Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nézik le az emberek...

Miért nézik le az emberek azokat, akik nem érettségiztek?

Figyelt kérdés

A barátomnak nincs érettségije, pedig lenne esze hozzá, de abbahagyta a sulit, mert a szülei engedték neki. Az apja lelépett, az anyja és a nagyanyja neveli, akiknek hát, nincs túl sok céljuk az életben, és hagyják eltengődni. De dolgozik, és adja haza a pénzt, a maradékból meg a saját számláit fedezi.

Én közben egyetemista vagyok, és érzem, hogy mindenki "jobbat" akarna nekem, pedig nagyon aranyos. Ettől viszont én is elbizonytalanodom, és piszkálom, bántom, pedig nem érdemelné meg és ha kettesben vagyunk akkor az olyan jó, de az emberek elcseszik ezt az érzést. Amúgy "sikeresen" megromlott a kapcsolatunk, nem biztos, hogy ezek miatt, de szerintem közrejátszott benne. Megcsalt, (de szex nem volt) és nem tudom mi tévő legyek.

Ő volt az első pasim, mert annyira úgy éreztem, hogy nekünk muszáj összejönni, mintha minden úgy alakult volna, hogy összehozzon minket. Jó volt, és nem tudom mit csináljak, hogy ne hallgassak azokra, akik lenézik. Nem tehetek róla, ilyen vagyok, túl sokat adok az emberek véleményére. Nem tudom, tudtok-e tanácsot adni, csak jó volt kiírni magamból. Azért mégis köszi, ha tudsz valami épkézláb tanáccsal szolgálni.


2010. jan. 6. 23:50
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
93%

Hacsak a szülők nem annyira szegények, hogy munkába kelljen állni a gyereknek, vagy az otthoni körülmények nem adottak hozzá akkor bizony azért illene, hogy legyen egy érettségije, mert azért az mégiscska alap. Mivel nála egyik sem áll fenn, így leehtne.

Tudod az érettségi olyan, hogyha nincs mindenki lenéz, ha van az meg senkit sem érdekel.

2010. jan. 6. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
43%
Ahhoz, hogy valaki kapjon munkát, legalább érettségit kérnek, azért ha valaki még azt se csinálja meg, az vagy beteg, és menjen orvoshoz, vagy lusta, és aki ebben lusta, az a munkában is, és lehet, hogy az élet más területén is.
2010. jan. 7. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
86%

Az emberek buták, ne állj be a sorba! Néhány év múlva mi, a diplomások (én is egyetemista vagyok...) fogunk az aluljárókban csövelni, éjszakánként utcát seperni. Hogy miért? Azokon a munkahelyeken, ahova nem kell különösebb képzettség, szívesebben látják az olyanokat, akiknek kevesebbet kell fizetni, mert kisebb a végzettségük.


Lenéznek, meg jobbat akarnak neked, és te ezért bántod? Nagynagy butaság. Tudod, neked kéne tudnod, hogy mi a jó neked. Nem kéne még neked is bántani azt a fiút, állj ki mellette, ha tényleg szereted!


De ha mélyen magadba nézel, és téged is zavar, vedd rá, hogy estin fejezze be, szerezzen érettségit. Utána senki nem fog beszólni, te is elégedett, é hogy egy közhelyt is mondjak : a párod is jobban jár...


Dönts belátásod szerint

2010. jan. 7. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
96%

Rengeteg szakképzéshez nem kérnek érettségit. Szóval ez pl egyáltalán nem igaz,hogy nem lehet munkája annak akinek nincs.

Én nem itélem el akinek nincsen,őszintén szovla engem ez nem is érdekel.Lényeg hogy legyen tisztességes ember,dolgozzon,tartsa el magát ,ne lógjon 30 évesen az anyja szoknyáján. A többi nem izgat,.

2010. jan. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
79%

00:00 ez nem igaz! Van két nagyon jó ismerősöm is, akik 16 évesen otthagyták a sulit. Az egyik vidéki fiú, ő most pesten egy neves cégnél dolgozik programozóként, a másik fiú budapesti, most 19 éves, holnap repül amerikába, tavaly decemberben írt alá egy féléves szerződést, szintén programozóként...


Nincs érettségijük, de annyi pénzt keresnek, amiről én majd álmodhatok...esetleg, diplomástól...

2010. jan. 7. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
90%
Ismerek valakit, akinek el kellett mennie fiatalon már dolgozni, a szülei korán elváltak, ennek megvoltak az okai, nem voltak gazdagok, amint tudott, ő segített be anyagilag, de ő nem nyugodott bele abba, hogy csak egy szakképző iskolába tud így járni, egy barátjával elhatározták, hogy ők le akarnak érettségizni, kerestek tanárt, aki vállalta őket, és leérettségizett. Kitartó ember, és ez jó tulajdonság. Nem mások miatt, önmaga miatt tette, és még így több év távlatából is úgy látja, hogy jól tette.
2010. jan. 7. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
90%
00:06 - Programozó érettségi nélkül? Ilyent se hallottam még.
2010. jan. 7. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
88%

00.00 lepontoztalak rendesen.

Én nem nézek le senkit, akinek nincs érettségije.A munkáját becsülettel végezze el és az én szememben bárki megbecsültnek számít.

A gyerek iskolájában a takarítónőnek is köszönök és nem nézem le. Pedig biztos nincs érettségije. Valakinek ezt a munkát is meg kell csinálni.

2010. jan. 7. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
89%

00:06

Hát ez elég meseszerű, hogy finoman fogalmazzak... Azt hiszem van egy kis rálátásom a szakmára és a szoftverfejlesztés tipikusan olyan szakma, ahol senkit nem fog érdekelni a papírod, amint komoly referencia munkákat tudsz felmutatni. Ahhoz viszont, hogy kezdőként referenciákat tudj szerezni diploma kell, mert be sem hívnak interjúra nélküle. Aki esetleg autodidakta módon mégis olyan magas szintű tudásra tesz szert, hogy megállja a helyét komolyabb projektekben, na az a zseni. Viszont ők röhögve leérettségiznek, lediplomáznak, már csak a presztízs miatt is.

2010. jan. 7. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
83%
WTF? Lenézik ha nincs érettségije?? Ilyet nem nagyon hallottam még!! Sok embernek még kitanult szakmája sincs, nem hogy érettségi, meg különben is elég primitív dolog vkit ilyenek alapján minősíteni, amíg dolgozik és nem lusta, addig ez mindenkinek a magánügye! Amúgy nekem van érettségim, de sztem nem volt akkora nagy szám letenni, gyakorlatilag nem tettem érte semmit, alig tanultam és sokat lógtam lol Igaz, érettségivel mégis könnyebb elhelyezkedni, ill. több állás és lehetőség jöhet szóba, viszont nélküle sincs elveszve az ember.
2010. jan. 7. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!