Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki hogyan költözött el otthonról?

Ki hogyan költözött el otthonról?

Figyelt kérdés

Egészen az elejétől érdekelne a történet.

Tehát hogy a párotokkal hogyan jött az elhatározás hogy akkor elköltöztök mindketten a szüleitektől és összeköltöztök.

Mindezt hogyan közöltétek a szülőkkel? Hogyan reagáltak? Nem ellenezték? Nem néztek gyereknek? Hány évesek voltatok?

Majd ezt követően albérleteket néztetek? Ki segített otthonról átcuccolni? Miket vittetek el? Mennyi időt ölelt fel az elhatározastól kezdődően a hercehurca mire együtt laktatok? Milyen volt?


2014. júl. 15. 08:27
 1/9 anonim ***** válasza:

Én nem a párommal költöztem el, hanem egyedül. Először albérletbe, aztán saját lakás. Nem volt gond otthon, csak már nem akartam otthon lakni, 25 voltam.

Egyik nap odaálltam szülők elé, hogy másnap költözöm :)

Nem örültek, de csak azért, mert fura volt nekik, hogy nem vagyok ott velük. Egy délután alatt összepakoltam, bedobozoltam a cuccaimat. Költöztető ismerős jött a teherautójával. Bútor nem nagyon volt, mert azokat otthon hagytam a szobámban, az albérlet meg bútorozott volt. Konyhai cuccaim, törölköző, ágynemű voltak már, mert sokszor azt kaptam korábban egy-egy ünnepre, hogy majd legyen, mire elköltözöm.

2014. júl. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Összecsomagoltam egy nagy táskába ami belefér, és eljöttem. Hagytam egy levelet, hogy elmentem. Több száz km-ig meg sem álltam. Jó okom volt rá, hogy így tegyek. 19 voltam akkor, most 42. Azóta a saját életemet élem, a családommal.
2014. júl. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én már korábban, 16 évesen átcuccoltam nagymamámhoz. Közel lakott, és egyedül volt, otthon meg zsúfoltság és stressz. A szüleim szerencsére hagyták, bár nem egyik napról a másikra történt, hanem fokozatosan egyre többet aludtam ott. 20 voltam,és egyetemre jártam 2 éve, amikor meghalt. Maradtam a lakásban, kiadtam a másik két szobát, majd a párom 1 év múlva 3 év együttjárás után odaköltözött. Én sosem szerettem , ha beleszóltak, hogy mit hogyan csináljak, főleg nem akkor, mikor elmúltam 18. Jól tanultam, nem nagyon jártam bulizni, meg tudtam hozni a saját döntéseimet. Amint tudtam, már a gimi mellett elkezdtem diákmunkázni, és az egyetem mellett is dolgoztam. Ez segített a függetlenségben.


A szülők akkor néznek gyereknek, ha úgy viselkedsz. Meg kell húzni a határvonalat, ha már felnőtt vagy. Nekem mindig jó kapcsolatom volt a szüleimmel, de apukám nagyon féltett, én meg nem szerettem, ha megmondta, hova mehetek.


A pároddal ne azért költözz össze, hogy a szüleidtől szabadulj, ha esetleg ez lenne az indok. Felnőtt vagy, de addig jogosnak érezhetik, hogy beleszólhatnak a dolgaidba, ameddig ők tartanak el.

2014. júl. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kedves masodik!

