Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan van egy kis bűntudatom?

Jogosan van egy kis bűntudatom?

Figyelt kérdés
Szóval 14 éves húgom van, és ma haza jött egy energiaitalos dobozzal. Tudom hogy ez nem eget rengető dolog, de vérnyomása magas szokott lenni. Most össze szedett nem rég valami idétlen kis hülye barátnőt, aki minden marhaságba benne van. Ennek is betudható a dolog. Nekem az egyik polcomon volt egy jó pár ritkább 500ml-es energiaitalos doboz. Ő egy ideje ilyen üdítőseket stócolt fel, mint nálam ma meg ezt az energiaitalt hozta haza. Kapott is szidást érte. Le is pucoltam az összeset a szobámból, meg a butykosokat a szekrény tetejéről, mert egy kicsit bűntudatom volt hogy én rossz példát mutatok ezzel. Jogos?
2014. jún. 26. 20:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Hol vannak ilyenkor a szülők ??
2014. jún. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ő most már NINCS abban az időszakban,hogy utánozzon téged,mert ő már nem utánzással tanul.Ez kisebb korban szokott megjelenni.(Olyan 5-6 éves kor körül van az,hogy idősebbnek érzi magát és idősebb akar lenni,mint amennyi idős)!

Egyébként amúgy természetesen példát kell mutatni,de látod,hogy amilyenek a barátok,őt formálják!

De persze magától is dönthetett így.

Én 18 évesen jöttem rá,hogy nem éri meg károsítani a saját szervezetemet ezzel a szeméttel...mégis ráfüggtem.

2014. jún. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
A kisebb testvér,főleg ebben a korban,az idösebb testvértöl veszi át példát,mégha ellene is van sok mindenben,akár tudat alatt őt utánozza. Tapasztalat,van egy húgom.
2014. jún. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Ő most már NINCS abban az időszakban,hogy utánozzon téged,mert ő már nem utánzással tanul.Ez kisebb korban szokott megjelenni.(Olyan 5-6 éves kor körül van az,hogy idősebbnek érzi magát és idősebb akar lenni,mint amennyi idős)!"


Kamaszkor, példaképkeresés?

2014. jún. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

El kéne mondanod neki,hogy egyrészt fiatal a koffeinhez ,kávézni sem engedném 14 évesen. Másrészről ha magas a vérnyomása orvoshoz kell vinni ,és főleg nem serkentőket inni.

Nem hiszem,hogy te vagy az oka,ne legyen bűntudatod.Gondolom te idősebb vagy és gyűjtöd a dobozokat . Nyugodtan elmondhatod neki,hogy te sem iszol minden nap és neked rendben van a vérnyomásod.

De a legtöbb kamasz kipróbálja ezeket /energiaital,cigi,alkohol,rosszabb esetben komolyabb drogokat is/ testvér nélkül is,mert a kortársaiktól is ezt látják.

2014. jún. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!