Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben a kategóriában nektek...

Ebben a kategóriában nektek is feltűnt, minden gyerek milyen jó?

Figyelt kérdés

Úgy értem, mindig azzal kezdik, hogy 'pedig jó gyerek vagyok, nem iszok, nem drogozok'... kérdem én: ez érdem? Mert szerintem ez a normális.

És akkor az ilyen bemutatkozás után jön, hogy 'apám még is ver', 'anyám mégis ordít', 'kiraktak otthonról'... stb.


Csak nekem tűnik ez irreálisnak? Vagy a mai fiatalok tényleg azt várják, hogy azért, mert nem részegek és nincsenek beszívva, már meg kell őket dicsérni, és mindent megengedni? A végén meg kiderül, hogy 14évesen náluk akarta altatni a 'komoly' két éves 'kapcsolatát'. Most én vagyok túl ironikus, vagy tényleg van valami difi a társasággal?


2014. jún. 30. 08:15
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
95%
Ilyenkor ezek a többnyire tinik a saját szemszögükből nézik a dolgot és sajnálják magukat:D mit vártok tőlük, hormonlázadás van, szerintem pár kedves vagy vigasztaló szó elé, úgysem fogják most úgy látni a dolgokat mint mondjuk felnőttként.
2014. jún. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
7es: nem feltétlen a verésre gondolok csak, de olvastam pl olyat is, hogy 'miért tiltanak meg mindent a szüleim mikor jól tanulok, nem cigizek, nem iszok, nem drogozok?' és 3 oldal múlva kiderül, hogy amit 'megtiltottak' az az volt, -hogy a éves lánynál ott aludjon a 17-8 éves pasija.
2014. jún. 30. 09:38
 13/21 anonim ***** válasza:

Ja, jó, arra írtam, hogy az más, engem megzavart kicsit, hogy ezt írtad:


"És akkor az ilyen bemutatkozás után jön, hogy 'apám még is ver', 'anyám mégis ordít', 'kiraktak otthonról'... stb. "


Egyébként meg sokaknak megengedik, hogy viszonylag fiatalon 14-15 évesen mondjuk már ott aludjon náluk csaj/srác. Így úgy van vele, hogy neki valami büntetés vagy kiszúrás miatt nem engedik a szülők.

7-es voltam.

2014. jún. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Áááá itt mindenki tökéletes :)


Ezzel az a baj, hogy azért hallgatják el szerintem, hogy ők nem tökéletesek, mert akkor mindenki arra koncentrálna, hogy nem kitűnő tanuló, nem pedig arra, hogy a szülei verik.


Én azért megértem őket is, hiszen itt GYIK-on ha megtalálják rajtad a legkisebb fogást is, rögtön támadnak és bántanak. :) Mintha itt mindenki kitűnő tanuló lett volna (tényleg mindenki azt írja) és ha a kérdező kiskamasz inkább 3-4-es akkor már rögtön nem az igazi problémájával foglalkoznak.

2014. jún. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Vagy csak úgy van vele, hogy bezzeg a Kovacs Joli titkolózik, hazudozik otthon, mégis jó gyerek otthon, ő korrekt akart lenni, nem akart hazudni, amiért külön dicseretet is várt volna, Nemhogy szidalmakat es tiltást. De úgy tűnik, a legtöbb szülőnek kényelmesebb homokba dugni a fejet, hazugságokat hallgatni, es elhinni, hogy a fiatalok 22-23 eves kor előtt nem is gondolnak a szexre. Na csak gratulálni tudok ezen szülőknek es a veluk egyetertoknek is!
2014. jún. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
88%

Én pedig pont az ellentétét vettem észre. Az itt válaszolók szinte mindegyike kitűnő tanuló volt, 18-20 éves kora előtt nem is gondolt a szexre, sőt barátja se volt, és 12 éves kora óta nem hogy magát tartja el, hanem még ő segíti a szüleit a diákmunkapénzből, amit ugye a kitűnő bizonyítvány mellett végez. A minden napi főzésről, mosásról, takarításról nem is beszéltünk, ami ugye szintén a gyerek kötelessége. És ezt még csak tovább lehet fokozni. És aki nem ilyen, az rögtön azonnal szégyellje össze vissza magát, mert a szülein élősködik, és amúgy is csak egy hazudós, buta kamasz.

Én inkább azt veszem észre, azért emelik ezt ki, mert az itt válaszolóknak ez az első kérdése. Felvet egy problémát, és azaz első, hogy visszakérdeznek: iszol e, drogozol e, bulizol e. Mert ha 17 évesen félévente egyszer elmegy az ember egy buliba, és megiszik egy pohár vörösboroskólát, akkor csak sz@r ember lehet a gyikon válaszolók szerint.

Ráadásul a válaszolók mindig a gyerekben keresik a hibát. Akármit csinál a gyerek, tényleg igazságtalanul verik, vagy akármi, és már semmi fogást nem találnak rajta a válaszolók, maximum annyi a válasz, hogy anyukád biztos stresszes, fáradt, ugráld körül, és akkor megenyhül... Persze, tudom, innen nem lehet rendes tanácsot adni, de itt mindig a gyerek a hibás mindenben. Csak azt nem tudom, hogy ezek a válaszolók otthon is így gondolják, és a gyereknek otthon kuss van, vagy csak itt élik ki magukat, ha már a sajátjukat nem tudták megnevelni?

