Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan akad ki, hogy kicsit...

Jogosan akad ki, hogy kicsit többet költekezek?

Figyelt kérdés

Férjem rengeteget dolgozik. Nincsen szabadnapja (kb. havonta 1-2, de sokszor arra is bevállal plusz munkát), reggel elmegy korán, este 11 körül ér haza. Vállalkozó, így ő osztja be nagyjából, hogy mikor és mennyit dolgozik.

Van egy másfél éves kisfiúnk, akit két hónapja nem látott. Többször kértem már, hogy vállaljon kevesebbet, mert úgy is szépen élnénk, ráadásul én is dolgozom itthonról a gyerek mellett, ne hajtson ennyit, mert szétmegy a családunk, a gyerek lassan idegenként néz rá. Semmi eredménye.


Lényegében egyedülálló anya lettem, csak anyagilag nem. Így elég jól is keres. Az elmúlt időben én is kicsit máshogy állok a pénzhez. Nem szórom, de megengedek magamnak olyanokat, amiket eddig nem, hogy könnyítsek kicsit a dolgomon. Pl. tesco házhozszállítással vásárolok, ami így plusz 6-700 ft, néha rendelek kaját, múltkor taxiztam a kicsivel, amikor a belvárosba kellett menni, hogy ne a tömött bkv-n szenvedjek vele, vagy nemrég volt egy munkahelyi fogadás, amire vettem egy szép ruhát. Szóval nem szórom ész nélkül a pénzt, csak ha már minden az ég világon rám szakad, kicsit megpróbálok könnyíteni az életemen, ha már megtehetjük.


A minap kiakadt, hogy én így szórom felesleges dolgokra a pénzt, és fogjam vissza magam. Én meg mondtam, hogyha már a pénz miatt feláldozza a családját, akkor legalább had élvezzem azt, ha már férjem lényegében több mint fél éve nincs. Nagyon összevesztünk miatta. Jogosan van kiakadva?



2014. jún. 27. 14:55
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem neked van igazad, nem jogosan akadt ki a férjed.

Amikor megláttam a kérdést, azt hittem olyanokról lesz szó, hogy sok drága ruhát, kozmetikumot veszel, meg műköröm, stb., de azért néha egy-egy taxizás meg egy 700 Ft-os házhozszállítás had férjen már bele. Ez még egy átlegos kereset esetén is simán belefér. Kicsinyes a férjed.

2014. jún. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
89%
Nem lehet, hogy éppen a gyerek elől menekült a munkába? Egyébként megértem a problémád, csak furcsa, hogy egy féléves gyerekkel áll neki vállalkozni, nem pedig kiélvezi a helyzetet, hogy apuka lehet. És neked adnék igazat. Nem tudnátok esetleg együtt dolgozni? Ha meg a vállalkozásban, menni fog a gyerekkel is.
2014. jún. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
96%

Vállalkozó általában nem azért dolgozik éjjel-nappal, hogy több pénze legyen, hanem hogy ne veszítse el a vállalkozását. Ne veszítsen új vagy régi ügyfeleket, legközelebb is megbízzák, akkor is legyen munka, ha a mostanik kifutnak, legyen elég tartaléka ilyesmi. Egy vállalkozás aminek nincs a bankszámláján minimum fél évnyi kiadásának megfelelő összeg az a penge élén táncol, ha pedig olyan ügyfelei vannak, akik jócskán utólag fizetnek, akkor még több forgótőke kell. (Persze ez vonatkozik a magánemberekre.)


A féjed biztos elköveti azt a logikai hibát is, hogy kivetíti az egy darab taxizásodat arra, hogy most már mindennap taxizni fogsz stb.


Jóindulattal ezeket tudom elképzelni. Érdemes lenne beszélgetnetek ezekről, veszekedés helyett, bár néha az sem árt. Egyébként meg nem látok egyáltalán semmi kivetnivalót abban amit teszel.

2014. jún. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
0%
Ilyenkor mennyire "kicsinyes" a férj, váljatok el, hogy képzeli ezt, de ha meg elválnak, akkor lőttek az anyuka luxusának.
2014. jún. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
11%
Olyan ez, mint a nőn a túlsúly. Ha bevall 5 kilót, akkor az valójában 15
2014. jún. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem jogosan akadt ki. Szerintem akkor se lenne egészen jogos, ha ő dolgozna csak, mert nem költesz sokat. Viszont így meg egyenesen bunkóság a részéről. Önző és nem bízik benned. Figyel egyáltalán arra, amit mondasz? Vagy csak egyik fülén be, másikon ki? Mert ez nem mindegy. Nem a pénzen kéne balhézni, mert ennél itt nagyobb a baj.
2014. jún. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%
Tudod mit? Kakkantsd le magasról mások véleményét. Az enyémet is, ha úgy tetszik. Mondjuk szerintem jogosan akadtál ki, elvégre írtad, hogy Te is dolgozol. Tehát van saját kereseted. Gyerek mellett is. Férjed meg nincs otthon. Gyerek mellett se. Nos, inkább ilyenekre költsd a pénzt, mint hogy félrekefélj. És ezt közölheted a férjeddel is. Lehet válogatni. 1: Kevesebbet dolgozik, jobban megoszlik az otthoni munka, meg a gyerek "terhe", hiszen Te is dolgozol. 2: Marad minden ugyanígy. 3: Kevesebbet költesz, de keresel egy kandúrt, aki meg*** úgy, hogy napokig X-ben áll a lábad, és akkor azzal kompenzálsz, nem a pénzköltéssel. No, lehet válogatni. Ja, és egy percig se legyen rossz érzésed az itt kapott válaszok miatt. Ne feledd, online baromi könnyű okosnak lenni más életében. Akkor is, ha te fordultál ide a problémáddal, nekünk nincs jogunk kioktatni téged, és megmondani a frankót a párkapcsolatoddal kapcsolatban. esetleg a véleményünket fejezhetjük ki. A kérdésedre válaszolva: szerintem jogos a felháborodásod.
2014. jún. 28. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Én is úgy gondolom, hogy ha ennyit dolgozik a pénzért, akkor legalább mi profitáljunk valamennyit belőle, ha már együtt a család nem élvezheti. pl. nem jutunk el együtt nyaralni belőle, mert dolgozik. Vagy tök jó dolog, hogy megvehettem az IKEÁ-ban azt a szekrényt, ami tetszett, de itt áll egy hónapja összeszereletlenül, mert nincs időnk összerakni.