Mégis hova mentél? :O nem hiszem hogy ilyen egyszeru lenne.. :(

2014. júl. 15. 08:52
 5/9 A kérdező kommentje:
21 vagyok, dolgozom, nem sokat tudok hazaadni mert keveset keresek, de adok akkor is. Csak keveslik, de akkor mar felretenni nem tudnek a jovore. :/ onallosodni akarok, de folyton leneznek....
2014. júl. 15. 08:54
 6/9 anonim ***** válasza:
21 voltam, az akkori párom 25, és volt neki egy albérlete, ahova én is szépen fokozatosan beköltöztem. Először csak fogkefém, törölközőm volt ott, majd egyre több ruhám ottmaradt, és egyre ritkábban aludtam otthon. Nem is kellett ezért bejelenteni, hogy na én most költözöm, a szüleim is fokozatosan hozzászoktak.
2014. júl. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

2-es vagyok

Nem szeretném részletezni hogy hova mentem, a lényeg, más országba. Fiatalon az ember sok mindent be mer vállalni, nekem akkor a semmiből kellett egy életet elkezdeni, 1000 ft-nyi pénzzel. Ma már gyerekkel nem indulnék neki a semminek, akkor bátrabb voltam. De nem bántam meg egy pillanatot sem, pedig nehéz idők voltak, volt amikor azt sem tudtam, hol ér az este. De szép lassan kialakult minden.

2014. júl. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

szia kérdező!:)

na szóval 22évesen kezdtem el melózni..alig vártam hogy dolgozhassak és a barátommal összeköltözzünk. nem volt fényes a kapcsolatom anyámmal a pasija miatt. kb olyan volt hogy tök érezhetővé vált hogy felesleges vagyok otthon. amikir munkába álltam már akkor megbeszéltük a párommal hogy összeköltözünk...igen ám de a párom munkája bizonytalanná vált így keresnie kellett mást akkor már eltelt vagy 4hónap mire megtalálta a mostani melóját(kozbe is volt meloja csak sose akartak neki fizetni..csod szelen allt a ceg azert is keresett mast)aztan az uj helyen vartunk meg 3honapot hogy megszokja az uj helyet es hogy lassa hogy tuti e a melo..es akkor eldontottuk mikorblejart a 3honapja h igen akkor koltozhetunk vegre akkor mar en 7honapja meloztam es akkor mar 5eve voltunk egyutt..hazamentunk mondtam anyamnak hogy jovohonapba koltozok itthonrol..mire o tok jo hogy akkor koltozok el mikor vegre adok haza penzt..tehat kb ennyi.es koltoztunk is kovetkezo honapba..koltozni a tesom es bnoje vmint unokatesom segitett..azota eltelt 3ev es a 3ev alatt egy pillanatra se bantam meg..23eves voltam amikor elkoltoztem. imadok kulon lakni..mar 8eve egyutt vagyunk a baratommal..miota elkoltoztem a viszonyom is jobb lett anyammal..bar nem felejtek ..:) eletem legjobb dontese volt azt banom hogy nem jott ossze elobb :) sokkal kiegyensulyozottabb vagyok..jol erzem magam

2014. júl. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
36%

tavaly tortent....

syulinapom volt a parom pedig dolgozott... Amikor haza jott nem volt a kezeben semmi sem megvoltam sertodve ( de tenyleg..) es akkor elovett 2 jegyet DANIABA!!! ez volt 19-en a repjegy 23-ra szolt. anyuek is tudtak rogton mert a szuleimnel laktam meg... volt herce hurca ne aggodj de osszepakoltam egy borondbe ( 1 nagy 1 kicsi) ruhak,tisztalkodasi szerek,gyogyszerek,ilyenek es 23-an elindultunk,nagyon feltettek,veszekedtek hogy meg meggondolhatom magam.. nem tettem mert elegem volt az itthonbol,anyam folytonos veszekedese,tesom ugyszint + azt hiszi hogy o a kiralyno..... 17 voltam,most vagyok 18.fel evet eltunk kint,most vissza jottunk...... allando veszekedes volt igy is..h kuldjunk penzt mar az elso 1 het utan,allandoan latniuk kellett skypo-n,mert ha nem akk hivjak a rendorseget.....ez ment 1 honapig,fenyegettek,aztan leallitottam oket... hianyozott a csaladom de jo is volt h nem kell egyutt elnem veluk

2014. júl. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!