Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek az alábbi helyzet...

Mit tennétek az alábbi helyzetben: tegyük fel hogy családotok van,2 gyerekkel. A férjetek igazi mintaapa, látszik rajta hogy szereti a családját. Viszont a szex megromlott, katasztrofális lett, megszűnt az egész intimitás. Ilyenkor mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

3 éve kezdődött az egész, pajzsmirigyproblémái lettek, gyógyszereket kell szednie.

Eleinte még havonta 1-2 alkalommal azért szexeltünk és mellette rendszeresen volt egyéb dolog is.

Tavaly júniusban viszont meg kellett emelnie a gyógyszeradagot, volt egy műtéte is, mondta az orvos is hogy valószínűleg lecsökken nullára a szexuális vágya, mert ez a gyógyszer minden ilyen dologért felelős hormont szinte kinyír a szervezetéből.

Szóval számítottam rá, na de nem ennyire. Június óta semmi nem volt, sem szex, sem más, de még csak egy sima összebújás sem. Kérdeztem miért, azt mondta egyszerűen nem kívánja, mondjuk háromszor próbálkoztunk de tényleg nem volt rá képes, így ezután rá is hagytam inkább..


Emellett egyre háklisabb, beleköt apró dolgokba is, de a gyógyszert meg nem teheti le, mert akkor záros határidőn belül komoly problémák lehetnek..

Ezt leszámítva jó apuka, segít mindenben és a két gyerek a szeme fénye.

Viszont emiatt a betegség / műtét / gyógyszerezés miatt az intimitás legkisebb szikrája is kihunyt belőle és tekintve hogy fiatalok vagyunk még (30 vagyok én, 35 ő) elég nehéz ezt így kezelnem..


2013. ápr. 22. 12:23
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
76%
Beszéljetek az orvossal, hogy ez a helyzet és legyen szíves valami megoldást felkínálni a problémára, mert a kezelés mellett a kiegyensúlyozott házas élet, családi háttér is nagyban hozzájárul a felépüléséhez.
2013. ápr. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
70%
Mivel a párod beteg, és a viselkedése nem önmagából fakad szerintem mellette kell hogy állj mindenben mégha ez nehéz is.Nemtudom mennyit érne az hogy bepróbálkoznál új, izgalmas dolgokkal a szexel kapcsolatban, bár az elutasítás nagyon rossz dolog, de szerintem egy próbát megérne.
2013. ápr. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
79%

Amikor összeházasodtatok elhangzott valami ilyesmi.

"Betegségben-szegénységben, jóban-rosszban"

El lehet menni az orvoshoz és lehet kérni más gyógyszert , jelezve hogy ez így nem jó, főleg ha hosszú évekig kell szednie.

Egyébként az összebújás, ölelés, egy csók nem szexuális jellegű is lehet. Nem kell attól a férfinak állni a farkának hogy a feleségét akit állítólag szeret átölelje, megcsókolja. Egy egy sima érzelmi megnyilvánulás, sokszor semmi köze a szexhez. Ez nem megkívánás kérdése, csupán csak annyi hogy szeretem azt az embert és átölelem, megcsókolom..

Fiatalok vagytok, így nem lehetne tabu köztetek maga a szex sem. Ő nem igényli a gyógyszerek miatt, te igen.. Akkor meg lehet oldani segédeszközökkel. Attól hogy nem áll fel neki, nem igényli, még kényeztethet téged, még segíthet hogy egy vibrátorral kielégülj..Sok esetben ez is egy jó megoldás, ha az érzelmek még működnek..

Van egy gyanúm hogy nálatok nem csak a gyógyszer okozta impotencia van, hanem az érzelem hiánya is..A férjed szeret még téged??

2013. ápr. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
12 különböző dokinál voltunk, nyilván ezzel kezdtük, de nincs más. kezelési alternatíva. Mindegyik azt mondta hogy alapból a betegség is ezzel jár, a gyógyszer csak rontja tovább.
2013. ápr. 22. 12:42
 5/22 anonim ***** válasza:
80%

Én sem hinném, hogy csak ez a gond nálatok. Mi is így élünk, a férjem lebénult egy balesetben. Szóval nincs szex. De van más. Én is fiatal vagyok még (33), nyilván vannak vágyaim. Mivel szeretem más nem jöhet szóba.

Nem a legjobb dolog ez így, de ez van. Ő is tudja hogy nekem attól még vannak igényeim, szóval nem kérdés nála, hogy "segít".

2013. ápr. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
86%

Valami fényt az alagút végén nem ígértek az orvosok? Tehát, hogy meddig kell ezt a helyzetet megélni? Mert ha tudom előre, hogy még kb. 2 év, akkor talán addig más áthidaló megoldást is könnyebben talál az ember.

De így? Akkor ezt tekintheted véglegesnek?

2013. ápr. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
50%
Ahogy írtad, ez egy betegség következménye, nem puszta elhidegülés a részéről. Természetesen kitartanék a férjem mellett. Hisz ezt ígérted neki, nem !? "Betegségben, jóban rosszban..." Egyébként ez ahogy értelmezem egy átmeneti állapot nem? Később visszacsökkentik a gyógyszer adagját?
2013. ápr. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
81%

ma 12:40

miért lettem nullára lepontozva? Mert kiírtam a lényeget??

Az én férjem prosztatarákos lett 36 évesen. Neki sem működött, mégsem agyaltam hogy elhagyjam. Szeretett és én is. Még műtétje után is át tudod ölelni, meg tudott csókolni.. Ma is élünk nemi életet, igaz segítséggel. Mi ebben a rossz? Ő kielégít vibrátorral,és én is elégedett vagyok mert a nemi vágyam kezelve van..

Ezért kell nullára lepontozni mert azt tanácsoltam hogyha nincs más gyógyszer akkor esetleg más eszközökkel lehetne segíteni??

2013. ápr. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
50%

Ha mintaapa és a gyerekek imádják, akkor a világért nem mennék el tőle sosem.

De persze érthető, hogy hiányzik a szex neked. Ezt valamilyen egyéb módon próbáld meg magadnak pótolni.

2013. ápr. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
70%

Tényleg kár volt lepontozni akik jó példák arra, hogy ilyen nehézségek mellett is lehet működtetni egy kapcsolatot, ha két ember szereti egymást.

Az orvossal meg meg kell beszélni a problémát és megoldást kell keresni, esetleg megtudni, hogy változhat-e ez idővel, mik a lehetőségek.

2013. ápr. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!