2014. jún. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Vagy a mai fiatalok tényleg azt várják, hogy azért, mert nem részegek és nincsenek beszívva, már meg kell őket dicsérni, és mindent megengedni? - megdicsérni nem kell, de verni sem, meg lelkileg alázni, bántalmazni.


Első kérdésedre: igen, ez érdem, mert manapság nagyon sok gyerek drogozik, piál, stb. Persze, elvileg ez a normális, csak gyakorlatilag már becsülendő, ha valaki nem suttyórészegen jön haza minden este. És egy kamasznak mi más legyen a "jóság", ha nem ez? Úgy véli - jogosan -, hogy "jó", hiszen ezeket nem csinálja. Igaza van, neki még nincs munkája, diplomája, vagy olyasmi, amivel kitűnhetne a társai közül.


Figyelj, vannak hlye, degenerált szülők, akik nem tudnak mit kezdeni a gyerekkel. Elképzelnek valakit - akit csinálni akarnak a gyerekükből -, de a gyerek önálló lény, és ha már "kilóg" a skatulyából, akkor rossz a szülő szemében.

Pl. engem azért utált a mostohaanyám, mert nem vagyok rendmániás, és vannak barátaim. Kéthavonta egyszer mentem el bulizni (nem ittam le magam soha), de azt a féltékeny pillantást... vagy "engem nem érdekel, ha mocsokban él" - így, apának, mert "csak" összeporszívóztam a szobám, fel nem mostam.

És mindig megalázott, ordított - bár ő a saját gyerekeit is zsarolta érzelmileg, szóval...


Az utolsó mondatot ne keverd ide, egyébként én nem szólnék a lányomra ezért, legalább tudom, mit csinálnak.

2014. jún. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha már tiltásról beszélünk,megkérdezném,hogy az miért jó,hogy a gyereknek,míg otthonlakik,kvázi ne legyen élete?


Valamint,ha az a gyerek megbízható,miért ne lehetne elengedni ide-oda?


Nem arról beszélek,amikor 1-1 14 éves fruska azon sír,hogy komolyan megviseli,hogy bár énekből kapott egy 5öst,a gonosz szülei nem engedik,hogy ottaludjon a 20éves pasijánál,akivel olyan sokat megéltek már és különbenis,holnap biztos eljegyzi.

Azt nem tudom megérteni,hogy egy 18 évest pl miért nem engednek el bulizni. Felelősségteljesnek is lehet nevelni azt a gyereket,meg bizalmat szavazni neki.

Engem is elengedtek 16 éves koromtól. Mindig elmondtam hova megyek,kikkel leszek és volt időkorlát.

Jó,az órát nem nagyon ismertem,máig problémát okoz valahova időben odaérni:D De amikor harmadjára késtem(akkor csak 5 percet),apuék besokalltak és megkaptam az 1 hónap szobafogságot. Soha többé nem késtem otthonról.

Szobafogságot kaptam akkor is,amikor nagyon berúgva mentem haza. Nem menőzésből ittam annyit,de fiatal voltam és nem tudtam a mértéket. Utána kiokosodtam és odafigyeltem.


Szóval elhiszem,hogy ezeket a "harcokat" sok szülőnek nincs idegzete megvívni a kamasz gyerekével,de ez is hozzátartozik valahol a neveléshez és szükséges része a felnőtté válás folyamatának.


A pasinál ottalvós dolgokra meg majd pár év múlva rájönnek. Én is háborogtam anno,hogy miért nem engednek,de később rájöttem,hogy apu csak féltett,nehogy összetörjön a szívem,vagy hogy nehogy valaki kihasználjon.


23L

2014. jún. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
18-as, ezek szerint nem ia volt kamaszként barátod, es a szuzessegedet is azutan veszitetted el, hogy mar szülőktől elkoltozve a barátodnak aludtal?
2014. jún. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

De,volt kamaszként barátom és elég korán veszítettem el a szüzességemet is,amiről tudtak is apuék. Nem is arról beszéltem,hogy abszolút apácaként éltem 18 éves koromig,de 17 voltam,amikor először engedték,hogy együttaludjak a pasimmal.

Nem örültek neki,hogy "korán kezdtem",le is ültek velem beszélgetni,hogy szerintük ez korai,féltenek attól,nehogy kiégjek,stb,de tudják,hogy tiltani nem tudnak,mert ha nagyon akarom,úgyis találnék rá módot arra,hogy együtt legyek a barátommal.


Mert most őszintén... Középiskolában a tanításnak legkésőbb 2kor vége van,ha mindkét szülő dolgozik,5-6 előtt úgyse kerülnek haza,ha 8órás munkarendben dolgoznak(utána bevásárlás,napi ügyek intézése,stb). Simán van 3-4 órája a kölöknek akármit csinálni és ezt ők is tudták. Így tiltani nem akartak,inkább óvatosságra intettek és megtartották az őszinte viszonyt köztünk.


Nem is tudom pontosan megmagyarázni,de szerintem ez a tiltás,hogy ne aludhassak együtt a barátommal,apunak hatott kicsit nyugtatólag a lelkére,hogy bár azt nem tudja felügyelni,hogy filmnézés címén mit csinálunk,de legalább ebben korlátozhatott és úgy érezhette,hogy valamelyest megvéd a csalódástól. Kb ilyen látszatszigor volt ez.


18as voltam.

2014. jún. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!