Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Utálom anyám férjét, hogyan...

Utálom anyám férjét, hogyan lépjek le? Most is eljöttem.17L

Figyelt kérdés
Két éve váltak el, anyám miután megismerte rá kb egy hónapra oda is költözött. Én maradtam apummal, és a nővérem is. Időközben apum elkezdett külföldön dolgozni, kb havonta egyszer jár haza pár napra, nővérem is elköltözött külföldre, így értelemszerűen anyummal lakom. Anyum (mostmár) férje eleinte tök normális volt, kaptam kutyát, rendes volt, mostanában viszont egy idegbeteg nemnormális. Született egy közös gyerekük, azóta mindenért ordít rám. Tegnap például sírt a baba, én abban a szobában tv-ztem, és nem vettem fel, ezért kezdett el ordítani. Hozzáteszem, az esetek többségében ők sem szokták felvenni, azért, hogy ne szokjon hozzá, honnan tudnám, hogy nekem mikor kell felvennem? Sokszor viszont én etetem meg a babát, vagy öltöztetem fel...stb., de ezekért nem jár egy jó szó sem. A kutyába indokolatlanul belerúg, akkor is ha csak fekszik a helyén, elhordja minden szemét patkánynak. Mivel apum ugye nem lakik itthon a fel szoktam járni a lakásra takarítani, öntözni a növényeket...stb. Ezt ő rossz szemmel nézi, mert otthon szerinte nem segítek semmiben. Ma is például felporszívóztam, az ő szobájukban is, elmosogattam ebéd után, anyumat is kérdezgettem, hogy segítsek-e. Anyummal is sokszor veszekednek, most is össze vannak valami miatt, ezért egyedül ment ma anyum a gyógyszertárba. Engem nem hívott magával, egyedül akart menni. Kimentem a szobámból, erre megint nekem támadt, hogy arra se voltam képes, hogy elmenjek anyummal, ő többet nem hoz nekem semmit azt bszhatom. De könyörgöm, anyum egyedül akart menni! Van egy pszichés betegségem is, szociális fóbiám van, ezért nem szívesen megyek emberek közé, vagy csak ritkán, mert pánik jön rám. Ő pszichológusnak képzeli magát, ezért zsarolással elrángat a városba, olyan helyzetekbe kényszerít bele, hogy sírógörcsöt kapok tőle. Anyám, ha éppen nincsenek összeveszve neki ad igazat, ha össze vannak veszve nekem. Apámat mindennek elhordja, ha próbálom védeni rám is üvölt, meg hogy akkor nyjam apukám seggét. Multkor a városban rámjött megint a pánik, ezért leültem egy padra, ő pedig próbált felrángatni onnan, de én nem engedtem, ezért nem szól hozzám akármit kérdezek, + nincs egy hétig net. Elegem lett már belőle, összeadódtak ezek a kis dolgok, fogtam magam, felöltöztem, elhoztam a kutyát és feljöttem apum lakására, itt szeretnék maradni, szerintem ma itt is alszok, csak az a baj nincs itt semmi ehető kaja,pénzem sincs, és anyum is felhívott sírva, hogy este menjek haza, és ne foglalkozzak vele, ha balhézik majd kiteszi. De nekem semmi kedvem hazamenni, itt csend van, nyugalom, nem zavar senki., otthon pedig a szobámból sem merek kimenni, de már kb a hűtőt sem merem kinyitni. Mit csináljak?
2014. júl. 9. 15:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Sajnos, amíg nincs pénzed elmenni, el kell viselned ezt a helyzetet... Kezdj minél hamarabb dolgozni, gyűjteni.

18 éves korodig a gyámhatóság szépen hazavisz, úgyhogy afölött, ha van rá pénzed, elmenekülhetsz..

2014. júl. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Bird ki azt az egy evet majd menj egyetemre ugy nem tudsz mar ott lenni vagy. Kerd meg anyud hogy lakj apud hazaban es ok adnak penzt
2014. júl. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként ha ez az új férj ekkora zsarnok, feljelentéssel próbálkozhattok - főleg, ha a betegségeddel is játszik és társaságba rángat.

Illetve, felkeresheted édesapádat, hogy hadd költözz ki hozzá.

2014. júl. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
64%
ez nagyon beteg, én már jelenteném fel a gyámhatóságnak vagy akármi,amit lehet, nem bírnám idegekkel, anyukád miért nem teszi ki a szűrét már? ez egy beteg ember, borzalmas,amit csinál
2014. júl. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Még három évig gimiben vagyok, mivel nulladikos voltam tavaly. Tehát jövőre leszek 11.-es, aztán 12, 13. :/
2014. júl. 9. 15:28
 6/17 anonim ***** válasza:

Hát ilyen helyzetbe nem tudom mert bármit csinálsz nem lessz jó , amiket leirtál egy normális szülő nem tesz csak akinek baj van az idegeivel.

Előbb-utobb csak haza kell menjél , még 1 évet csak kibirsz valahogy és utánna a legjobb ha megszakitsz minden kapcsolatot velük mert az ilyen emberek nem érdemlik meg hogy éljenek.

Apukád nem tud valahogy segiteni?

2014. júl. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Pénzt azt tuti nem kapnék, azt csak apumtól szoktam kapni, nekik alig van, anyum nem dolgozik, nem is sűrűn dolgozott életében, a pasi meg kb heti 1x, max 2x dolgozik. Anyám meg mondom, hol az én oldalamon áll, hol az ő oldalán.
2014. júl. 9. 15:33
 8/17 anonim ***** válasza:
Költözz el apukádhoz! Külföldön a tanulmányi esélyeid is sokkal jobbak.
2014. júl. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Apumnál mikor itthon volt fél évig (megteheti, mert külföldön elég jól megszedi magát), akkor sokat voltam itt, volt, hogy két hétig zsinórban itt laktam, de most ezt nem tehetem meg sajnos, nem engedné egyikük sem, hogy egyedül lakjak. :/
2014. júl. 9. 15:35
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Apukád lakásába is költözhetsz ha tud támogatni anyagilag és 18éves leszel , másképp te is tönkre méssz.

A legjobb lelépni amint lehet.

2014. júl. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!