Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen következményre számítha...

Milyen következményre számíthatok?

Figyelt kérdés

Édesapámmal élek együtt 7 hónapos kisfiammal, születésekor elhagyott az apja.

Az apját nem nagyon érdekli a gyerek, rendszertelenül jár hozzá (néha 2 hetente, néha eltűnik 1-2 hónapra), és semmit nem tud róla, mikor itt van, akkor is eröltetett a kapcsolattartás és nem engedi, hogy segítsek neki és a fiúnknak kialakítani a kötődést, elezárkózik ettől, és a gyerek nem szívesen tölti vele azt a 2 órát, míg itt van (ha jön, általában 1,5-2 órát tölt itt.).

Mindemellett nekem folyton megjegyzéseket tesz apuci, és provokál, amit én nehezen, de nyelek, emellett folyamatosan próbálom megértetni az apával, hogy rendszeres, minél sűrűbb, minőségi látogatásokra van szüksége a gyereknek, amihez én is kellek eleinte, de nem érti meg. Ráadásul folyton el akarja vinni kapcsolattartásra a picit, aki biztosan nem bírna ki nélkülem 1-2 órát, hiszen még apuval sem tud meglenni ennyi időt nélkülem, pedig együtt élünk.


Mindez nehéz, de erre édesapám is most rákavart, ami a gondom:

Amióta a gyerek apja fenyegetőzik, meg azzal jön hogy el akarja vinni a gyereket amikor jön, ez történt legutóbb: megbeszéltük hogy jön, jött is a megbeszéltek szerint, és mikor engedtem volna be, apu odajött, és nem engedte be a lakásba őt.

Jogilag megteheti, hiszen a saját ingatlanáról van szó. Viszont ezzel (az én hibámon kívül) meghiúsult a kapcsolattartás.

Ha esetleg édesapám mindig el fogja ezt játszani vagy rendszeresen, hogy nem engedi be, még akkor sem ha lesz bírósági határozat a kapcsolattartásokról, mi történhet?


Máshol nem megvalósítható a kapcsolattartás, mivel a gyerek apja egy másik nő miatt lépett le, oda én nem mehetek a gyerekkel, hogy kapcsolattartás történjen, az apának pedig nem felel meg nyilvános helyen a történet. Neki egyedül az felel meg, ha elviheti magával a gyereket egyedül, nem fogja fel, hogy egy ilyen pici gyereknek ez mekkora lelki sérülést, traumát okoz, ha elszakítják az anyjától...


Félek, hogy ennek milyen következménye lehet jogilag? Én hiába próbálom normálisan kezelni a helyzetet, mindenki mindenkinek neki ugrik, keresztbe tesz, és nem veszik észre, hogy a gyereknek ártanak, és tehetetlen vagyok.


Köszönöm a válaszokat!



2014. júl. 3. 09:46
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
42%
szerintem meg itt az a helyzet,hogy te nem hagyod hogy megszeresse a baba az apját,mert nem tudnád elviselni hogy apukát is szereti és nem csak téged. ránézésre megmondod h negyedórája sír a gyerek??? ne viccelj már..ezt te se hiszed el. el kell fogadnod,hogy ő is a gyerekednek az életébe részt fog venni.függetlenül attól h a ti kettőtök kapcsolata hogyan ért végett..lehet a tartásdíjat is fizetné ha hagynád hogy megismerje a saját gyerekét..fontos az anya..igen ő a biztos pont a babának na de könyörgöm később majd az oviba is ott leszel vele reggeltől délutánig? nem védem az apát eszembe sincs..de nekem úgy tűnik h te n birsz ki egy két órát a baba nélkül ami normális dolog de nem csak te leszel neki fontos de a legfontosabb te maradsz :)
2014. júl. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
71%
te is nézhetnéd a baba érdekeit,nem csak akkor szenved sérülést(szereted ezt a kifejezést indoknak használni) ,ha téged nem lát egy órát hanem ha nem ismeri a saját apját..mert anyuka nem tudja feldolgozni h máshoz is kötödjön
2014. júl. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
39%

Annyira veszélyes egy férfi akkor mi a fenének szültél neki?


"mindenki mindenkinek neki ugrik, keresztbe tesz, és nem veszik észre, hogy a gyereknek ártanak, és tehetetlen vagyok. "


Te magad is.

2014. júl. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Sajnálatra ,éltó, hogy ti ezt látjátok a helyzetbe és ítélkeztek részinformációk alapján.


Ráadásul világosan kifejtettem, hogy fontosnak tartom, hogy kialakuljon köztük a megfelelő kötődés.


Én sajnos nem ennek az embernek szültem gyereket, de a terhességem alatt az új nőnek köszönhetően ez vált belőle. A saját szülei sem ismernek rá és ki is tagadták a családjukból (emiatt nem jöhet szóba a náluk való kapcsoalttartás sem).


Én lehetőségeimhez és helyzetemhez mérten igyekszem intelligensen kezelni a helyzetet és maximálisan előtérbe helyezni a gyermekünk érdekeit, szükségleteit, írhat és gondolhat itt bárki bármit ezen felül itt a neten, név nélkül.

2014. júl. 3. 20:26
 15/17 anonim ***** válasza:
ha írhat bárki,bármit (mert nem egyezik a véleményünk veled) akkor minek írsz ki kérdést?
2014. júl. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Azért írok kérdést, hogy aki képes rá, releváns választ adjon, nem pedig azért, hogy kötekedjetek, véleményt nyilvánítsatok.


Persze mindez intelligencia kérdése, hogy ki képes megfelelően használni egy adott dologra kifejlesztett portált és ki nem.

2014. júl. 4. 12:44
 17/17 anonim ***** válasza:
na látod egyetértek azzal,hogy intelligencia kérdése. te nem tudod elfogadni,ha valaki nem azonos véleményen van veled (írhat bárki bármit..téged nem érdekel magyarul)de azért kiírod hátha majd mindenki veled együtt szapulja majd apukádat,aki gyerekkel együtt. befogadott..vagy a volt párod akinek fél órára se vagy hajlandó odaadni a gyereket,akihez neki is pontosan UGYANANNYI köze van mint neked. köszi a válaszod,teljes mértékbe elfogadom. :)) valóba intelligencia kérdése az egész
2014. júl. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!