Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Idegesítenek a kismamák/terhes...

Idegesítenek a kismamák/terhes nők. Titeket nem, vagy csak én vagyok ilyen szemét?

Figyelt kérdés
Persze nem mutatom ki, át szoktam adni a helyem pl buszon is, vagy ha úgy adódik segítek,de rohadtul idegesítenek. Olyan büszkék magukra, hogy ők terhesek, mintha mindenki felett állnának. Mintha ez egy érdem lenne. Múltkor szemtanúja voltam egy olyan esetnek hogy egy nő utazott a metrón a három gyerekével, most várta a negyediket. A kölykök össze-vissza rohangáltak, nekimentek az embereknek, és az anyjuk még másokat üvöltött le ha mertek szólni. Minek neki még egy ha még a három kisgyerekét sem tudja fegyelmezni? Nemrég született anyumnak babája a férjétől és meg tudok őrülni.Ha felmegyek olyanokat kell hallgatni, hogy kakika, pisike, babucika és ezek cifrázása, mindenkinek mutogatja, facebookra kb az 500. képet teszi ki róla, teljesen elhagyta magát, pedig bőven van segítség mindkét oldalról, de azzal magyarázza, hogy úgyis mindegy ő anyuka. Van már két felnőtt gyereke, minek kellett neki még egy 44 évesen? Majd a nagyanyjának nézik az iskolában. 20 éves vagyok de teljesen elment a kedvem a gyerekvállalástól, terhességtől egy életre.
2014. júl. 4. 15:52
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
7%

"Múltkor szemtanúja voltam egy olyan esetnek hogy egy nő utazott a metrón a három gyerekével, most várta a negyediket. A kölykök össze-vissza rohangáltak, nekimentek az embereknek, és az anyjuk még másokat üvöltött le ha mertek szólni."


Bírom ezeket a kifacsart soha meg nem történt történeteket. Szomorú, hogy ilyen kamusztorikkal akarod magad igazolni. Menj pszichológushoz! A hiba az

Ön készülékében van!!!

2014. júl. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
100%
kamu mi? most jöttünk a tescóból és két kis gyerek torkaszakadtából visított olyan volt mintha majmok között lettünk volna az állatkertben a nagy testvérük pedig nem tudta őket már kezelni ezért hagyta hogy össze-vissza rohangáljanak.Ilyen gyerekekért nem kell messzire menni...
2014. júl. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
59%

Nem olvastam végig a kommenteket, de ezek a megállapítások és sztereotípiák a társadalom különböző kasztjaira ugyanúgy ráhúzhatók, kis változtatásokkal.


Ott vannak pl. a nyugdíjas banyák, akik tolakodnak a sorban, ill. hangosan megjegyzéseket tesznek a mai fiatalokra.

Aztán az "öltönyösök", akik valami sufniirodában tologatják az aktákat, de úgy jár-kel az utcán, mint egy multicég vezérigazgatója.

Szinglik, akik lesajnálják a párkapcsolatban élőket, büszkék arra hogy micsoda karriert futottak be, otthon meg könnyek és pattogatott kukorica között nézik a BK-t.


Na de.


Vannak kedves és bölcs "nyuggerek",akikkel üdítő beszélgetni, valóban intelligens és elismert öltönyösök,akik már letettek valamit az asztalra ( a dossziékon kívül:) és talpraesett, tartalmas életet élő, kiegyensúlyozott szinglik.


Ugyanez igaz a kismamákra/anyukákra: nem mindenki ilyen egoista, buta és hormonagyú, ahogy leírtad, de kétségelen, hogy vannak köztük ilyenek is.


Kár lenne ez alapján általánosítani.

2014. júl. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
0%

"Ott vannak pl. a nyugdíjas banyák, akik tolakodnak a sorban, ill. hangosan megjegyzéseket tesznek a mai fiatalokra.

Aztán az "öltönyösök", akik valami sufniirodában tologatják az aktákat, de úgy jár-kel az utcán, mint egy multicég vezérigazgatója.

Szinglik, akik lesajnálják a párkapcsolatban élőket, büszkék arra hogy micsoda karriert futottak be, otthon meg könnyek és pattogatott kukorica között nézik a BK-t. "



Na, Te vagy a másik aki megérne egy pszichológiai tanulmányt. Kivetíted a frusztrációidat minden szembejövő emberre, és már azt is látod (mit látod? TUDOD!) mire sír otthon magányában.:D Sz@r életed lehet!!!

2014. júl. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
100%

Értelek, tényleg van idegesítő oldala a történetnek. Ismerős 4 hónapos terhesen vonult el táppénzre, mint veszélyeztetett terhes (gyakorlatilag bárkit kiírnak, mert a kórház is csak jól jár vele), egy irodai munkát hagyott ott, ahol a legmegerőltetőbb rész az volt, hogy el kellett menni a dokumentumokért a 3 méterrel arrébb lévő polcra. A nő otthon semmit nem csinál, onnantól, hogy a teszt pozitív lett, ő jaj de nagyon fáradt, meg jaj de nagyon nehéz blablabla, még egy retkes mosogatást is a férje csinál munka után, ő egész nap fekszik, kaját is csak rendel, mert hát ő terhes, ő ilyen nem csinál. De mikor rákérdeztem, hogy egyébként miért nem dolgozik, miért van kiírva, akkor minden vicc nélkül annyi volt az indok, hogy mert ő terhes. Na igen...