Nem költök semmi luxusra így sem. Évekig spóroltunk az életünk elkezdéséhez, és megszoktam, hogy nem nagyon költök magamra. Nem járok kozmetikushoz, fodrászhoz 3-4 havonta elmegyek megigazítani, nem költök kozmetikumokra, nem kondi terembe járok, hanem itthon edzek, kocogok, turkálóban veszem a ruháimat (ezért is akadt ki a mostani egyszeri 13ezer ft-os ruháért, amit amúgy úgy vettem, hogy most lesz tesómék esküvője, arra is fel tudom venni). Szóval ezért akadtam ki nagyon, hogy ezeket felhozta, hogy szórom a pénzt. Jelenleg mindenünk megvan, bár a lakás törlesztését még fizetjük, de így is bővel kijövünk, szóval nem kell kuporgatni.


Ráadásul tényleg én is hulla fáradtan, amimkor végignyomok minden napot tök egyedül a gyerekkel, még fektetés után nekiállok dolgozni, amiből, persze nem olyan sokat, de havi 100ezer körül összeszedek. Aztán még képes ki is akadni azon, hogy amikor hazajön 11körül, vagy utána, akkor nincs már erőm vele foglalkozni. Látom, hogy ennek nem lesz jó vége. Nem akarok egyelőre elválni, mert szeretem, és családunk van, de ez így nem jó irány az biztos, mert teljesen el fogunk távolodni egymástól.


Egyik válaszoló kérdezte, hogy nem a gyerek elől menekül-e a munkába. Bevallom, nekem is megfordul a fejemben. Fel is hoztam már neki egyszer, persze tagadja, de nagyon úgy néz ki, mint aki nem akar itthon lenni. Ma kivételesen délelőtt itthon van (1re megy, és este 10ig), és mondtam, hogy mi lenne, ha levinné a gyereket játszótérre, amíg főzök. Húzta a száját, hogy ez az egy szabad délelőttje, és pihenne. Végül most levitte.

2014. jún. 28. 11:14
 29/30 A kérdező kommentje:
Amúgy meg ez az "ő pénzét költeni" szöveg akkor is szörnyű, ha nem dolgozik valaki egy másfél éves gyerek mellett. Általában együtt vállal két ember gyereket, és ilyenkor belekalkulálják, hogy egy ideig anyuka otthon van a gyerekkel, és apa dolgozik. Így a normális. Akkor arra az időre anya egy pénzéhes, máson élősködő valakivé válik, mert neveli a férfi gyerekét (is), ellátja az egész háztartást, kaját, tiszta ruhát, normális lakást biztosít a férjének és még sorolhatnám? Nekem ilyen szempontból szerencsém van, mert a munkám egy része itthon végezhető, és most a GYED-extrával még el sem vesztem a támogatást, ha dolgozok mellette, így meg tudom tenni, hogy még itthon vagyok vele, de pénzt is keresek. De azért ez nem általános!
2014. jún. 28. 11:20
 30/30 anonim ***** válasza:

Bár mindkettőnknek diplomája van, a férjem keresete az enyémnek 5-6-szorosa. Amikor összeházasodtunk, egy számlánk lett. A férjem nevén van, minden pénzügyünket ő intézi, én azt se tudom, melyik bankban vagy mennyi pénzünk lehet. DE. Van egy társkártyám, amivel arra és annyit költök, amennyit jónak látok. Ő bármikor letilthatná a kártyámat és egy fillérem sem volna. Én bármikor elkölthetném minden pénzünket. Egyikünk sem teszi. Egy házasságban nincs én pénzem - te pénzed. A gyerek pelenkája most akkor kinek a pénzéből lett pisis? A vacsorából én állom a nokedlit, te meg a pörit, vagy hogy van ez? Együtt takarékoskodunk a közös céljainkra. A nagyobb kiadásokat közösen tervezzük, megbeszéljük.


Viszont amióta mondtam neki, hogy napi 10 óránál több apai távollét bizonyítottan növeli a mentális betegségek ill. devianciák esélyét a gyerekeknél, azóta inkább hazajön legkésőbb fürdetésre, és altatás után még itthonról dolgozik, ha muszáj. Minőségi időnek nem nevezném így az estéinket, de legalább van apja a gyerekeknek és azért mi is tudunk közben-közben pár szót váltani egymással. Újabban már segítséget is kér olykor a munkájához. :) Nálatok nem működhetne valami hasonló kompromisszum az időbeosztást illetően? (A pénzkérdésben nem osztom az észt, mert az egész helyzet nekem nagyon idegen.)

2014. aug. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!