Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen anyám? Mit lehet...

Miért ilyen anyám? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

jelenleg 18 éves vagyok, elég sok mindenen túl vagyok, de még most sem tudom feledne azt a borzalmat, amit át kellett élnem éveken át. Óvódás voltam - legalább is erre emlékszem mikor anyám elkezdett verni. Gondoltam majd az iskolában jobb lesz, de tévedtem. Minden egyes anyagot órákon át kérdezgetett itthon,akár hajnalig, ha épp nem tudtam valamit jól megvert (vesszővel is). A négyesért is kaptam. Az csak mellékes, hogy egész nap ordibált, kevesebbet beszélt alaphangon, mint kiabálva, nem igazán voltak családi problémáink, jelenleg sincsenek. Az iskolai anyagot (szerencsére) már kb. 2 éve nem kérdezi. De most sem tudok fellélegezni, irányítja az életem(nem mehetek sehová, korán kell kelni, házimunkák), egyszer elszöktem és hatalmas botrány lett belőle, a rendőrséggel kerestettek, azt kértem tőle, hogy legyen anya, és akkor visszamegyek..Kb. 3 napig viselkedett emberként, azóta ismét csak ordibál és nem tudom, hogy még meddig bírom ezt. Esélyt sem ad/adott arra, hogy valamilyen formában önálló legyek, próbáltam természetesen erről beszélni vele, de minden egyes beszélgetés kiabálásba fulladt, aztán még lettem az, aki nem tiszteli a szüleit, hálátlan vagyok stb. (Apát is irányítja, nincs beleszólása semmibe)

Miért ilyen anyám? Miért volt jó neki, hogy éveken át sanyargathatta kisgyermekként az életem, amikor még tehetetlen voltam, valójában most is az vagyok. Csak az életkorom miatt érzek késztetést arra, hogy meneküljek, de nincs hova, nincsenek közeli rokonok, nincs senki. Mit tudnék tenni?


2014. júl. 12. 15:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Szegénykém.. :-(


Annyit tudsz tenni hogy minél messzebbre mész továbbtanulni.

Felnőtt fejjel már könnyebb lesz később.

2014. júl. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod! Igen az én tervem is ez. 350 km-re van az egyetem ahová jelentkeztem (Budapesten), remélhetőleg nem kell majd gyakran hazajárnom. Aztán az befejezve az iskolát remélem végleg elszakadhatok.
2014. júl. 12. 15:41
 3/7 anonim ***** válasza:
18 évesen már felnőtt vagy, azt csinálsz, amit akarsz. Akár egy szó nélkül elköltözhetsz, ha azt akarod. Szóval fel a fejjel, kitartás, és keress olyan barátot, akinek van egy kiadó szobája. Aztán ha esetleg költözöl, hagyj egy üzenetet, és kész.
2014. júl. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
menj el tanulni , vállalj diákmunkát és az életbe ne menj többé haza, az ilyen szülőt fel kéne kötni, már bocs.
2014. júl. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Szal Dávid válasza:

18 éves vagy, már törvény szerint felnőtt. Ha elköltözöl még a rendőrséggel megkerestethetnek, de vissza nem kell menned, mert már felnőtt vagy. Az előzőkhöz kapcsolódóan: Költözz el egy barátodhoz, vagy amint írtad, az egyetem. :)

Sok sikert kívánok!

2014. júl. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
tl;dr
2014. júl. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Kezdj ûj életet!

Költözz él jó messzire! Esetleg menj ki külföldre!

2014. júl. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!