Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám elérni azt hogy...

Hogyan tudnám elérni azt hogy az apukám ne féltsen annyira?

Figyelt kérdés
Most töltöm a 22.-ik életévemet és már zavaró az az aggódalom amit az édesapámtól kapok.Míg a hugom 18 és azt csinál amit akar addig engem a széltöl is óvni akar.Ha pasit viszek haza azonnal féltékeny és ki nem állhatja az akkori pasimat,nem enged sehová és minden mozdulatomat figyeli.Megértem őt mivel ő a lányos apuka nem én és azt is tudom mint elsőszülött lánya én vagyok a kedvence de ez egy idő után már fullasztó.Mit és hogyan tegyek hogy ne bántsam meg?????
2010. jan. 7. 09:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon ritka az olyan apuka,aki nem félti a lányát. :S Beszéld meg vele a dolgokat,mondd el neki,hogy téged "zavar",hogy ennyire félt. Nálunk is ez a helyzet,beszéltem vele. Azóta egy kicsit "visszább" vett,be kell látnia,hogy örökké nem lehetek otthon,hogy idővel eljön az idő,hogy saját családom lesz stb... 21/L
2010. jan. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az a kérdés jutott eszembe soraidat olvasva, hogy kap-e elég figyelmet a te apukád a te anyukádtól?


Mert az elengedés amúgy is elég nehéz egy szülőnek, de ha a gyereke egyfajta "érzelmi pótlék"-ot is jelent egyben, akkor a legnehezebb. Egyáltalán nem bántani akarom a szüleidet, vagy téged, az is lehet, hogy semmi ilyen nincs a háttérben, csak leírtam, hogy mi jutott eszembe.


Nagyon mit tenni nem tudsz ezzel, mert nem nálad van, hanem nála. Legyél megértő, tiszteld úgy az apukádat, hogy megpróbálod figyelembe venni az ő érzéseit is, amikor szervezed a dolgaidat. És beszélgessetek! Biztos nagyon szeret, tehát ha sikerül eljuttatnod hozzá az üzenetet, hogy te már szeretnél önálló lenni, akkor van arra mód, hogy úgy szeressen, hogy az mindkettőtöknek jobb legyen. Ehhez kell jól kommunikálni.


Sok sikert!

2010. jan. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyszer kérd meg, hogy meséljen arról, hogyan jött össze anyukáddal és mikor. Őt is őrizték a szülei vagy már házasok voltak a te korodban :>
2010. jan. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat remélem menni fog és nem lesz belőle sértődés vagy felesleges vita...

Amúgy az őseim jó házasságban élnek nincs az az óriási veszekedés csak egy kis hiszti ,morgás.

2010. jan. 7. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!