Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi "adományt" illik adni...

Mennyi "adományt" illik adni a papnak keresztelőkor?

Figyelt kérdés
nem járunk templomba csak ilyen alkalmakkor találkozunk az atyával.
2010. jan. 7. 13:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

nem a papnak adod, hanem a templomnak

amennyit gondolsz

a keresztelésért egyébként sem kérnek pénzt

2010. jan. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
elnézést a megfogalmazásért az egyházra gondoltam de nálunk a pap kezébe adják a borítékot.
2010. jan. 7. 13:46
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

nem "várnak" külön pénzt érte, mert a vasárnapi mise elején tartják a keresztelőt, tehát nem kerül plussz energiájába, időbe, benzinköltségbe, stb. a papnak.


nem rég volt a rokonságban keresztelő, ott 5000 Ft-ot adott a család és természetesen aki ott volt, meghívott az is dobott a perselybe fejenként 200 Ft-ot fejenként. ez az én tapasztalatom

2010. jan. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
ha tudod, hogy várja, akkor a fent említett 5000 Ft-ot rakd a borítékra. egyébként ez nagyon pap függő. ismerek olyat, aki elvből el se fogadja. megjegyzem: ez nagyon ritka
2010. jan. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
59%
bocs, most én értettem félre. szóval ha azt akarod, hogy az egyházé legyen a pénz, akkor dobd a perselybe, az a legbiztosabb
2010. jan. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
tartottunk már keresztelőt 4 éve,akkor is elvárta a pap hogy adjunk csak már nem emlékszem mennyit adtunk neki.Másikhoz pedig nem tudunk menni,mert itt a körnéyken minden pap elvárja hogy járjunk előtte misékre..stb..egyedül ez a pap nem kér ilyet,ő lóvét kér.:S
2010. jan. 7. 14:05
 7/17 anonim ***** válasza:

Jó kis pap lehet... :-(


Én a felajánlott/megkívánt összeget az egyházközsége valamelyik jótékonysági alapjába fizetném be. :-)

2010. jan. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
37%
Az egyházi szolgáltatások általában ingyenesek pár kivételtől eltekintve persze csak akkor ha fizeted az egyházi adót a kérdéses egyház fele.Ha nem fizeted akkor fizetned kell a szolgáltatásért de mindig kérj róla valamiféle elismervényt (számlát nem adhatnak az egyházi szervezetek). A pap kezébe (boritékba) soha ne adj pénzt meg semmi mást sem mert ellopják! Ez személyes tapasztalat!
2010. jan. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Ne vedd sértésnek de egyáltalán minek akarod megkeresztelni a gyereked, ha te magad sem hiszel az egészben?

Nem volna sokkal jobb ha felnőve ő döntené el mit akar? Mellesleg a Biblia is ezt tanítja, mármint, hogy a keresztelő (bemerítés) egy tudatos döntést követő esemény. Ilyen döntést egy csecsemő meg nem tud meghozni. Mi pont ez utóbbi miatt nem kereszteltettük meg. Anyósom mondta a magáét vagy fél évig aztán rájött, hogy semmit nem ér el vele, és abbahagyta.

2010. jan. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
ezt én se értem soha, hogy miért kereszteli meg a gyerekét, aki nem hisz benne. (gondolom külső elvárások miatt, nem tudom) de szerintem csak meddő vitába kezdenénk, meg úgysem ez volt a kérdés. felesleges ebbe bele kezdeni
2010. jan. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!