Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elég nagyot csalódtam a...

Elég nagyot csalódtam a páromban. Szerintetek helytálló az érvelése, vagy pedig csak kifogás?

Figyelt kérdés

Van egy ötéves kislánya, akit az exneje nevel, nálunk pedig minden hétvégén van a gyerek.


A kiscsaj szemüveges, és tegnap derült ki egy beszélgetés során, hogy már 7 hónapja (!), azaz tavaly decemberben el kellett volna vinni a szemészetre kontrollra.

Az, hogy az anyja nem vitte, nem lep meg, én arra a nőre egy kutyát se szívesen bíznék rá, nem hogy egy gyereket.


De az, hogy a párom se mozdította a kisujját sem eddig, az nagyon mellbe vágott. Pedig felelősségteljes apának tarto(tta)m, imádja a lányát, türelmesen és jól bánik vele, amikor van ovi, akkor minden nap ő viszi el, hogy szoros maradjon köztük a kapcsolat a válás ellenére is.


Amikor rákérdeztem, hogy ha már a gyerek anyja ilyen felelőtlen és semmirevaló, akkor miért nem vitte el ő, akkor azt válaszolta, hogy mert az exe ragaszkodott hozzá, hogy márpedig ő fogja vinni, mert ő az anyja. És a párom állítólag ezt szóvá is tette többször, hogy hát akkor haladjon a dologgal, csak nem akart ebből nagy, üvöltözős balhét csapni, mert fél, hogy az exe ellene fogja nevelni a gyereket, ha ő jelenetet rendez. Meg hogy a gyerek csak hétvégén van nálunk, olyankor nincs szemészet, szóval ő nem tudja elvinni.


Nem tudom, én ezt üres kifogásnak érzem a részéről, és óriásit csalódtam benne.

Ti mit gondoltok, jogos az érvelése?



2014. júl. 8. 09:41
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Na igen, ebben egyetértek. Azért 7 hónapot várni nagy butaság, főleg ha egy gyerek szeméről és látásáról van szó. Lehet hogy tényleg az a legjobb megoldás, ha te viszed el a kislányt a vizsgálatra és bevállalod, hogy rajtad csattan az ostor. Sz...r helyzet, de legalább le lesz tudva a vizsgálat.
2014. júl. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem ez nem olyan égbekiáltó probléma. A párod nyilvánvalóan törődik a lányával, ez a szemészet dolog pedig nem hinném, hogy életbevágó, főleg hogy tulajdonképp csak ellenőrzésre kellett volna vinni. Nem a kislány anyját védem, nyilván te jobban tudod, hogy ő mennyire jó vagy rossz anya, de ennél vannak nagyobb gondok is.


Egyébként én értem a párod érvelését is, ha egyszer az anyja akarja intézni, akkor mit erőszakoskodjon - végülis nem egy életmentő műtétről beszélünk.

2014. júl. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, a szemészetre tényleg csak azért hívják be az embert, hogy emelgessék 0,05 dioptriákkal, miközben teljesen szükségtelen. Velem is eljátszották. Persze ha a gyerek szólt, hogy nem lát, az más kérdés, de ha nem szólt és ti sem vettetek észre változást, akkor nem akkora probléma egy kontroll kihagyása.

Hétvégén meg csak ügyelet van, onnan elzavarnák ilyennel. Felnőtt emberek vagytok, üljetek le mindhárman és beszéljétek meg. Vagy egy hétvégén, amikor nálatok van, kérjetek időpontot vizsgálatra egy optikába, a legtöbb helyen elég lelkiismeretesek és modernebb gépekkel vizsgálnak, mint az sztk-ban. Hátrány, hogy egész biztos rátok sóznak egy új szemüveget, az pedig nagyon alsó hangon 20-30 ezer forint. Valószínűleg ez az egyik fő ok, amiért nem vitték el a gyereket. Senki nem akarja ezt a kiadást vállalni. Egy ekkora összegből sok családban szokott probléma lenni, mert apuka mutogat, hogy ő fizet gyerektartást, anyuka meg kiveri a balhét, hogy az ilyenekre nem fedezet, és ebből van a fő balhé. Persze nem ismerem az anyagi helyzeteteket, de szerintem ez lenne a vitaforrás, nem az, hogy ki vigye szegény kislányt vizsgálatra. (ja olyan is volt, hogy 4 hónappal későbbre adtak csak időpontot, épp akkora meg anyu nem kapott szabadságot, ha máshogy nem tudták volna megoldani, akkor további 3-4 hónappal későbbre adtak volna új időpontot. Oké, ez baromi régen volt és nem tudom, mostanában hogy mennek a dolog a szemészeten, de nem láttam fejlődést más tekintetben sem, szóval simán lehet hogy ilyen oka van)

2014. júl. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

A gyerekek mindenképpen kéne már új szemüveg, mert tiszta karc már a lencse, meg nyafog hogykényelmetlen neki, hiába igazíttattuk meg optikussal.

