Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben a kategóriában miért...

Tecsakazt Hiszed kérdése:

Ebben a kategóriában miért ilyen sablonos a válaszok túlnyomó többsége?

Figyelt kérdés
Ha gyerek teszi fel a kérdést, a szülőnek van igaza, ha a szülő teszi fel a kérdést a gyereknek van igaza, ha férfi teszi fel a kérdést, a nőnek van igaza. Miért a kérdező személye és nem a kérdés lényege dönti el a válaszolók véleményét?

2014. máj. 16. 11:53
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
A válaszolók igyekeznek a másik fél szemszögéből is láttatni a dolgokat, ami persze nem tetszik a kérdezőnek. A kérdést kiírók általában borzasztóan önző módon fogalmaznak, ezért adnak igazat a másik félnek a válaszolók, hogy a kérdező rájöjjön, a másik oldal érdeke is létező dolog.
2014. máj. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
18%
Mert csak így tudnak vitát kirobbantani.
2014. máj. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Miért ilyen sablonos, általánosító ez a kérdés? Ma is és tegnap is pont olyan kérdésekbe botlottam, ahol nem a nőnek adott igazat a válaszolók többsége.
2014. máj. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Minden helyzet egyéni, de mivel a pontos részleteket nem ismerni (hiába írja le a kérdező, az csak az egyik oldal!) ezért általában vagy csak sablonos választ lehet adni (pl. beszéld meg vele; ne váljatok, ez még megoldható; ez örök ellentét, lehet jobb lenne ha szétmennétek stb.).


Vagy annyira ellenszenves a kérdező és a tettei, hogy rá kell ébreszteni milyen.


Vagy ténylegesen a másiknak van igaza (Pl.: miért nem vesznek nekem anyáék iPhone-t? Nagyon sokat keresnek, majdnem 300 000 Ftot összesen, mégse vesznek. Ilyenkor a gyereknek eszébe se jut, hogy 300 ezer nem is olyan sok)


Vagy nagyon csúnyán beszél valakiről a kérdező, aki lehet megérdemli, de mivel az a valaki nem tudja megvédeni itt magát, hiszen a háta mögött folyik a dolog, automatikusan beindul a védelmező reflex.


Amúgy kívülállóként hogy adhatnánk nem teljesen sablon választ, mikor a kérdések is sablonosak?

A legtöbb (nem mind!) kérdés házasság kategóriában megoldható kommunikációval, persze hogy azt írja mindenki, hogy beszéljék meg egymással.

2014. máj. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egy ilyen kérdés keretei között nehéz annyi infót közölni, hogy a sablonosnál komolyabb választ lehessen adni. Szerintem itt a kérdések haszna nem az elsősorban, hogy a válaszolók olyan szuper válaszokat tudnának adni. Inkább az a fontos, hogy a kérdező megpróbálja megfogalmazni a problémáját (ami eleve segít a megoldásban), a válaszokból pedig érezhet némi együttérzést, kaphat ötleteket, és ami szintén fontos, felhívják a figyelmét arra, hogy a másik oldal helyzetébe is próbálja beleélni magát. Ennél okosabbat nem lehet egy ilyen kérdésre írni szerintem, mert ahhoz a másik oldalt is meg kellene hallgatni.
2014. máj. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

3-as, te is a kommentelők egy tipikus részét képviseled!


Te, "a kössünk bele mindenbe" képviselője vagy, benneteket ismerünk, nem is veszünk komolyan benneteket. Gondolod a mi hibánk?

2014. máj. 16. 12:51
 7/8 anonim ***** válasza:
48%

Én eddig akárhány kérdést feltettem,mindig engem osztottak.Még az ártatlan,egyszerű kérdésekbe is belekötöttek.Ami már tényleg olyan volt,hogy nem lehetett belekötni,na oda a kutya nem írt.

Nem kell komolyan venni az oldalt.

2014. máj. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
6-os, engem nem is kell komolyan venned, én általában röhögni járok az oldalra. :D Úgyhogy ettől nem igazán megyek a falnak. :)
2014. máj. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!