Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan dolgozzam fel a mostani...

Hogyan dolgozzam fel a mostani élethelyzetemet?

Figyelt kérdés

A vőlegényemmel lakásvásárlást terveztünk, esküvőt, gyerekeket. Mindezt biztos alapokra akartuk fektetni. Hisz a lakást csak hitellel tudnánk megvenni, így szükség van 2 fizetésre. Egy gyereket sem lehet csak úgy a semmire bevállalni.

Ez az elképzelés szép és jó volt, de én megint munkanélküli lettem, megint miattam nem haladunk előre, megint miattam borulnak fel a terveink. Megint várhatunk arra, hogy munkát találjak, és ha találok is idő, mire úgy érezhetem, hogy legalább picit biztos a helyem.

Egyszerűen csak itthon ülök és magamat hibáztatom. Úgy érzem soha nem lesz olyan biztos hátterem, hogy tudjunk lépni.

A párom nyugtat, hogy ne aggódjak, megoldjuk ezt is. De most csak azt látom, hogy ül mellettem a semmibe és néha arra gondolok, talán jobb lenne neki mással, akivel képes előrehaladni. Mert én csak visszafogom :(


2014. júl. 14. 12:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy fogod vissza! Mindig tudnod kell felállni, ez egy erős nő legfontosabb tulajdonsága! Ha azt látja, hogy továbbra is minden erőddel keresed a munkát, büszke lesz rád!!!
2014. júl. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Sün!! ***** válasza:
Csatlakoznék az elsőhöz. Az élet csupa kihívás. Ha azt látja, hogy igyekszel és a munkát alapnak gondolod és aktívan keresel, akkor nincs semmi gond. Bárki bármikor elveszítheti a munkáját, a párod is. Mindig van tovább. Nálunk is vannak hasonló gondok, de sosem adjuk fel és most egyre biztosabb a helyzet. Az a lényeg, hogy együtt legyetek a gondban is de ez ne csapjon át depresszióba. Fel a fejjel!!!
2014. júl. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Fordított esetben te mit mondanál a párodnak? Semmi gond, túlleszünk rajta, találsz hamar munkát... vagy azt hogy oké, puszi, pá, mentem, keresek egy olyat akivel előre tudok haladni? Ugye, h az elsőt. És úgy is éreznéd... nah akkor ne problémázz
2014. júl. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen tudom, együtt vagyunk, együtt küzdünk és ez a lényeg. Csak legutóbb is 1 évig voltam itthon, jó persze ebbe benne volt egy műtét, és orvosi eltiltás, amiről nem tehettem.


És úgy örültem mikor végre megkaptam az orvosi engedélyt és sikerült elhelyezkednem. 2 hónapig tarthatott ez az öröm.


Próbálom magam lekötni itthon, napjában többször megnézem az állásportálokat, házimunkázom, és olvasok figyelemelterelésképpen.

2014. júl. 14. 13:07
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia! Nézd ez most egy tipikus szarügy.

Egy mélypont.

Ez tulajdonképpen a kapcsolatotok próbája. Lesz még pár, könnyebb, nehezebb, de azért vagytok egymásnak, hogy együtt túléljétek, egymásra támaszkodva átbotorkaljatok a sötétben.

Mi még csak négy éve vagyunk házasok, de sajnos már több ilyen is volt.

Ha elesel kelj fel és menj tovább!

2014. júl. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nézd, tudom, hogy nagyon rossz, amikor egy fiatal párnak azért nincs jövőképe, mert pénzügyileg nem engedheti meg magának, hogy legyen. Ha van, az meg borul. De ez most itt nem a te személyes kudarcod, nem a te hibád. Ne hibáztasd magadat.

Más kérdés: nem érné meg külföldre mennetek?

Saját tapasztalatból mondom, hogy megéri. Párom hamarabb kijött (zsebében 40 000 forint értékű euróval, amiből fizette a vonatjegyet is. Igaz úgy jött ki munkaközvetítőn keresztül, hogy volt szállása és munkája), 3 hónap alatt szerzett (összespórolt rá) lakást, kiköltöztem én is, s maradék 2 hónap alatt fullra berendeztük (gépesítettük és bebútoroztuk). Jelenleg nem dolgozok teljes állásban, itthon vagyok sokat, de bőven nagyon kényelmesen megélünk az egy keresetből, mindig bőségesen van mit enni, sose kell nézni, hogy mi mennyibe kerül, és így is tudunk szórakozni járni együtt, kimozdulni, és még spórolni is, pedig nem olyan sok az az 1100 euro,a mit a párom keres vendégmunkásként, én meg kb 300-400 eurót keresek, és azt mind meg tudjuk spórolni. nem sok, nem csillivilli, de nem is idegeskedünk azon, hogy ha egyikünk kiesik a munkából, akkor borultak a terveink évekkel előre. De ez persze nem mindenkinek kivitelezhető, hogy külföldre jöjjön.

Még egyszer: nem a te hibád, hogy kirúgtak. Keresgélj kitartóan, és sok sikert neked, nektek.

2014. júl. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát, ha egy pár vagytok..... akkor foghatod vissza te őt!

Akkor nehezebben haladtok előre, - mármint anyagilag.

De tényleg az az egyetlen fontos? Az egyetlen mérce?

2014. júl. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a pozitív válaszokat! Tudom, hogy idővel helyrejön minden, csak most nehéz.

Próbálok én is erre gondolni, hogy mi itt vagyunk egymásnak, és van kivel küzdenem, van aki mellettem áll.


7-nek. Nem ez a mérce, de sajnos a mai világban munkahely és pénz nélkül nem jutunk előre egy fizetésből. És ha még a saját lakást nem is tartanám fontosnak, az esküvő is csak egy másodlagos szempont, azt egy hétköznap is megejthetnénk hétköznap, ingyen 2 tanúval, de a gyerekre vágyunk. És egy tervezett élettel nem tehetem meg, hogy a semmire vállalom.

2014. júl. 14. 21:28
 9/10 anonim ***** válasza:

Ezt a "megint miattam" önmarcangolást hagyd abba.


A párod szeret, ott van melletted. Kerülhet ő is olyan helyzetbe, amikor te állsz majd mellette, és biztatod. Most ő teszi ezt. De egy jó kapcsolat erről szól: jóban és rosszban. Nem lenne a párodnak jobb mással, ha neki veled jó. Most átmenetileg lassabban haladtok, de ha lesz állásod, akkor megint gyorsabban fogtok haladni.


Amúgy ne csak a meghirdetett állásokat nézd, hanem te magad is keress meg cégeket, helyeket, küldd el nekik az önéletrajzod.

2014. júl. 18. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kergesd el a negatív gondolatokat és a semmittevéssel otthon töltött perceket, mert a kettő együtt jár. Mindig legyen mit csinálnod, ha más nem ki a levegőre sétálni vagy sportolni. Állást is könnyebben találsz ha rendezettek a gondolataid és rendben van a lelked.

Amúgy meg simán fel lehet nevelni egy gyereket akármilyenek is a körülményeitek. A környezetemben látom, hogy mindenkinek sikerül, még annak is akinek alig van betevő falatja, alkalmi munkákon tengődik. Mindig van valahogy, mindig megtalálják a kiutat. A gyerkőc is elvan. Nem juthat minden gyereknek álomszoba, medence a kertben és 4 évesen saját tv, laptop meg minden kütyü. Ez a világ rendje, ki szegényesebben ki gazdagabban nevelkedik. Nyilván tudom, hogy nem erről van szó, csak azért sarkítom le, hogy értsd a lényeget.

2014. júl. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!