Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti kimennétek a férjetek után...

Ti kimennétek a férjetek után 2 hónapra gyerekkel?

Figyelt kérdés

Az utazás kategóriában tettem fel egy kérdést, ahol elkezdték mondani, hogy 2 hónapra minek megyek ki, azt ki lehet bírni, meg több vele a macera...stb.


Egész évben alig látjuk egymást, annyit dolgozik, a gyereket szinte sose látja, mert mielőtt felkelne, elmegy, mire hazajön, alszik. Hétvégente is dolgozik. Most kapott 2 hónapra egy munkát Münchenben, kap lakást, viszonytag jó fizetést (kint átlagos, itt soknak számít), és kitaláltuk, hogy egy héttel utánamegyünk. Vonattal mennénk több okból is, de nem is ez a lényeg. Ugye sok dolgot be kellene szerezni kint a kicsinek.


De nem akarok itthon kuksolni tök egyedül egész nyáron úgy,hogy egész évben nem találkoztunk! Ráadásul én is szívesen látok világot. Meg mondta, hogy ott kint nem lesz sok munkája, bár minden nap bent kell majd lennie, de csak 2-3 órát, így sokat tudnánk együtt lenni.


Ti mennétek? Vagy tényleg pénzkidobás ezeket beszerezni, kiutazni, megéri-e szenvedni a másfél éves gyerekkel a hosszú vonatúton stb. Ti belevágnátok?



2014. jún. 25. 13:36
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
70%
Biztosan mennék. Ez nem jó, hogy ennyit vagytok külön. Legutóbb amikor Münchenbe mentem vonattal tele volt gyerekkel a vonat, minden korosztályból és mindegyik kibírta, csak én viseltem el őket nehezen :) Nem tudom egyébként miért kellene sok dolgot kint beszerezni? Nyilván kell venni pár dolgot, de a legtöbb cuccot kiviheted magaddal, illetve kicsit lejjebb is lehet adni az itthoni igényeknél, mert München bizony nem olcsó város.
2014. jún. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
2-es: nem, rezsit sem kell fizetni. A teljes lakhatást állják, és direkt családos lakást kapott, hogyha kimegyünk, legyen helyünk. Az étel, meg azt mondta, hogy a boltokban kb. ugyanannyi minden, mint itthon, sőt, pl. a babakaja sokkal olcsóbb. Szeretnénk félretenni azért a kinti pénzből, de nem vagyunk nagy anyagi gondban.Így is az itthoni fizetésének a 3x-osát kapja meg kint egy hónapra.
2014. jún. 25. 13:53
 13/26 anonim ***** válasza:
29%
Ez esetben mennék természetesen.
2014. jún. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

Kis kádat kell, mert csak zuhanyfülke van a lakásban, de szerintem még itthon veszek egy felfújhatósat, és akkor az is megvan. Ami még nagyobb kiadás, ha nem sikerül addig szerezni, akkor egy utazóágy. Meg pár apróság, pl. bili, kismotor, amivel tud kint furikázni, mert most az a kedvenc elfoglaltsága, és állítólag egy hatalmas park mellett lakunk.

Bérletet nem hiszem, hogy fogunk venni, mert a lakás a férjem munkahelyének az utcájában van s a belvárosban. Csak akkor tömegközlekedünk, ha valamit konkrétan meg akarunk majd nézni.

2014. jún. 25. 13:56
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Mennék. Nem is kérdés.
2014. jún. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
10-es...én is így gondolom, hogy még ha esetleg úgy jövünk ki, hogy nem tudunk félretenni, akkor is megéri, mert a kicsi az apjával lehet, és én is nagyon kezdek besokallni a folyamatos egyedülléttől! Sajnos nem tud jönni velünk senki, ezért korlátozott az, hogy mit tudunk kivinni és mit nem.
2014. jún. 25. 13:59
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Mennék.
2014. jún. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom, a férjed már biztosan körüljárta, milyen terhekkel jár, ha kimentek, kint lesztek. Felnőtt emberként biztosan el tudjátok dönteni, érdemes-e, vagy sem menni. Ne mások mondják már meg, mi a jó nektek.
2014. jún. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
43%
Nem. Ha kint kell eltartania plusz két embert egy fizuból akkor amennyivel ott többet keres azt el is költi rátok. Akkor mi értelme kimenni. Akkor már spóroljon össze inkább valamennyit. Persze ki mehettek de akkor nektek csak nyaralás lesz ő meg értelmetlenül gürizik mert kint tuti meghajtják majd.
2014. jún. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
89%
Simán mennék, kaját ugyanannyiból ki lehet hozni, gondolom konyha meg van. Ha nagyon kell vmi gyerekcucc, ott is van bolhapiac, bababörze, lehet venni fillérekért. Utazóágyat férjed elviheti előre magával, de lehet olcsóbban kijön ha ott vesz egyet. Babakocsiban meg ugye viszed a gyereket, az is megoldva. Ruhát meg majd mossátok, vigyél max. 2 hétre valót, több nem kell.Lényeg, h amit csak lehet küldj előre a férjeddel, neked bőven elég lesz az út a gyerekkel.
2014. jún. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!