Neveletlen kölykök idióta anyukákkal meg szintén mindenhol vannak. Én olyannal találkoztam dokinál, hogy 2 kisfiú a székeket meg minden mozdíthatót feldöntve rohangált és csapkodott, az embereket arrébb lökdösték, míg a 2 díszpéldány anyuka csak állt és pletyizett, észre sem vették mivan. Sztem az ilyen ad tökéletes lehetőséget arra , hogy a gyereket elrabolják, a bamba anya azt sem veszi észre.

2014. júl. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
100%

"Na, Te vagy a másik aki megérne egy pszichológiai tanulmányt. Kivetíted a frusztrációidat minden szembejövő emberre, és már azt is látod (mit látod? TUDOD!) mire sír otthon magányában.:D Sz@r életed lehet!!!"


Ha nem tudod értelmezni a sztereotípia ( és az irónia)fogalmát, megértem hogy erre a következtetésre jutottál.

Röviden: az általánosítások tévútra vezetnek. Pont.

2014. júl. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
60%

Engem úgy általánosan az idegesít, hogyha valaki csak egyetlenegy dologgal van elfoglalva a magánéletben, és azt viszi magával iskolába/munkahelyre, közösségi hálóra, és gyakorlatilag mindenhová, ahová csak beteszi a lábát. Tehát engem nem önmagában a terhes nők és a kismamák akasztanak ki, hanem az, ha másról sem tudnak beszélni, csak gyerekes témáról, amit én nem értek, illetve Facebookon hetente legalább 50 képet feltolnak a piciról, és az állapotukban csak az szerepel, hogy Pistike hasra fordult, Pistike a hasamon aluszkál, Pistike lélegzik, imádom Pistikét, veszek Pistikének egy új babakocsit, Pistike először pisilt bilibe... Persze megértem, hogy büszkék, de ez már túl szélsőséges. :) Oda is figyelek majd, ha gyerekem lesz, ennyire ne vakuljak el, max. csak titokban! :)

Nálunk rokonságban a bölcsike meg az ovika voltak a legdurvább szavak... Kocsiúton ráadásul, ahol menekülni sem tudok. Valahányszor meghallottam őket, legszívesebben kiugrottam volna. :D

2014. júl. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 MALICIA66 válasza:
37%
Szia! Én több mint kétszer vagyok idősebb Nálad és abszolút mértékben egyet értek veled. Roppant és rohadt módon idegesítőek a kismamák,úgy ahogy vannak. Valami átkozott vegyianyag szabadulhat fel a szervezetükben mihelyst megfogannak és ki sem ürül belőle...kb mig a gyerek nem kezdi el az iskolát. Adig? Lila köd...lebegés...tapintatlanság,idegesítő magatartás. Az amúgy ronda és ostoba gyermekük alaptalan magasztalása...Huhhh....Főleg ha hordába verődnek. Ott aztán nincs is más téma,csak a kölykök. Mesélik a szerintük vicces,amúgy meg halál unalmas történeteiket,analizálják egymás gyermekeinek leírás alapján való székletét...stb. A többi álszentnek meg azt üzenem hogy nem irigység ez hanem az álszent és hazug képmutatás hiánya.
2015. ápr. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:

"Ismerős 4 hónapos terhesen vonult el táppénzre, mint veszélyeztetett terhes (gyakorlatilag bárkit kiírnak, mert a kórház is csak jól jár vele), egy irodai munkát hagyott ott, ahol a legmegerőltetőbb rész az volt, hogy el kellett menni a dokumentumokért a 3 méterrel arrébb lévő polcra."


Nem védeni akarom, szerintem is korai 4 hónapos terhesen letenni a lantot, ha nincs mögötte eü ok.


Én is irodában dolgoztam, 38. hétig. Az utolsó két hetet azért dobtam, mert iszonyú belső feszültséget gerjesztett az egyik főnök és már nem érte meg az a két hét nekem a napi gyomorideget, feszült légkört.

De: 10-12. hét környékén olyan iszonyat álmosság volt rajtam, hogy győztem tolni a kávékat, nehogy elaludjak az asztalomnál. Ráadásul a memóriám is romlott, ami miatt kerültem kellemetlen helyzetbe (főnök szembesített vele, hogy elfelejtettem valamit), úgyhogy minden apróságot jegyzetelnem kellett néhány hétig.


A terhesség vége felé, amikor már nagy volt a hasam, az ülés rettentően kellemetlen volt. Napi 10 órát dolgoztam, a medencémnek feszült a súly, elnyomta a lábamba lemenő véredényeket, idegeket. Zsibbadt, fájt a lábam, az ülepem.


Az is kellemetlen volt, amikor a főnököm szólt és egyszerűen nem tudtam olyan gyorsan felpattanni, mint régen, és feszültségkeltő volt a "na, nem jössz? hallottad, hogy szóltam?". Hiába magyaráztam, hogy persze, de kevésbé vagyok fürge 35 hetes hassal úgy, hogy még a széket sincs helyem rendesen hátratolni. Itt tényleg 5-10 mp késésekről volt szó.


A lényeg annyi, hogy egészségügyileg valóban nem veszélyes az irodai munka, de szubjektíven azért tud okozni fizikai kellemetlenségeket.


Annyi könnyítést kaptam, hogy egyrészt fizikailag nem kellett erőltetnem magam, illetve az "open door policy"-ből kihúzhattam magam, amikor a fél folyosót felújították és masszív hígítószag volt egy héten át az egész emeleten.

2015. ápr. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:

nem mind az, bnőm anyja az teljesen jo arc volt végig pedig ö is veszélyeztetett terhes volt.

de aki rajatszik, meg istennek kepzeli magat az egy undormany, nekem sem kell gyerek max örökbe fogadnek de itt nem lehet, mert egyedül vagyok, pedig jobban tartanam mint pár helyen.

2015. ápr. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!