Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek fogadhatok örökbe...

Szerintetek fogadhatok örökbe gyereket?

Figyelt kérdés
Házasok vagyunk 6 éve, férjem minimálbérre, 112 e ft van bejelentve, nekem nincs jövedelmem, itthon vagyok, háztartást vezetem és egyetemen tanulok, 33 éves nő vagyok. Saját ingatlanban lakunk és van más ingatlanunk is, nyaraló, másik lakás. Nem vagyok egészséges, jóindulatú daganatom van a fülemben, de nem egy egyszerű betegség, sok kezelést igényel és kellemetlen tüneteket is okozhat, az egyik arcidegem is kismértékben sérült a betegségtől, illetve terhesség vállalása sem ajánlott. Ezekkel a paraméterekkel adnak örökbe gyereket?

2014. jún. 27. 18:53
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
43%
Nem, ekkora jövedelemmel kizárt, ugyanis nemhogy a 3 főre eső létminimum alatt van, de a 2 főre eső alatt is. Tehát az állam szerint magatokat sem tudjátok eltartani, nemhogy egy gyereket.
2014. jún. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
13%

A letminimum a mindenkori oregsegi nyugdijjal azonos, elso, marpedig az 28.500.-

Fogadhattok orokbe, igen, de nem lesz gyors.

2014. jún. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
Arra nem is számítok, hogy gyors lesz. Csak hogy egyáltalán elindítsam-e a jelentkezést, illetve azt sem tudom, hogy hogyan kell. Ha valaki abban tud segíteni annak is várom a válaszát. Köszönöm!
2014. jún. 27. 19:02
 4/35 anonim ***** válasza:
40%
2014. jún. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
73%

" A letminimum a mindenkori oregsegi nyugdijjal azonos, elso, marpedig az 28.500.-

Fogadhattok orokbe, igen, de nem lesz gyors."


A létminimum 85.000 fő magyarországon, és semmilyen összefüggésben nem áll a mindenkori nyugdíjminimummal!


A létminimumot 1991 óta a KSH 8központi statisztikai hivatal) állapítja meg évente és ez 2 felnőtt emberre 2013-ban 153.000 ft nettóban, egy gyerekkel pedig 210.000 ft.


NEM FOGADHAT ÖRÖKBE GYERMEKET ilyen keresettel, akár tetszik, akár nem. Nyugodtan nyomhatsz egy pirosat megint, ettől még ez a szomorú igazság, és azzal nem segítesz senkin sem, hogy hülyeségeket írsz és hazudozol.

2014. jún. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
3%
Amennyiben igazad lenne, kedves valaszolo, ugy ma Magyarorszagon igen sok gyeremek lenne neveloszuloknel, illetve arvahazban, leven a gyes 24e korul van.
2014. jún. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
88%

Utolsó gyereket mindenki csinálhat de örökbefogadásnak nagyon szigorú feltételei vannak.

Amikor befejezted a sulit és te is elmész dolgozni sokkal esélyesebb lennétek.

2014. jún. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:
Nyilván nem ennyi pénzből élünk, de arra voltam kíváncsi, hogy ezekkel a feltételekkel meg lehet-e csinálni.
2014. jún. 27. 19:28
 9/35 anonim ***** válasza:
81%
Az, hogy nektek ez mellett van fekete jövedelmetek senkit nem érdekel. Csak az szánit ami hivatos.
2014. jún. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
Mellesleg segélyt pl. nem kapnánk 112 e-re, tehát fejenként 56 e már a létminimum felett van, bár ha jól emlékszem nem sokkal.
2014. jún. 27. 19:30
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!