólna, hogy menjek ki hozzá arra az időre, hogy együtt töltsük a nyarat, már csomagolnék is. Igaz, nincs gyerekünk, de ha lenne, akkor is gondolkodás nélkül mennék (mentem is, mikor volt rá lehetőségem...)

A kicsinek se jó, ha 2 hónapig nem látja az apját. Ezeket a dolgokat meg szerintem 100 ezer ftból simán meg lehet venni, nehogymár ez gondot jelentsen annak, aki külföldön dolgozik. Fogjátok fel nyaralásnak, ott elmenne ennek a többszöröse. A leírásodból arra következtetek, hogy nem a megélhetésetek függ ettől.

A másik kérdésedben írtad, hogy vonatoztatok már 5 órát. Ha azt kibírta, 7 órát is kibír a kicsi.

Ne hallgass azokra akik azt mondják, hogy ne menj ki. Igen, ki lehet bírni 2 hónapot a férjed nélkül, de ha van rá lehetőségetek (nem dolgozol.. feltételezem, a cég fizeti a lakást) ne hagyd magad lebeszélni!

Nem tud valaki kikísérni a vonathoz? Akkor vihetnél több cuccot is. Jah, és a megvett dolgokat (kismotor, ágy) megpróbálhatjátok eladni a német vaterán (gondolom van...), vagy ebayen...

2014. jún. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Ja és azt senki se írta,hha kint nem kell fizetni semmit a a lakhatásért, akkor a 2 hónap alatt az itthoni rezsit is megspóroljátok (semmi víz,gáz- vagy áramfogyasztás) annyiból meg kijön kb. a vonatjegy. Kaja meg ugyanannyi, ha főzöl kint se drágább. Simán mennék, engem csak az út aggasztana, én a férjemmel mennék együtt.
2014. jún. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Persze hogy mennek. Akkor nem, ha a munkahelyemen nem engednenek el, emiatt nem mondanek fel, de ha nincs ilyen ok, akkor siman.
2014. jún. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Mi a probléma? Megbeszéltétek a pároddal, hogy kimentek, el lett döntve. Minden más megoldható. Vannak facebook csoportok magyaroknak, akik kint élnek Németországban, biztosan van München- csoport is. Esetleg ott kérsz kölcsön, vagy veszel olcsón babakocsit, babaholmit. Még társaságod is lesz, ha összebarátkozol ott valakivel. Tanulod egy kicsit a nyelvet, nyaralgatsz, világot látsz. Szerintem, ha anyagilag megtehetitek, és a párod is így gondolja, akkor menjetek ki. :)
2014. jún. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Mennék ,ehhez nem fér kétség ! Én imádom Münchent ,férjem ott dolgozik évek óta ,közeljövőben költözünk mi is ! Tetszeni fog ,ki ne hagyd ;) !
2014. júl. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!