Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vannak itt olyanok akiket nem...

Vannak itt olyanok akiket nem "támogattak" az összeköltözésben még is jól alakult minden?

Figyelt kérdés
Jövőhónapban költözünk össze a párommal,teljesen jól megvagyunk sok időt töltünk együtt.mindent megbeszélünk.8 hónapja vagyunk együtt. De a testvérem meg 2 barátnőm azt mondja,hogy ne mert nem illünk össze de nem tudja megmagyarázni miért. Tesóm lehet fél ,hogy "elveszít" vagy miért reagálhat így? nem agresszív a srác,nem iszik,nem kocsmázik semmi ilyesmi ezért nem értem ,mi lehet a baj.
2014. jún. 25. 14:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Jelen.

Családtagok az egész kapcsolatot ellenezték, elegem lett abból, hogy állandóan ezzel szekálnak, szó nélkül elköltöztem. Utólag visszagondolva sokkal korábban is megtehettem volna.

Azóta már a rokonság is elfogadta (nem volt más választásuk).

Ennek már lassan 8 éve.

2014. jún. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
59%

Ha felnőtt, önfenntartó emberek vagytok, akkor szerintem ne számítson más véleménye.


Más kérdés, hogy ha többen is jelezték az ismerőseid közül, hogy nem illetek össze, akkor ott lehet, hogy tényleg van valami. Ez persze nem azt jelenti, hogy rámegy a kapcsolatotok feltétlen - két ember sosem lehet egyforma... - csak azt, hogy ők nem szemellenzőn keresztül látják kettőtöket, és észreveszik, hogy az élet bizonyos területein eltér a véleményetek (megjegyzem ez teljesen normális).


Az, hogy később ezeken a másságokon felül tudtok-e emelkedni és kompromisszumot kötni az esetleges vitahelyzetekben, csak rajtatok múlik. Lehettek szöges ellentétek is, ha amúgy elnézőek vagytok egymással szemben, és lehettek szinte egyformák is, ha közben mindketten vaskalaposan ragaszkodtok 1-1 véleményhez, és mégsem tudtok dűlőre jutni.


Ne kell rögtön a féltékenységre gondolni a testvér, barátnők részéről, egyszerűen csak arról van szó, hogy ők más szemmel nézik a barátodat és téged, mint te magatokat.

2014. jún. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
annyiban különbözünk ,hogy én sokkal komolyabban gondolkodom mint ő,de ez eddig sem volt probléma..én elfogadtam őt a hibáival és ő is engem az enyéimmel.
2014. jún. 25. 14:21
 4/16 anonim ***** válasza:
Azért ez nehéz kérdés, mert nem ismerünk benneteket. Természetesen elsősorban magadra hallgass. De én is biztosan szólnék a barátnőmnek ha valami hebrencs, lökött pasival bútorozna össze, aki talán még dolgozni se nagyon szeret (van sok ilyen) és mint tudjuk a szerelem vak.
2014. jún. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is azt mondták, nem vagyunk egymáshoz valók! Meg hogy nem fog sokáig tartani a kapcsolatunk.... Ennek ellenére 13 év után is nagyon jó a házasságunk, imádjuk egymást, teljes az összhang, boldogok vagyunk. Gyerkőcünk 4 éves tündérke:)
2014. jún. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
16-18 órákat dolgozik,hogy könnyebb legyen költözni..16 éves kora óta dolgozik.
2014. jún. 25. 14:36
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
Az illegális. Feketézik?
2014. jún. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
nem csak pincér..és a vendéglátás ilyen
2014. jún. 25. 14:47
 9/16 anonim ***** válasza:

Ez igazából példa volt, hogy nem dolgozik. A következő esetekbén még szólnék finoman a barátnőmnek:

- láthatóan túlságosan szereti a nőket (és nemcsak a barátnőmet)

- izomagyú, kigyúrt állat o iq-val

- rasszista

- drogos, alkoholista, stb., vagy láthatóan hamarosan az lesz

- non-stop bulizik

- kényszeresen spórolós

- anyuci kedvence és ő se nagyon anyuka szoknyája alól kimászni

És még biztosan lenne jó pár lehetőség, amikor jelezném, hogy talán nem biztos, hogy ő a megfelelő partner. de egyébként nehéz szólni, mert mindig fél az ember, hogy megharagszanak rá, ha beledumál, úgyhogy inkább kerülni szoktam az ilyesmit.

2014. jún. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Magyarán feketézik. 16-18 órát nem lehet bejelentetten dolgozni.


"munkavállaló a rendes és rendkívüli munkavégzés együttes időtartama alapján sem dolgozhat többet napi 12 óránál" (= szerződéses munkaidő + túlóra együttesen)


Nem a vendéglátás az ilyen, hanem a feketemunka a vendéglátásBAN.

2014. jún. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!