Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha még most is fontosabb...

Ha még most is fontosabb minden más, mint én, akkor már tényleg mindegy igaz?

Figyelt kérdés

A párommal igazi szerelem volt első látásra, imádtuk egymást, minden remekül ment. Nem egész egy év után összeköltöztünk, majd kezdődtek a problémák. Igazi anyuci kicsi fia, aki semmiben nem volt hajlandó alkalmazkodni, ha nem úgy történt valami, ahogy ő akarta, nem az volt, amit ő akart, akkor jött a vita. Újabb másfél év telt el és már ott tartottunk, hogy 2-3 naponta olyan szinten összevesztünk a semmin, hogy ajtócsapkodás és sírás lett a vége. Szó nélkül képes volt bárhol otthagyni egy vita közepén.

Meguntam...

Elbeszélünk egymás mellett, nem értjük egymást, mintha a falnak beszélnék, ő nem ért meg engem, én nem értem meg őt. Teljesen más az értékrendünk, a felfogásunk, sajnos ez lakva derült ki. Szeretem őt, de már nem tudok rá úgy nézni.

Kedden ismét összevesztünk, ezúttal itthon hagyott a vita közepén. Utána szóltam, hogyha most kisétál azon az ajtón, akkor vigyen magával váltó ruhát is, mert én többé nem várom vissza. Elment... és vissza se jött azóta, amikor én itthon voltam.

Úgy volt, hogy ma eljön és leülünk beszélgetni, hogy lehet-e erre még megoldást találni, vagy végleg kinyírtuk egymást. Az előbb hívott, hogy még találkozik egy haverjával és megnézik együtt a forma 1 ismétlését, úgyhogy max utána jön át. Ennek kb fél 1-kor van vége, fél óra mire ideér... én holnap dolgozok, korán kelek (ő is), erre nemet mondtam.

Ha már ez is fontosabb a kapcsolatunk átbeszélésénél, akkor tényleg adjam fel igaz? :( Én sem vagyok tökéletes, de sosem éreztem még ennyire erősen azt, hogy nem ezt érdemlem. :(



2014. júl. 6. 20:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ennek semmi értelme sajnos.


Az egy dolog, hogy eltérőek a szokásaitok vagy az értékrendetek, ezzel semmi gond nem lenne, ha toleránsak lennétek egymással szemben. Abban neked adok igazat, hogy úgy egy kapcsolat teljességgel értelmetlen a másik fél részéről, ha rendszeresen egyéb dolgokat helyez a kettőtök elé. Itt nem arról van szó, hogy eljár valaki szórakozni vagy programjai vannak a barátaival, ami teljesen normális, hanem arról, hogy ha egy vita esetén képes kisétálni, félretenni a dolgot, szórakozni, majd amikor neki kényelmes esetleg átbeszélni, akkor a részéről ez a kapcsolat egyáltalán nem komoly, vagy az adott személy abszolúte éretlen (tipikus tizenéves viselkedés a párodé).

Ezekután meg tudom érteni, hogy nem vagytok képesek dűlőre jutni egymással, mert az ilyesmi alapjaiban rengeti meg a bizalmat egy kapcsolatban: azt mutatja, hogy nem a másik fél a legfontosabb, hanem csak sokadrangú az életében.

2014. júl. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van, nem ezt érdemled! Az hogy neki fontosabb volt a haverral F1-et nézni, az mindent elárul. Nő vagyok és én is szeretem az f1-et, de ha a páromról lenne szó, ő mindenképp elsőbbséget élvezne egy ilyen helyzetben.

Hagyd elmenni, még ha nehéz is, ég és föld vagytok, találsz majd hozzád valót.

2014. júl. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%

Én a leírásodnak csak azt a részét nem értem, hogy "szeretem őt". Kit? Vagyis inkább mit szeretsz még benne?


Velem ugyanígy volt. Minden szép, minden jó, első látásra szerelem. Aztán idővel derült ki, hogy az értékrendje totális ellentéte az enyémnek. Míg nálam ő és a családom állt az első helyen, én az övében a legalsó helyet foglaltam el. Mindig és minden fontosabb volt neki nálam. Egy ideig nyeltem, majd inkább léptem. Volt idő, hogy láttam hajlandóságot nála a változtatásra, de az is csak ideig-óráig tartott. Ő ilyen. Nekem meg nem kell egy ilyen "társ". Hidd el, nálatok sem lenne ez soha másképp, úgyhogy ha ez téged is zavar, lépj.

