Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Látogassam-e, vagy ne? ....

Látogassam-e, vagy ne? . Kinyír az anyósom! Számomra idegen az a kicsinyes gyűlölet amit az anyósomtól kapok!

Figyelt kérdés
Kérlek segítsetek! Sose bántottam és tisztelettel álltam hozzá, de ahol tud kegyetlenkedik. Az őszínteségemmel visszaél, az esküvőnkre el sem jött..azt mondta velem sza.ból-fo.ba esik a fia mindezt 2héttel esküvőnk előtt-persze el sem jött..döbbenetes! Nagyon fáj, hogy nem fogad be és gyűlöl és manipulálni próbálja a férjem a hátam mögött. A férjemmel szeretjük egymást és őszíntén elmondja a dolgokat-megbeszéljük azokat, de ennyi, nem áll ki értem, nem mondja meg intelligensen anyjának a frankót-és ez frusztrál engem, mert gyereket szeretnénk, de bennem van egy félsz vállaljak e így??? Vajon ki fog e állni értünk? Illetve most ott tartok nem megyek anyjához, mert mindig kikészül a gyomrom és nem akarok beteg lenni. Biztos ez is gond lesz, de nem akarok menni ill. férjem is ezt tanácsolja. Szerintetek ennek mi lehet a következménye? Jó gondolat? Légyszí írjatok hátha okosabb leszek!
2010. jan. 6. 19:55
 1/4 anonim ***** válasza:
91%

Az egyetlen, amit tehetsz, hogy szilárditod a kapcsolatodat a férjeddel.

Az anyósod nem a családtagod, és ha nem lát szivesen, minek mennél oda? Ha viszont ő látogat meg, tisztelettel bármikor tudsz viselkedni előtte. Nem alázattal, csak tisztelettel.

A ti életetek nem az anyósod élete, nem is szólhat bele.

Szerintem sok fiús anyuka nem kedveli a menyét, csak többen tudnak viselkedni, és ezt nem mutatják ki, mások meg nem. Ez csakis és kizárólag az ő kicsinyessége, te pedig ne vegyél róla tudomást. Majd idővel megváltozik... talán!

2010. jan. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%
Anyósod egy önző dög, aki kisajátítja a kicsi fiát mert nincs más amiben kitudna teljesedni! Szerintem mond el a párodnak hogy nem mentek a banyához addig amíg nem tud normálisan viselkedni. Tarts tükröt eléje hogy lássa ön magát.Ha a párod szeret és eltudod neki mindezt mondani amit leírtál és ha szeret megért akkor nem mentek ahhoz a banyához. Maradjon ő is otthon, ha hívogat a mama meg kell neki mondani hogy sorry, de addig míg nem változtatsz nem látogatunk. Valószínűleg sokkot fog kapni, de majd idővel rájön ha tényleg betartjátok az ígéretet hogy talán tényleg nem kéne bunkónak lenni. Ha egy idő után visszavált akkor újra eljátszani. Majd rájön hogy hoppá, ezek komolyan gondolják, és ha nem teszek semmit, senki nem fogja fogni a kezem a halálos ágyamnál.
2010. jan. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
48%

Egyetértek az utóbbival, férjed se látogassa egy ideig. Most már Te vagy a családja, álljon ki melletted. Nem azt mondom, h. választania kelljen az anyja és a neje között, de végül is az anyja megsértett téged azzal, h. egy korábbi tönkrement kapcsolatához hasonlított Téged, ha jól értem, előrevetítve, h. ebből sem lesz majd semmi. Mi az, h. előre ítélkezik?

Az én anyósom is igaz rejtettebben, de kimutatta, h. engem és a családomat lenéz, pedig ő sem volt gazdag, de őt nem is taníttatták. Mióta unokája van, viszont meghunyászkodott, mert mi sem mentünk hozzá, és nem is hívtuk, igaz sokszor beállított, de hidegek, kimértek voltunk hozzá. Rájött, ha látni akarja az unokáját felnőni, neki kell változtatnia a viselkedésén. Nekem mondjuk annyiból könnyebb volt, hogy a dédi, aki közel lakik hozzánk, nagyra becsül engem, és sokszor a lelkére beszélt. Az évek alatt el kellett ismernie, persze csak saját magának, h. én különb vagyok minden eddigi menye jelöltnél. Sokáig beszólogatott, h. akkor ezek szerint Te is mindent meg tudszfőzni? meg nem szólt semmit, mikor megvarrtam a babakelengyét, meg kidekoráltam a gyerekszobát. Aztán rájött, h. nem csinált velem olyan rossz vásárt a fia. Persze sokat kellett bizonyítanom, meg a férjem lusta is egy kicsit a ház körüli dolgokban, tehát ott is én alakítottam a portát, de végül sikerült, lehiggadt.

Légy türelmes, sose veszekedj miatta a férjeddel, az anyai kötelék törvényszerűen lazul magától is,majd meglátod. Az én párom is elismeri, h. százszor jobban főzök mint az anyja, pedig 2 évig finnyáskodott,ha valami nem úgy volt elkészítve, ahogy anyuci szokta.

Ja, és a lekvárbefőzés, savanyúság eltevés sem olyan nagy szó ám, mint ahogy anyós mártírkodva előadta. Nem fogadtunk el tőle egyetlen üveget sem, mert én is tettem el mindenféle lekvárt a 3 éves gyerek mellett. Akármit ajánlgatott, mindent megmutattam, h. van, és láttam, majd szétdurrant, de hallgatott.

2010. jan. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat, már könnyebb a lelkem.

Viszont annyival nehezebb is, mert a párom semmi hajlandóságot nem mutat arra, hogy Ő sem menne és kiállna értem. Én meg nem akarom mondani, mert tudom, hogy egyből azt mondaná ne hangoljam anyja ellen pedig nem ez a célom. Bezzeg az anyjának nem tudja megmondani.

2010. jan. 6. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!