Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha gyereket szeretnétek, ti...

Ha gyereket szeretnétek, ti az alábbi helyzetben már most elkezdenétek próbálkozni, vagy várnátok még pár hónapot?

Figyelt kérdés

A párommal mindketten nagyon szeretnénk már gyereket.

Csak az a gond, hogy bár több éve külön élnek a feleségével, még csak pár hete lettek beadva a válási papírok.

A párom szerint már most nyugodtan elkezdhetünk próbálkozni, azzal érvel, hogy azért nem mindenkinek sikerül elsőre, lehet hogy hónapokig nem is jön össze a baba.

Én viszont szeretném megvárni, amíg kimondják a válást, hogy teljesen "tiszta" legyen a helyzet. Viszont az is tény, hogy egy válóper simán eltart 6-8 hónapig is, hiába van mindenről előzetes megállapodás köztük. Meg persze türelmetlen is vagyok, másra se tudok gondolni, csak arra, hogy mennyire szeretnék már gyereket. :)


Ti mit tennétek, várnátok, vagy belevágnátok most?



2014. márc. 24. 09:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
18%
Simán belevágnék,nem érdekelne hogy papíron még nem vált el a párom.
2014. márc. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem kezdjétek el. Tényleg nem biztos, hogy 1-2 hónap alatt már sikerül is.
2014. márc. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
29%
Amennyi nonek gondja van a teherbeesessel, en azt mondom minel elobb el kell kezdeni.
2014. márc. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%

én várnék..


pár hónapon nem múlik, hisz ott az egész élet rá, nem 1 évről vagy 1,5-ről van szó..

elkezdenék felkészülni, vitamin stb..

sajnos a válás elhúzódhat, addig várnék amíg ki nem tűzik az időpontot minimum...(itt volt olyan akinek majd 1 évig tartott elválni, pedig mindenben megegeztek, de annyira későn kaptak időpontot, más meg is született addigra a baba, mondta, hogy a gyerek névátírását és apasági vélelem megdöntését legalább soron kívül elintézték, mert náluk a nő volt házas, előtte nem volt fontos a válás sürgetése...)


bár nálatok az apaságot senki nem kérdőjelezi meg, mint amikor a kismama volt házas..

nah mindegy én várnék a tárgyalás kitűzéséig..

2014. márc. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%
Egy válás évekig is eltarthat, még akkor is, ha előre megegyeztek mindenben.
2014. márc. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A feleségével van közös gyerekük? Mert ha nincs, akkor viszonylag gyorsan el lehet válni, a vagyonmegosztás meg már külön téma.
2014. márc. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Van, de szerencsére egyetértenek a gyerekfelügyelettel és a vagyonmegosztással kapcsolatos kérdésekben is.
2014. márc. 24. 09:42
 8/13 anonim ***** válasza:
76%

Ha szerencséd van, akkor két tárgyalás alatt elválasztják öket, ha meg nem, akkor évekig is tarthat.


A helyetekben egyelöre várnék, kivéve, ha már 30 fölött vagy, akkor elkezdenék próbálkozni.

2014. márc. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én várnék, saját tapasztalat miatt:

ugyan nem ez a helyzet, de házfelújítás előtt volt nekünk is ez a dilemma, hogy várjuk meg, míg befejeződik, vagy kezdjünk el próbálkozni, úgyse sikerül egyből. Na ebből az lett, hogy első próbálkozásra összejött a baba, a házfelújítást meg éppen befejeztük mire jött a baba.

2014. márc. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
76%

Ha megvan minden a gyerekvállaláshoz, akkor ilyen helyzetben pár hónapot még várnék. De éveket azért nem.

Mondjuk az is tény, hogy sosem választanék olyan társat, akinek egy kész családot kell elhagynia. E tény miatt sosem lennék teljesen biztos a páromban és abban sem, hogy velem már normális életet szeretne. Ezért minimum lenne akkor már, hogy megvárom míg elválik.


Mi van ha összejön egyből a gyerek, a pasi meg meggondolja magát, és visszatáncol az exéhez? Vagy ha ezt nem is, de az ex megtudja, hogy jön itt is a baba, és magkattan, hogy majd akkor az ő közös porontyaiknak nem jut annyi... Vita lesz a pasi és az ex között, ez kihathat a mi kapcsolatunkra is... szóval egy felesleges lavinát lehetne elkerülni némi várakozással.

2014. márc. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!