Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Idegesítenek a kismamák/terhes...

Idegesítenek a kismamák/terhes nők. Titeket nem, vagy csak én vagyok ilyen szemét?

Figyelt kérdés
Persze nem mutatom ki, át szoktam adni a helyem pl buszon is, vagy ha úgy adódik segítek,de rohadtul idegesítenek. Olyan büszkék magukra, hogy ők terhesek, mintha mindenki felett állnának. Mintha ez egy érdem lenne. Múltkor szemtanúja voltam egy olyan esetnek hogy egy nő utazott a metrón a három gyerekével, most várta a negyediket. A kölykök össze-vissza rohangáltak, nekimentek az embereknek, és az anyjuk még másokat üvöltött le ha mertek szólni. Minek neki még egy ha még a három kisgyerekét sem tudja fegyelmezni? Nemrég született anyumnak babája a férjétől és meg tudok őrülni.Ha felmegyek olyanokat kell hallgatni, hogy kakika, pisike, babucika és ezek cifrázása, mindenkinek mutogatja, facebookra kb az 500. képet teszi ki róla, teljesen elhagyta magát, pedig bőven van segítség mindkét oldalról, de azzal magyarázza, hogy úgyis mindegy ő anyuka. Van már két felnőtt gyereke, minek kellett neki még egy 44 évesen? Majd a nagyanyjának nézik az iskolában. 20 éves vagyok de teljesen elment a kedvem a gyerekvállalástól, terhességtől egy életre.
2014. júl. 4. 15:52
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
90%

Alapból egyáltalán nem idegesítenek. Ha meg valaki 44 évesen vállal még egy gyereket, akkor akkor vállal, biztosan megvolt az oka rá.

Mondjuk azt én sem szeretem, mikor rohangálnak a gyerekek, meg csapkodnak, rugdosnak, ordítoznak, mit az őrültek, a szülő meg nem hajlandó rájuk szólni, ha pedig valaki más mer szólni, még ő van megsértődve. Meg azt sem szeretem, mikor ismerős, kisgyerekes családnak többször elmondtuk, hogy nem, nekünk nem jön a baba és megbeszélem velük, hogy hanyagoljuk a témát, mert nem nagyon szeretnék erről beszélni, ennek ellenére továbbra is vigyorogva kérdezgetik: "naaaa, mikor jön már nálatok a baba? Ti vagytok a következők!"

De ez meg nem minden kismamára jellemző.

2014. júl. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 viky27 ***** válasza:
81%
Nem vagy egyedül!!Már a facebook is tele van sokszor vele.Vagy terhes képekről..utána a babáról amit feltesz oránként h eszik,iszik,fingik,pislog,jobbra fordult,balra..Idegesítő de nem tudsz ellene tenni.. :-(
2014. júl. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
73%

Engem sosem idegesitett, épp ellenkezőleg. Nálunk a családban és baráti körben volt babavárás, sajnos mind a két esetben a babák meghaltak (ikrek lettek volna, és egy kisfiú-barátnőm babája). Ők is igy aranyosoztak vele meg minden ahogy leirtad, de én nem úgy látom a dolgot mint te, szerintem ez a babucizgatás normális. Gondolj csak bele milyen zord lenne ha csak úgy a nevén szólitaná, semmi szeretgetés nélkül meg dolgok. Zord lenne.


Én inkább csak azt utálom amikor valaki a látszat kedvéért mutogatja hogy milyen jó anya meg stb. Nem akarok bunkónak tűnni, de általában azok az anyukák ilyenek akik folyton csak dicsekednek a gyerekükkel, folyton mutogatják, és már erőltetett a dolog.

2014. júl. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
98%
Nekem azokkal van csak bajom, akik onnantól, hogy pozitív lett a tesztük, csak a gyerekről képesek beszélni, és semmi más témájuk nincs a világon. Kéretlenül tolja az orrom alá az ultrahangos képeket, amin nem látni semmit, később hordja magánál a fényképalbumokat, telerakja az üzenőfalat stb. A legjobb barátnőmmel emiatt romlott meg a kapcsolatunk, ha beszélgettünk más témája nem volt, és nem érdekelte egyáltalán ha én mondtam valami nem gyerekkel kapcsolatos dolgot. Persze ez nem általánosítás, de vannak ilyenek is. Amúgy mi is most tervezünk babát a párommal, de mondtam neki, ha ilyen leszek, keverjen le egy sallert, amíg nem késő. :)
2014. júl. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
57%
Igazad van, ráadásul most le vagy terhelve egy csecsemővel, az pedig nem könnyű helyzet még akkor sem ha a tiéd, nemhogy ha másé, ráadásul anyukádé és te nem is akartad. Elhiszem, hogy ezek a témák téged most baromira nem érdekelnek, majd később fognak :) Abban is egyetértek, hogy vannak rémes kismamák, kisgyerekes szülők, pl. az IKEA-ban 3 gyerekes szülők engem akartak leszidni, mert a hülye kölykük konkrétan belerohant a gyomromba és elesett. Miért nem álltam arrébb? Hihetetlen. De azért természetesen nem miindenki ilyen barom, sőt, a normálisak biztosan többen vannak. És abba is gondolj bele, hogy nem könnyű nekik, fárasztó a kisgyerek, tele vannak gondokkal, azért viselkednek néha ilyen furán.
2014. júl. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
72%
Nem csak te vagy így ezzel, engem is idegesít sok gyerek, akik nincsenek abszolút nevelve, és őrültként viselkednek. Pont tegnap beszéltük a férjemmel, hogy az milyen gáz már, mikor valaki már az ultrahangképet, majd a magzatmázas babát is felteszi. Elhiszem, hogy neki szép,nekem is az lesz a sajátom, de nem fogom kiplakátolni amikor még alig szedték ki belőlem. Sok ismerősömtől agyfrászt kapok ezek miatt...pedig én is babát várok :) de emiatt nem vagyok elájulva magamtól, ez egy természetes folyamat, a terhesség nem betegség (jó esetben)
2014. júl. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
89%

Hát, nem leszek népszerű, de bevallom őszintén, hogy megértelek. A legjobb barátnőm is teljesen elveszett, amióta teherbe esett (már egyéves múlt a baba, de semmi sem változott a terhessége eleje óta ebben az értelemben): az addig érdeklődő, mindenre nyitott, érdekes és intelligens lány helyett hirtelen egy beszűkült nő lett... Más téma sincs, csak a gyerek így meg úgy.

Komolyan, pedig valamilyen szinten tényleg még érdekel is, na de nem kizárólag! Már semmi más sincs! Kakika, pisike, büfizett, felült, felállt... Örülök az örömének, komolyan mondom, de olyan jó lenne néha úgy is beszélgetni, mint régen!

2014. júl. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
90%
Engem csak a gügyögés zavar. Nem a gyerekkel, hanem amikor már felnőttekkel is így beszél "pisikéltünk", "hamikáztunk", ilyesmi.
2014. júl. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
60%
ez teljesen normális, gondolj bele egy üvöltő vörös fejű izét ami csak bömböl,eszik és kakil nehéz szeretni ezért a kismama már ösztönből elkezdi magát gerjeszteni és már a születése előtt elkezdi szeretni.Ha nem hergelné magát ezzel akkor nehezen tudná a böfögő semmit sem csináló babucit szeretni.
2014. júl. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
69%
Ugyanigy gondolom en is,kerdezo. Olyanok,mintha a gyererktol megszunt volna a sajat eletuk,masrol nem is tudnak beszelni/irni,mint a "pocaklakorol"... Aaaaa...
2014. júl. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!