Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Utálom anyám férjét, hogyan...

Utálom anyám férjét, hogyan lépjek le? Most is eljöttem.17L

Figyelt kérdés
Két éve váltak el, anyám miután megismerte rá kb egy hónapra oda is költözött. Én maradtam apummal, és a nővérem is. Időközben apum elkezdett külföldön dolgozni, kb havonta egyszer jár haza pár napra, nővérem is elköltözött külföldre, így értelemszerűen anyummal lakom. Anyum (mostmár) férje eleinte tök normális volt, kaptam kutyát, rendes volt, mostanában viszont egy idegbeteg nemnormális. Született egy közös gyerekük, azóta mindenért ordít rám. Tegnap például sírt a baba, én abban a szobában tv-ztem, és nem vettem fel, ezért kezdett el ordítani. Hozzáteszem, az esetek többségében ők sem szokták felvenni, azért, hogy ne szokjon hozzá, honnan tudnám, hogy nekem mikor kell felvennem? Sokszor viszont én etetem meg a babát, vagy öltöztetem fel...stb., de ezekért nem jár egy jó szó sem. A kutyába indokolatlanul belerúg, akkor is ha csak fekszik a helyén, elhordja minden szemét patkánynak. Mivel apum ugye nem lakik itthon a fel szoktam járni a lakásra takarítani, öntözni a növényeket...stb. Ezt ő rossz szemmel nézi, mert otthon szerinte nem segítek semmiben. Ma is például felporszívóztam, az ő szobájukban is, elmosogattam ebéd után, anyumat is kérdezgettem, hogy segítsek-e. Anyummal is sokszor veszekednek, most is össze vannak valami miatt, ezért egyedül ment ma anyum a gyógyszertárba. Engem nem hívott magával, egyedül akart menni. Kimentem a szobámból, erre megint nekem támadt, hogy arra se voltam képes, hogy elmenjek anyummal, ő többet nem hoz nekem semmit azt bszhatom. De könyörgöm, anyum egyedül akart menni! Van egy pszichés betegségem is, szociális fóbiám van, ezért nem szívesen megyek emberek közé, vagy csak ritkán, mert pánik jön rám. Ő pszichológusnak képzeli magát, ezért zsarolással elrángat a városba, olyan helyzetekbe kényszerít bele, hogy sírógörcsöt kapok tőle. Anyám, ha éppen nincsenek összeveszve neki ad igazat, ha össze vannak veszve nekem. Apámat mindennek elhordja, ha próbálom védeni rám is üvölt, meg hogy akkor nyjam apukám seggét. Multkor a városban rámjött megint a pánik, ezért leültem egy padra, ő pedig próbált felrángatni onnan, de én nem engedtem, ezért nem szól hozzám akármit kérdezek, + nincs egy hétig net. Elegem lett már belőle, összeadódtak ezek a kis dolgok, fogtam magam, felöltöztem, elhoztam a kutyát és feljöttem apum lakására, itt szeretnék maradni, szerintem ma itt is alszok, csak az a baj nincs itt semmi ehető kaja,pénzem sincs, és anyum is felhívott sírva, hogy este menjek haza, és ne foglalkozzak vele, ha balhézik majd kiteszi. De nekem semmi kedvem hazamenni, itt csend van, nyugalom, nem zavar senki., otthon pedig a szobámból sem merek kimenni, de már kb a hűtőt sem merem kinyitni. Mit csináljak?
2014. júl. 9. 15:18
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Szia kerdezo ,teljesen atelem a helyzetedet velen is ugyanez tortent 15 eves koromba ,es 1 ev mulva en el is koltoztem mivel mar az anyukam elet tarsa ki jelentete hogy nincs penz iskolaztatni es menjek dolgozni nem tart tovabb......(ez miatt viselkedet velem igy)hologt anyam tartota el oket ez az elet tarsanak volt 4 gyerek akirol anyam ugyanugy gonfoskodot!!!ezel csak azt szeretnem kifejezi hogy ugy erezten anya nem allt ki ertem kellöen..... mert nem lett volna szabad hagynia ahogyN anyukadnak sem hogy ugy banjon veled a mostoha (apuka)!!!mi az hogy rlnezi hogy te menekulsz ottholrol??es jatszik a betegsegedel??anyukam is csak ennyit tudott tenni sirni..... mast nem tett!!!en vissza koltoztem a sajat hazunkba mivel ugyse ugyse jarhatan suliba elmenten munka.ugyin.ketesztul tanfolyanra ami fizetos volt es abbol huzodoztam...... nagyon nehez volt.... de muszaly volt!!! Tanfolyam utan sikerult dolgoznom is!!!most 27 eves vagyok es azota anyam nem keresett engem!!!! Azota ferjhez mentem es kulfoldon elek!de te probalj segitseget kerni apukadtol vagy a noveredtol segitsenek anyagiakban hogy a sulit befejezd!!!!es utana ki mesz te is kulfoldre vagy valahol dolgozol...es konyebb lesz az eleted!!!nagyon sajnalak tudom mit erzel!!!
2014. júl. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Szerintem is kérj pénzt az édesapádtól, mondd el neki is, hogy mi a helyzet.
2014. júl. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
nyár van...miért nem mész el apudhoz külföldre vagy növéredhez? neked is jót tenne egy kis nyaralás anyád meg szagolja egyedül amit szakított..átmeneti megoldás de ha csak 1hónapra is el tudnál menni az is jó..vagy apukád minden hóbapba tamogatna anyagilag és ott laknál a lakásába,amit amúgyis fizet így nem fizetne feleslegesen hanem te laknál ott és vigyáznál rá...plusz vmi kis diák munka :)
2014. júl. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

A kutya miatt bármikor feljelentheted az állatvédőknél.

Amit pedig veled csinál - gyámhatósághoz kell menni, és elmondani, mit tesz veled. Egy pszichológus megerősítése a betegségedről nem lenne rossz.

Tanács: mikor olyan helyzetekbe kényszerít bele, próbálj meg egy jobbfejnek kinéző (idegen) embertől segítséget kérni. Nagyon nehéz, tudom, de így talán leáll.


Abban nem vagyok szakavatott, hogy hagynának-e egyedül élni apukád lakásában, ha még nem vagy 18. Mennyi idő múlva töltöd be?


Apukádnak el szoktad mesélni ezeket a dolgokat?

2014. júl. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Beszéld meg apukáddal, lehet hogy megengedné hogy a lakásában lakjál amíg külföldön van. Mostoha apádat idegesíti a gyereksírás és rajtad vezeti le a feszültségét. Nem kellett volna anyádnak szülni egy ilyen férfinak.Pánik betegséget a sok stresz okozza amiben élsz. Mondj el apukádnak mindezt.Kérd meg apukádat hogy küldjön neked pénzt, gondolom gyerektartást fizet, azt a pénz adja neked kajára.
2014. júl. 16. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
keress a rokonaid közül valakit ak odafogad, add kaját és jól bánik veled.Nagyik, vagy nagynénik tudnának segíteni esetleg.
2014. júl. 16. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Vele együtt léptél le?
2014. nov. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!