Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jogosan ostorozom magam?...

Jogosan ostorozom magam? Totál bűntudatom van, rosszul érzem magam.

Figyelt kérdés
1 éves kisfiam este a mi ágyunkban alszik el,addig hempereg,míg nem talál magának egy kényelmes pózt az alváshoz. Ez valamikor 10 perc,valamikor fél óra,ennél sosem több. Én ilyenkor laptopozni szoktam és csak fél szemmel figyelek rá. Mindig jön hozzám és vigyorog,de ha vissza vigyorgok,vagy szólok neki,akkor bepörög és "menekülni kezd",azt hiszi,hogy játék van,sikongat,kacag... Ezért pár napja nem reagálok az ilyen dolgaira,csak olvasgatok,ő pedig szépen elalszik. Mikor már alszik,nem győzöm puszilgatni,simogatni,olyan rosszul érzem magam,hogy "nem figyelek rá",amíg hempereg. Napközben is,ha valami hosszabb ideig tartó dolgom van itthon,akkor beteszem az ágyába,kapcsolok neki mesét,azt nézi,beszélget magával,elvan,én pedig gyötrődök,hogy már megint milyen vagyok... :(
2013. szept. 17. 20:50
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
33%
Mesét néz 1 évesen? Aztán csodálkozol, hogy nem alszik el este egykönnyen? Hát te tudod.
2013. szept. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
28%

A saját szobájában, saját ágyán kellene aludni, és ne puszilgasd meg piszkáld az alvó gyereket.


Lefekvéskor közös meseolvasás (nem nézés!!! Egy éves, könyörgöm!!), majd puszi, és villanyoltás. Ez a menet, ehhez kell hozzászoktatni.


És nincs kimászkálás, meg játék akkor már.


Ha ennyit nem tudsz megtanítani neki, mi lesz később??

2013. szept. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
81%
Hasznos válaszokat kaptál nem mondom!Szerintem jól teszed,hogy nem figyelsz rá,mert mint írtad akkor nagyon bepörög,uh jót teszel neki ezzel.Napközben is nyugodtan el lehet magában kicsit és semmi baja nem lesz attól,ha 10 percet nézi a tv-t.
2013. szept. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
46%

Az első válaszoló szerintem saját magára írta ezt....


Viszont kedves kérdező,nagyon nem értem miért van bűntudatod.Hisz ott vagy vele,lát és ez megnyugtatja.Nem sír,fészkelődik majd elalszik magától.

A napközbeni dolgoktól se legyen bűntudatot,mert az h tisztaság legyen,tiszta ruhája legyen stb az a babád érdekeit és kényelmét is szolgálja.De ha ennyire bánt a dolog,akkor hordozd!

Őt már simán a hátadra kötheted egy jó kis kendővel,vagy mei taival.

2013. szept. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
29%
21es vagyok újra,részben egyet értek az előttem szólóval!Tényleg az ágyában lenne a helye.
2013. szept. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Miután elalszik,beteszem a saját ágyába. Könyörgöm,max 15 percig nézi a mesét,nehogy már ezen akadjatok ki. Ja,te biztos soha nem puszilgattad a gyereked,amikor aludt. Micsoda egy szörnyeteg vagyok.
2013. szept. 17. 21:02
 7/24 A kérdező kommentje:
Ja,és este nem néz mesét!!! Totál csend van,még a tv sem megy. Köszönöm azoknak,akik nem egyből letámadtak.
2013. szept. 17. 21:03
 8/24 anonim ***** válasza:
51%

Kedves 3-as!


Szerintem rossza kategóriába írtál,mert ő nem egy kutya akinek adnak enni aztán jól van mehetsz a dolgodra!


Olvasgass Ranschburg Jenő-t,ajánlom!

2013. szept. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
30%

Miért kéne játszanod vele alvásidőben? Gondolom lefekvés előtt kicsit babusgatod, mondókáztok, énekeltek, aztán jó éjszakát kívánsz és kész. Ott ülhetsz, ha nektek így jó, de hagyd békén, ne szórakoztasd. Mikor meg már aszik, pláne hagyd békén.

És a Jóisten áldjon meg, napközben ne kapcsolj be neki mesét!!! Egy hat hónapos baba nem szabad, hogy azt szokja meg, hogy egy képernyőre mered, és ez a szórakozás! Ismerkednie kell a világgal, kúszni-mászni, rakosgatni, szájba venni, tapogatni, saját testén át megtapasztalni a dolgokat. A képernyő, de még a folyamatos háttérzene is zavarja ezt a folyamatot. A te hangodra és a sajátjára van szüksége, nem az Alma együttesre és a többi kedves muzsikára. Ezeket hallgasd meg te, és énekeld a gyereknek te. Persze ez nem azt jelenti, hogy a baba minden ébren töltött másodpercében mellette kell állnod, és szórakoztatnod őt. Nyugodtan csináld meg a dolgod, beszélj hozzá közben, amit lehet mutass meg, viseld el, ha néha nyűgös, de ne parkold a mesék elé. Talán van abból is olyan minimális mennyiség ami még nem árt, de nagyon könnyű átlépni azt a határt.

2013. szept. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
27%

Kedves 9-es, nem azt mondtam, hogy kutya, de meg kell tanulnia a szabályokat.

Érdemes módon, normális családokban ez nem szokott gondot jelenteni.

Ahol viszont elkapatják a gyereket, ott aztán megy a hiszti a boltban, meg mindenhol...

2013. szept. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!