Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Számomra nagyon nehéz ez a...

Számomra nagyon nehéz ez a helyzet, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Hosszú és bonyolult lesz a történet. 21 éves lány vagyok a párom 31. Ismertük egymást nagyon régóta de neki is volt kapcsolata meg nekem is és mituán egyedülállók lettünk össze fújt minket a szél :)

A probléma ott kezdődik, hogy a nővére engem e kezdetektől fogva utált, pedig én nem is tudtam hogy van( féltestvére) és az elején az anyának is azt mondta hogy ilyen k*rv* vagyok olyan k*rv* vagyok, aki akkor elhitte, de miután megismert azután megkedvelt és nagyon jól kijöttünk. Ez így ment egy évig. Vidékről származunk mindketten egy helyről és hétvégente hozzájuk jártam haza és az elején megmondták, hogy érezzem jól magam ott, mintha csak otthon lennék. A nővérét kerültük( nem velük él). De kb. 2 hónapja náluk voltam egyedül, mikor a nővére berontott a szobába hogy nekem mi bajom van vele. Mondtam neki, hogy úgy gondolom hogy ön se akar beszélni velem ezért én se önnel( sérelmezte azt is hogy letegeztem anno). AZt volt a reakciója hogy igen mert egy k*rv* vagy, utána nekem jött beletépett a hajamba, elhívott minden megtűrt és eltartott személynek és azt adta be az anyjának hogy ő békülő szándékkal jött be hozzám és én támadtam neki. Az anyjával ekkor összevesztem és azóta nem megyek hozzájuk, viszont a páromnak muszáj hazajárnia, mert vannak nekik földjeik, kocsmájuk amivel törődnie kell, meghát nem is várhatom hogy ne látogassa az anyját. És mint egy szakadékba zuhant volna a kapcsolatunk... volt itt azóta szakítás, kibékülés stb... SZeretem őt nagyon és gyereket terveztünk, De nem tudom elképzelni úgy az életem, hogy én minden hétvégén Pesten vagyok ő meg otthon és ezt egész életemben így lesz. Múlthétem eljutottam oda, hogy lementem hozzájuk, beszélgettem az anyjával, aki normális volt velem szerencsére, de mikor megláttam a nővére autóját akkor egyszerűen felment bennem a pumpa. Nem tudom, hogy én ezzel a jövőképpel és érzésekkel meg tudok-e barátkozni, viszont a páromat nagyon szeretem. Nagyon fáj ami történt, mert a saját szüleimtől se kaptam túl sok jót és úgy éreztem van egy hely, ahol szeretnek és erre ez történt.. Tény, hogy volt a párom előtt barátom és nem voltam szűz, de akkor se érdemeltem meg ezt a viselkedést és iszonyatosan kikészít a dolog ha csak rá gondolok vagy a nővérére. A párom azóta nem beszél vele. Tudom, hogy kicsit túlspilázom, de nagyon megbánta érzem magam, és csak a párom miatt mentem le, hogy ne szenvedjen, hogy az anyja és köztem áll. AZt ne mondjátok, hogy beszéljen a tesójával, mert már annyiszor mondta korábban is, de ő az a makacs buta, tájszólással beszélő vidéki asszony, akibe rengeteg rosszindulat szorult. Az anyósom is hasonló, de azt pozitívumként fel kell hoznom, hogy nem rosszindulatú és azért felfogja, hogy a fia életét teszi tönkre, hogy mi mennyit szenvedtük azóta az eset óta.


2014. júl. 2. 07:40
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
És, ha lesz 2 gyereked, akkor mi lesz hétvégén? Leköltözöl vidékre a földekhez, vagy a párod otthagy Pesten 2 napra? Kicsit át kéne gondolni, hogy hol akartok élni, meg ilyen apróságok. A testvére meg a pároddal jár, bármennyire is butának találod (bár nem tudom, hogy mi köze van ennek a tájszóláshoz), és ha lesznek gyerekeitek, azok unokatestvérei lesznek a sógorasszony gyerekeivel, szóval lehet, hogy együtt fognak nyaralni vidéken a nagyinál, stb. Akkor a gyerekeitek is utálni fogják egymást, mert anyáék sötétek?
2014. júl. 2. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Láttam már ilyet és annak szakitás lett a vége.szerintem nektek se fog összejönni.
2014. júl. 2. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Kedves 1-es. Pont ugyanezeket gondoltam. A tesó, 43 éves van egy 23 éves fia, és már nem lesz több gyerek nálunk( legalább is tudtommal nem terveztem). ÚGyhoz ezzel nem lesz "probléma". Napi szinten megküzödk magammal, hogy mi legyen, mert őt szeretem, de sajnos ezek a körülmények nagyon megnehezítik a dolgot.
2014. júl. 2. 08:06
 4/21 A kérdező kommentje:
*terveznek
2014. júl. 2. 08:06
 5/21 anonim ***** válasza:
Át kéne beszélnetek a jövőképeteket, máshogy nem lehet előrehaladni.
2014. júl. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Ennek a kapcsolatnak szerintem nincs jövője.


"És mint egy szakadékba zuhant volna a kapcsolatunk... volt itt azóta szakítás, kibékülés stb."


Amúgy mire terveztek gyereket? Arra, hogy 21 évesen olyan a kapcsolatod mintha egy szakadékba zuhant volna, volt szakítás, békülés, nem éltek együtt, a családtagjaival nem jössz ki és még arra sem képes a párod, hogy a közted meg a tesója között lévő konfliktust megpróbálja elsimítani?


Na ezért van ennyi csonka család, mert az emberek képesek semmitmondó "kapcsolatokban" gyermeket vállalni.


Mit tegyél? Próbálj meg felnőni és felnőtt fejjel gondolkodni, ha a párod annyira szeret akkor próbálja meg a családja és közted kialakult rossz kapcsolatot rendezni, költözzetek össze, éljetek együtt x ideig aztán ha működik vállaljatok gyermeket.


Ha valamelyik pontnál megakadt a dolog, akkor zárd le a kapcsolatot.

2014. júl. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Azt mondta, hogy ne aggódjak, az otthoni dolgok rendeződni fognak, a nővérével meg nem kell foglalkoznunk nem kell, hogy az életünk része legyen. Azzal hogy lementem én is tettem lépéseket felé és igyekeztem mert meg szeretném oldani, de nehéz ezzel a tudattal együtt élni.
2014. júl. 2. 08:20
 8/21 A kérdező kommentje:

Mint mondta, előtte minden szép és jó volt és akkor terveztük, hogy gyereket szeretnénk. Most nyílván nem mennék bele, mert fontos a stabilitás és nem akarom, hogy a gyerekem csonka családban nöjjön fel.

Maga a párom jó ember, jószívű nagyon és remek apa lenne belőle, de ő magam meg a jövőkép a családja miatt szöges ellentétben áll, ezért nem tudom, hogy mit tegyek. AZt mondta, adjak még egy kis időt neki, mielőtt döntenék, igyekszik helyre rakni otthon a dolgokat.

Amúgy nem voltam soha tiszteletlen az anyjával, sokszor megkérdeztem mit segítsek, elmosogattam magam után, meghallgattam a gondjait stb.. stb...

2014. júl. 2. 08:23
 9/21 A kérdező kommentje:
Budapesten együtt lakunk már 1 éve.
2014. júl. 2. 08:23
 10/21 anonim ***** válasza:
Ha a párod eltűri, hogy ezt csinálják veled, akkor nem vagy neki annyira fontos az életében.
2014. júl. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!