Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem félnél az alábbi helyzetben?

Nem félnél az alábbi helyzetben?

Figyelt kérdés
Adott egy többtagú család, az egyikük kerekesszékes. Költözni kell és a család többi tagja egy 8. emeleti panel mellett döntött. Van ugyan lift, de Te nem félnél ebben a helyzetben, hogy mi van, ha elromlik és napokig nem jutsz ki, vagy ha esetleg valami szörnyűség történik, tűz, vagy ilyesmi (akkor nem is szabad a liftet használni!)

2014. júl. 14. 11:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem félnék. Bár nyilván nem vagyok abban, sőt még hasonló helyzetben sem. Szerintem ez csak megszokás kérdése.

Egyébiránt a lakástűz és egyéb komoly szerencsétlenségek esélye elhanyagolható. Nem valószínű, hogy megesik ilyen veled.

2014. júl. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem mindegy, hogy első vagy 8.

Elsőről is csak lifttel tud lejutni az, aki kerekesszékbe kényszerült.

Nem aggódnék emiatt. Ma már nem úgy van mint régen, hogy sokat kellett várni ha elromlott a lift. Nálunk 1* ha előfordult ilyen egy évben, a szerelők azt is megoldották két óra alatt. Úgyhogy ne aggódj, nem lesz nehezebb ott élni mint az elsőn.

2014. júl. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
én eleve nem bírom a paneleket. Szükségem van a bokros, fás, füves zöldelő udvarra, ami totál akadálymentes. Elszomorító egyébként, hogy a 8. emeletit választották, miközben ott vagy te is. Nekem biztos hogy az első a gyerekeim igényei lennének, és nem a pénz vagy a többiek, akiknek semmi bajuk. Félre ne érts nem uszítani akarlak, de add a tudtukra, hogy félsz és hogy nem-e leehtne máshová menni. Ekkor általában összefog a család és kompromisszumot kötnek. Mellesleg tűz nem igazán lehetséges, sőt. :) csak nyugi és fel a fejjel.
2014. júl. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Valóban mindegy, hogy hanyadik emelet, de egy legalább nyolcemeletes panelban azért akad pár ember. A kerekesszékes személytől is függ, de ha nem súlyosan elhízott, akkor a legnagyobb bajban valaki megfogja és leviszi a lépcsőn. Ha csak simán elromlik a lift, azt gyorsan megszerelik. Meg azért a család is biztosan segít (kivétel, ha nincsenek otthon, de akkor ott vannak a szomszédok).
2014. júl. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
57%
Hát én nem vagyok kerekes székes, de így is félnék 3 emeletnél magasabban. Még 2. emeleten is lenne egy vastag kötél az ablakra csomózva, hogy ha bármi baj van, le tudjak mászni. Szóval félnék panelban így is, úgy is.
2014. júl. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 21 éve élek panelban, és lekopogom, de még soha nem történt semmi olyan, ami miatt lift nélkül kényszerült volna az összes lakó elhagyni a házat. A lift elromlik néha, de vannak olyan panelok, ahol több háztömb összefügg és van átjárás, a miénk pl ilyen, akkor kérj a gondnoktól a szomszédoshoz + az átjáróhoz kulcsot, hogy akkor is be tudj jutni, ha esetleg elromlott a lift (egyébként hacsak nem az éjszaka közepén romlik el akkor kb egy óra alatt megjavítják, szóval itt maximum az lehet a gond, ha te sietnél valahova, és nem tudsz kimenni, vagy ha épp akkor jössz haza, mikor elromlott). Egyébként én nem félnék, az elsőről is pont olyan nehéz lenne neked lejutnod, mint a 10.-ről, és pont annyi alapja van a félelmednek, mint pl a kertes ház egyik fala beomlik, és nem tudsz kijutni. Ha ettől nem félsz, a panelban sem kell.
2014. júl. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem ismerek kerekesszékest, de szerintem a tizedikről tízszer annyi idő lejutni a földszintre, mint az elsőről.
2014. júl. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat! :)
2014. júl. 14. 14:04
 9/9 anonim ***** válasza:

De igen. A nyolcadik emeleti panel egyrészt olcsó, másrészt rejtett gyűlölet van benne a kerekesszékes iránt. Valakinek nagyon a terháre van a kerekesszékes, csak ezt ügyesen leplezi.


Laktam már súlyos beteg emberként a 9. emeleten és mondhatom, nagyon felerősíti a félelmeket az, hogy az ember arra ébred, mi van, ha tűz üt ki, és betegként nem lesz képes menekülni. És nem kerekesszékes voltam, "csak" súlyos agorafóbiában és pánikbetegségben szenvedtem.

2014. júl. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!