Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Bűntudatom van. :S Jogosan...

Bűntudatom van. :S Jogosan vagy nem?

Figyelt kérdés
Azt beszéltük meg apukámmal, hogy elmehetek akárhova, haverokkal, vagy barátnőkkel csak annyit kell mondanom hogy hova és mikor jövök. De cserébe tanuljak. Nos a tanulás az utolsó 2 hónapban lemaradt :S És most kiderültek a jegyeim...olyan bűntudatom van. Mert megbízott bennem és én eljátszottam a bizalmát. Szívesen sírnék..vagy tombolnék..so. nem olyan vagyok hogy "ÁÁ kit érdekel a fater" hanem rendesen bánom a dolgokat. :S Miért vagyok ilyen hülye? Elkérhettem volna a segítségét ha nem megy valami. És ennek ellenére hogy ezt csináltam ő nem kiabált hanem megbeszélte velem rendesen a dolgokat. És nem haragszik rám csak csalódott...nem cigizek nem piálok nem vagyok rossz. tisztelem a tanáraimat és a felnőtteket. Szóval nem vagyok az a tipikus tini. Ezért büszke is rám. De most becsaptam őt. Úgy sajnálom. Csak eltúlzom a dolgokat vagy tényleg ennyire szörnyű a helyzet? :'( 15/L
2011. jún. 2. 19:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%

jaj haggyad már sose tanultam "rendesen" csak egykét dologból jól odatettem magam és most az érettségiket röhögve megírtam 90% felettire... a 15 éves koromból származó bizonyítvány meg hova számít majd?? igazán nem számít semmit még ha le is vagy maradva jövő évben tök új erővel indulsz...


gondolom ilyen gondjaid vannak h 3as lettél pl egykét dologból.. hát nem számít egyáltalán se felvtelin sehol

2011. jún. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%

Én megdícsérlek.És dícséretként csak annyit mondok,hogy EMBER vagy.Egy ember,akinek érzelmei vannak,tudja ,hogy hibázott,és azt is tudja,hogy tudja korrigálni.

Maradj meg ilyennek!!!

2011. jún. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
88%
Nyugalom, van ennél százszor súlyosabb helyzet is, aki nem tanul, csak bulizik, szinte alig van otthon. Tehát ez még belefér szerintem, még gyerek vagy, és jó felnőtt válik belőled. A mai világban ez teljesen elnézhető helyzet, nem kéne hogy bűntudatod legyen, felesleges aggódni szerintem.
2011. jún. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Jó dolog, ha belátod, hogy nem cselekedtél helyesen. Igyekezz helyreállítani a bizalmat és legyen ez jó tanulság, hogy mindig a kötelesség az első. A való életben, ha valamit nem végzel el határidőre, vagy nem úgy teljesítesz ahogy kell bizony komolyabb következményei lesznek, ezért nem árt már most megtanulni felelősségteljesen beosztani az idődet.
2011. jún. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:) Sokat segítettek:) Főleg hogy ilyen gyors volt:) Igazából most annyit beszéltünk meg apuval,hogy jó sok mindenről szeretne tudni. Kivel, hol, mit, mikor. De ha csak ennyi a büntetésem büszkén/tisztelettel vállalom :D Megérdemlem :S
2011. jún. 2. 19:32
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

légy laza, szeress nagyon


ez az életfilozófiám, remélem segít :D

2011. jún. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elmondhatnád neki ezt, amit leírtál, hogy nagyon sajnálod a dolgot, tudod, hogy megbízott benned, de nem minden feltételt teljesítettél...


legalább belátod, és ez már egy jó dolog. Mondjuk ilyenkor év vége felé én sem vettem olyan komolyan a tanulást...

2011. jún. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Azért az nagyon jó, hogy belátod, hogy hibáztál. Ezentúl változtass a dolgokon, és tényleg a tanulás legyen az első. Örülj, hogy ilyen rendes Apukád van! Becsüld meg és ne élj vissza a bizalmával!
2011. jún. 3. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Szia Kérdező!


Először is hadd dicsérjelek meg, amiért ilyen rendes, lelkiismeretes fiatal lány vagy! :) A mai világban ritka az ilyen tinédzser.

Apukád pedig nagyon jó, hiszen letolás helyett inkább leült Veled beszélgetni. Sok szülő pont ezt mulasztja el, aztán csodálkozik, hogy a gyereke nem bízik benne, kerüli a társaságát, elhallgat előle dolgokat...

Mindenképp kapcsolj rá a tanulásra ebben a maradék kis időben, ha lehet, kérj javítási lehetőséget a tanáraidtól, hogy felelhess, készülj rendesen az órákra.

A vakáció alatt, ha bulizni mész, mindig tartsd be a megbeszélt időpontot, amire hazaérsz, segíts a házimunkákban stb.

Így Apukád is látni fogja, hogy megbántad a tanulás hanyagolását és nem veszíted el a bizalmát.

Gratulálok a felfogásodhoz és ahhoz, hogy komolyan veszed a kötelezettségeidet. :) Egy intelligens, őszinte fiatal lány vagy, csak így tovább! :)


26/L

2011. jún. 3. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :) Egy válaszolónak: Elmondtam ezt neki mielőtt kiírtam volna a kérdést .:D Lehet ezért is nem haragudott meg :) De szeretnék még valami kérdezni ha lehet. Anyukám pont fordítottja Apukámnak. Hamar felkapja a vizet, nem bízik bennem, mindig ellenőriz. (persze azért valamennyi joga van hozzá de vannak olyan dolgok amiket nem szeretnék elárulni neki "kis tini titkok" pont a forrófejűsége miatt. És sajnos a mostani pasiját sokkal többre tartja mint engem. ez nem féltékenykedés tényleg így van mert mindig azt hajtogatja: Miért nem lehetsz olyan mint ő? Miért nem vagy olyan aranyos kedves balblabla. És felvetettem azt az ötletet apukámnak hogy mi lenne ha oda költöznék hozzá mivel ott jobb helyem lenne. mi a véleményetek? Elhamarkodott döntés? vagy jogos?
2011. jún. 3. 13:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!