Én mondtam azt is, hogy akkor kontroll helyett vigyük egyenesen az optikába, ott úgyis van szemvizsgálat, de a párom erre is húzza a száját, illetve annyit mondott, hogy "jó, majd valamikor".

Persze én is tudom, hogy a gyerek nem fog belehalni, ha nem lesz kicserélve a szemüvege, de azért szerintem simán meg lehetne oldani. Ha esetleg nem is romlott a látása, nem hinném hogy jót tesz neki, ha a lencse totálisan össze van karcolva.

2014. júl. 8. 10:23
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire zavar ez a dolog, és azt látod, hogy senki sem lép, akkor én a helyedben beszélnék az anyukával. Nem letámadnám és számon kérném, mert sosem lehet tudni, hogy mi jött közbe, hogy miért nem vitte el a gyereket, vagy miért alakult valójában így, hanem felajánlanám, hogy szívesen besegítek és elviszem a gyereket, és neki sem kell szabadnapot kivennie. Tehát segítséget nyújtanék és úgy is tálalnám, hogy ezt érezze, nem pedig úgy, hogy te azért csinálod meg , mert egyik szülő sem képes rá. Erre egy rossz szava sem lehet, még ha el is utasít. Így belekötni sem tud mibe, hisz csak jót szeretnél, segítő szándékkal.
2014. júl. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Miért kell a kislánynak szemészetre mennie? Csak a szemüveg miatt, vagy van más szemproblémája is?

Ha csak a szemüveg a lényeg, akkor keress egy optikát, ahol szombati napon is van szemvizsgálat. Vidd el te a kislányt, vedd meg a szemüveget, és kérd meg apukát, hogy fizesse ki. Az anyjának meg nem kell tudnia, hogy te vetted meg a szemüveget. Vagy kézen fogod apucit is, és viszed magaddal őt is. Kész tények elé kell állítani, hogy pl. holnapután 10 órára időpontunk van ide és ide.


Ha más szembetegsége is van, akkor pedig keress egy magánorvost, aki tud szombaton is fogadni. Fogd kézen apucit, és vigyétek el a gyereket.

2014. júl. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Nekem úgy tűnik, hogy van egy enyhe szemtengelyferdülése, de nem értek hozzá, szóval simán tévedhetek.

Már megoldottam, jövő héten megyünk 4 napra a szüleimhez vidékre, megkértem anyukámat, hogy némi protekcióval intézze el nekünk, hogy kapjunk az ottani gyerekszemészeten időpontot és fogadják a gyereket.


Csak kicsit rossz érzés, hogy nekem kell elintéznem, mert a párom nem képes rá. És felmerül bennem a kérdés, hogy ha nekünk lenne közös gyerekünk, akkor az ő egészségére is ilyen magasról tenne-e. És sajnos nagyon valószínűnek tartom, hogy igen.

2014. júl. 8. 10:55
 18/20 anonim ***** válasza:
Jól döntöttél, remélem megoldódik a dolog és nem lesz belőle probléma.
2014. júl. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem nagyon nem vagy fair a pároddal. Minden más tekintetben jó apa, imádja a kislányt, és gondoskodik is róla, te pedig egy ilyen kisebb dolog miatt már el is ásod, hogy lehet jó apja a te gyerekednek?? Illetve ha együtt neveltek egy közös gyereket, az egész más szitu. Nehéz lehet megfelelni Neked.
2014. júl. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Lehet hogy túl sokat várok el tőle, nem tudom. Csak belegondoltam, hogy mi lenne akkor, ha a közös gyerekünk születése után valamikor súlyos, ágyban fekvő beteg lennék hosszú ideig, vagy ha meghalnék.

Akkor a gyerekemnek úgy kellene felnőnie, hogy az apja fél évig nem viszi el kontrollra, még akkor sem, amikor a szakrendelésről üzennek neki, hogy időszerű lenne? (Most se viszi el a lányát, én intéztem helyette időpontot, helyszínt, stb.)

Persze lehet, hogy túlreagálom, de én nem ilyen jövőt szánok a gyerekemnek.

2014. júl. 8. 13:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!