Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mi lenne a helyes...

Szerintetek mi lenne a helyes lépés?

Figyelt kérdés

Mi a párommal 5. éve már, hogy együtt élünk.

Nincs gyermekünk, három szobás lakásban élünk, a 3. szoba, amolyan vendégszoba.

Én vidékről költöztem fel, a lakás a páromé, de pár éve felújítottuk az egészet (közös pénzből).


Szóba került, hogy a húgom felköltözne, mivel otthon (egy nagyon kis településről van szó), nem talál munkát.

Megkérdeztem a páromat, hogy ideiglenesen nem-e lakhatna nálunk (a két használatlan szoba az emeleten van, és van fenn egy másik fürdő is, így csak enni járna le).


Szerinte ezért elvetélt ötlet:

- nem lenne magánéletünk

- a nyakunkon maradna

- felenne mindent

- bármikor szükségünk lehet a szobákra


Ez azért esik rosszul, mert a húgom gondozta a beteg anyámat, mikor apánk kiment külföldre (már visszatért, és marad is), tehát nem egy lusta lányról van szó, és tényleg addig maradna, míg munkát nem talál. Amúgy nagyon dolgos.


A másik: Párom testvére fél évett lakott itt, aki után konkrétan folyamatosan csak én takarítottam. Még a használt zsebkendőit is folyton otthagyta mindenhol, és egy tányért nem tudott elmosni soha.....



2014. júl. 5. 21:21
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Ha a párod testvére is kapott fél évet,akkor a szerinted jóra valóbb tesód miért ne kaphatna.
2014. júl. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
5%

Ha dögös a csaj vállalom!


27/F

2014. júl. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Talán vesd fel az ötletet, hogy pl. 2 hét próbaidő nem-e lehetne, hogy bebizonyítsd az ellenkezőjét a gondolatainak.
2014. júl. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A kulcsszavak, idézem: "a lakás a páromé", ennek értelmében, ha a párod azt mondja, hogy nem, akkor akár brake-elhetsz is a nappaliban akkor sem kell megengednie. Más kérdés, hogy morálisan milyen a szituáció. Aki nálatok lakott testvér szintén a a"sajátja" évekig élt vele együtt, ismeri. A Te testvéred ilyen szinten nem. Mondjuk én a helyében hagynám, de lefektetnék egy határidőt és azt következetesen be is tartatnám. Ez a következetesség vonatkozna egyébként az egész házirendre is.
2014. júl. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

4.ik ha közös pénzből újították fel az egészet és mégis csak 3 szoba,nincs igazad.


A felújításra már kellett a társ pénze is,csakhogy befogadják egy időre a tesót is arra már nem?

2014. júl. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha üzleties a gondolkodása, akkor legyen üzlet, de fillérre!

Te adtál féléves kiszolgálást a tesójának és pénzt a házba. Ezért cserébe ugyanennyi jár tehát vissza.

Kérdés: házasok vagytok vagy bejegyzett élettársak, vagy más módon rögzítettétek-e, hogy válás esetén jár Neked vissza az a pénz, amit a lakásba adtál felújításkor?

Ha nem, akkor most egyezzetek meg ebben, hogy lesz, hogy mennyit kapsz és hogy mennyit ad msot cserébe: ennek a pénznek és a testvére féléves kiszolgálásának a fejében kérj lakhatást + ellátást a hugodnak (előre meghatározott időre) akár Nálatok, akár külön bérelt helyen.

2014. júl. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A kulcsszavak, idézem: "a lakás a páromé"


A kulcsszó: nem szoktam felhánytorgatni neki, de közel 3 millió forintom van a lakásban.....

2014. júl. 5. 23:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!