2014. júl. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy kapcsolat két emberről szól. Ha csak te vagy hajlandó foglalkozni a kapcsolatotokkal, akkor ennek így tényleg semmi értelme.
2014. júl. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Én úgyérzem nagyon sok mindenre nyitott voltam és próbáltam alkalmazkodni. Ő abban a néhány dologban sem tudott, ami nekem lett volna fontos. Talán ha nem bagatelizálja el ezt a napot, akkor ismét megbocsátottunk volna egymásnak és együtt fekszünk le aludni. Így már végképp veszett ügynek érzem. Sosem leszünk egymás számára a nagy ő-k, így nem lehet leélni egy életet.

30 éves és egy rántottát nem képes magának összeütni, a mosógép beindításáról nem is beszélve. Mindent én csináltam itthon helyette, havonta egyszer sikerült rávennem, hogy mosogasson el, vagy teregessen ki. Lenyeltem...

Alapvetően az nem zavarna, hogy a haverjaival eljárogat erre-arra, sokszor hív engem is, illetve nekem is vannak barátaim. Én szimplán csak azt érzem, hogy ebben is túlzás amit művel. Minden délután velük lóg (náluk, vagy nálunk), bejelentés nélkül jönnek, a párom kérdés nélkül meghívja őket vacsorára, én meg foghatom a fejem, mert két főre főztem. Az is előfordult, hogy este sütöttem egy tepsi sütit, ő délelőttös volt, mire hazaértem másnap a haverjaival megették az egészet. Én éppen csak megkóstoltam. Nem vagyok én társaság ellenes, de ez a mindennaposság nekem sok. Jól esik nyugiban hazaérni, úgy hogy tudom, hogy hátradőlhetek és nincs semmi dolgom, nem azon aggódni hazafelé jövet, hogy vajon mi várhat itt. Vajon ha benyúlok a hűtőbe lesz-e benne kaja? Már nem tudok arra hangolódni, hogy de jó... haza érek és ott vár a csokis sütim, mert nem tudhatom, hogy valóban ott vár-e. Olyan, mintha 3 másik sráccal is egy háztartásban élnék, semmi meghitt, magányos pillanatunk nincs szinte kettesben a párommal és ő nem érti ez miért fáj nekem. Teljesen elkeseredtem. Újabb kapcsolatom fulladt kudarcba... :'(

2014. júl. 6. 21:24
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben nem lennék elkeseredve miatta. Max azon keseregnék, hogy eddig nyeltem. De hidd el, hogy egy ilyen ember nem fog hiányozni az életedből. A tanulságot pedig remélhetőleg levontad és többet nem esel hasonló csapdába.
2014. júl. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindez azt mutatja, hogy egyáltalán nem vagy fontos neki. Kábé egy fűszálat nem tesz le érted. Csak akkor azt nem értem, hogy minek van veled? Nem lenne egyszerűbb inkább szakítani? Mert itt úgy látom, hogy inkább csak a te részedről van, vagy volt szerelem. Az övéről semmi. Ez nem csupán éretlenség, hogy nem segít semmiben, de abszolút nem is érdekli az egész. Én egy percet nem vesztegetnék tovább emellett az ember mellett. Az meg hogy elvicceli a kapcsolatotokat, végleg sok...ha szeretek valakit, akkor nem viccelek el egy ilyen komoly beszélgetést.
2014. júl. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok

Amit még leírtál a folytatásban, az csak megerősít abban, hogy ennek így semmi értelme. Hagyd menjen, éretlen még egy kapcsolatra, de ami még durvább, hogy már 30 éves...ő valószínú soha nem fog felnőni, neki megfelel ez az élet, a haverok meg a buli. Nagyon felejtős!

2014. júl. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Igazából azt hiszem ezt már eldöntöttem, csak önigazolást vártam. Szerintem sejti ezt ő is. A lelkem mélyén úgyérzem próbálja húzni a dolgot, hogy minél később mondjam ki az áment a kapcsolatunk végére. Neki nyilván kényelmes volt ez így akkor is, ha nem passzoltunk igazán. Hívjam fel? Közöljem vele telefonon, hogy összepakolom a cuccait, holnap jöhet érte?

Ha nem ad alkalmat arra, hogy elmondjam vége (pedig jól esne kimondani a kimondatlant), akkor hogy zárjam mindezt le?

2014. júl. 6. 21:54
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem ad alkalmat arra hogy elmond neki személyesen, akkor írd le neki levélben. Írj le neki e-mailban mindent ami benned van, ami bánt, írj ki magadból mindent. És zárd le. Az ilyenember mint ő soha nem váltazik majd meg, na pazarold az időd rá! Sok sikert és kitartást!
2014. júl. 7. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!