Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan akad ki, hogy kicsit...

Jogosan akad ki, hogy kicsit többet költekezek?

Figyelt kérdés

Férjem rengeteget dolgozik. Nincsen szabadnapja (kb. havonta 1-2, de sokszor arra is bevállal plusz munkát), reggel elmegy korán, este 11 körül ér haza. Vállalkozó, így ő osztja be nagyjából, hogy mikor és mennyit dolgozik.

Van egy másfél éves kisfiúnk, akit két hónapja nem látott. Többször kértem már, hogy vállaljon kevesebbet, mert úgy is szépen élnénk, ráadásul én is dolgozom itthonról a gyerek mellett, ne hajtson ennyit, mert szétmegy a családunk, a gyerek lassan idegenként néz rá. Semmi eredménye.


Lényegében egyedülálló anya lettem, csak anyagilag nem. Így elég jól is keres. Az elmúlt időben én is kicsit máshogy állok a pénzhez. Nem szórom, de megengedek magamnak olyanokat, amiket eddig nem, hogy könnyítsek kicsit a dolgomon. Pl. tesco házhozszállítással vásárolok, ami így plusz 6-700 ft, néha rendelek kaját, múltkor taxiztam a kicsivel, amikor a belvárosba kellett menni, hogy ne a tömött bkv-n szenvedjek vele, vagy nemrég volt egy munkahelyi fogadás, amire vettem egy szép ruhát. Szóval nem szórom ész nélkül a pénzt, csak ha már minden az ég világon rám szakad, kicsit megpróbálok könnyíteni az életemen, ha már megtehetjük.


A minap kiakadt, hogy én így szórom felesleges dolgokra a pénzt, és fogjam vissza magam. Én meg mondtam, hogyha már a pénz miatt feláldozza a családját, akkor legalább had élvezzem azt, ha már férjem lényegében több mint fél éve nincs. Nagyon összevesztünk miatta. Jogosan van kiakadva?



2014. jún. 27. 14:55
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
43%

Jajj már megint egy ilyen! A gyerek előtt is alig találkoztatok, minek kellett neki szülni is? Várj, kitalálom, gondoltad majd megváltozik!


Most ahelyett, hogy belátnád a saját hibádat, szeretet helyett a pénzzel vigasztalod magadat. Gyönyörű.

2014. jún. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Nem, képzeld kedves azonnal ítélkező válaszoló. Egy éve kezdett ebbe a vállalkozásba. Azelőtt "normális" munkahelye volt, ahol reggel 8-tól délután 4-ig dolgozott, és volt hétvége, szünnap.
2014. jún. 27. 15:03
 3/30 anonim ***** válasza:
4%
A belvárosban taxira szórod a pénzt, és csodálkozol, hogy túlórázik?
2014. jún. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
11%

Ne haragudj,én sem vagyok túlzottan spórolós,meg nőként általában a nő mellé állok,ha ilyen témákról van szó,de most jogosan akadt ki a férjed!

Ő megdolgozik azért,amit te eltaxizol...oké,egyszer ezt még meg is lehet tenni.

Na,de tesco házhozszállítás?Az már nem túl kényelmes 600-700 forintokért?


Ennyire ne kényelmesedjen el egyetlen nő se,hogy már bevásárolni sem megy el.

2014. jún. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
3-as: előbb kezdett ilyen sokat dolgozni, mint hogy én elkezdtem költekezni. Nem tyúk vagy tojás a kérdés. Olvasd el még egyszer, amit írtam
2014. jún. 27. 15:05
 6/30 bivalybasznad2014 ***** válasza:
9%

nem kéne pazarolni

nem te keresed meg a rá valót!

2014. jún. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
97%
Nem tudom, hogy jogos-e vagy sem, de nálunk is hasonló a szitu. Mindketten dolgoztok, nem feltétlenül az ő pénzén vásárolsz. Talán mond neki, ha több szabad ideje lenne a családra, közösen is elkölthetnétek azt a pénzt, de egyedül, támasz nélkül kénytelen vagy az egyszerűbb, de drágább megoldásokat választani.
2014. jún. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

4-es: nincs jogsim. Tudod milyen egy másfél éves gyerekkel végigcaklatni a bevásárlóközpontban, aztán buszon hazaténferegni úgy, hogy mindenhol lóg rajtam a szatyor, aztán felcipelni a másodikra babakocsistul, gyerekestül, csomagostul? Hát nekem megér 6-700 ft-ot egy hónapan (nem mindennap csinálom, a kis bevásárlásokat elvégzem itt természetesen).

Amúgy meg mint írtam, én is keresek pénzt. Arról már nem tehetek, hogy ő minden mást a munkája mögé helyez, és soha nincs semmiben semmilyen segítségem.

2014. jún. 27. 15:07
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező is dolgozik kedves utolsó! Hadd engedjen meg magának 700 forintot.
2014. jún. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
6os válaszolónak szólt.
2014. jún. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!