Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki fiatalon költözött el...

Aki fiatalon költözött el otthonról, hogy csinálta?

Figyelt kérdés
A kérdés elsősorban olyanoknak szól, akik szülői támogatás nélkül "leléptek" . Hova mentetek? Dolgoztatok? Hogy boldogultatok?
2012. aug. 18. 13:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes összeköltözni valakivel lakótársnak, szobatársnak. Aztán persze munka, diákmunka.
2012. aug. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Érettségi utáni napon, albérletbe a párommal. Suli melletti melóból összejött egy kezdő összeg, és keményen nekiálltam munkát keresni. 3 nap múlva találtam egy szar melót, de tudtunk albit fizetni, és jutott kajára is. Másra nem nagyon... Párom is melózott, egyetem mellett (állami támogatással csinálta). 3 év múlva már kicsi tartalék is volt, és jobb meló. Kicsi családi házat vettünk, és szépítettük, közben belevágtunk egy vállalkozásba. Megint jött a nulláról indulás és az épp hogy kajára telik állapot. 2 év, és jobb lett, már megint volt tartalék, és kezdett beindulni a vállalkozás. Ekkor maradt otthon a párom babázni, így többet tudott otthon tenni, szépült az otthon. Mára szép nagy házunk van, és két gyerekünk, a vállalkozás is szépen gyarapodik. Piszok nehéz volt, most visszagondolva, ha nem lett volna bennünk annyi erő, fiatalos lendület, akkor belebuktunk volna.
2012. aug. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én már 16 éves koromtól dolgoztam diákmunkán,felvettek fősulira és elis költöztem otthonról,2nap alatt elhoztam az összes dolgom otthonról,azóta is dolgozok ugyanúgy diákmunkán suli mellett,nem valami könnyű,de muszáj.Ja és koliba költöztem.
2012. aug. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én vidékről költöztem a nagyvárosba 18 évesen! Nem volt egyszerű.. munka és megmászni azt a bizonyos képzeletbeli létrát! Fontos az elhatározás és a kitartás a végsőkig!
2012. aug. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Én jövőre szeretnék érettségi után elköltözni. Bnőmnek vesznek egy lakást és odaköltözök így ő is jobban jár mert ketten mégiscsak könnyebb fizetni a rezsit stb... csak nagyon nehéz a döntés mert ha elmegyek akkor saját talpamon kell megállnom életem végéig tekintve hogy elején csak diákmunka lesz ez nemlesz a legegyszerűbb... ha otthon maradnék mehetnék olyan szakra egyetemen ahova szeretnék (csak fizetős van) mert kifizetnék... de úgy érzem hogy kb ezt az évet se bírom már ki otthon. :/ Van esély rá szerintetek, hogy elboldoguljak úgy hogy véletlenül se kelljen hazaköltöznöm többet? 18/L
2012. aug. 18. 13:40
 6/11 anonim válasza:
100%

20 évesen költöztem el, az én anyám gyakorlatilag elzavart! Hálisten, van egy párom akivel akkor már 2 éve együtt voltunk, és hozzá költöztem. Igaz, hogy az édesanyjával és édesapjával él/élünk, de esküszöm, nyugodtabb és boldogabb vagyok itt, nem zavarnak semmiben külön életünk van.

Én is dolgozom párom is, pakoljuk a pénzt lefele, mert lassan eljegyzés, és szeretnénk venni utána egy kisebb lakást kezdésnek.

Minden kezdet nehéz, de én azt mondom, ha a saját kárán nem tanul az ember, akkor sehonnan.

2012. aug. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

3.vagyok

Attól függ,hogy milyen kapcsolatban vagy a szüleiddel.Én mikor eljöttem,igaz,hogy elég rossz volt,de én úgy vagyok vele,hogy semmi nem lehet olyan rossz,mint otthon,szóval örülök,hogy eljöhettem,mégha vannak olyan idők is amikor pl 3nap alatt csak 1kiló vajaskenyeret ehetek,mert nincs pénzem,de még nekem ez is jobb,mint otthon,szóval szerintem ellehet boldogulni.Meg attól is függ,hogy hogy állsz hozzá az egészhez.Először biztos nehéz lesz,de majd arra nagyon figyelj,hogy jól oszd be a pénzed,még ha sokat keresel is,mert bármi közbejöhet.Sok sikert!

2012. aug. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
84%

Szia!

Már írtam pár hasonló jellegű kérdéshez,lehet,hogy ismerős leszek :-)

A szüleim 13,5 éves koromban váltak ekkor én is elköltöztem(viták sora és a kínos hallgatás,minden volt,elegem lett) volt telefonom,rajta pénz meg pár ezer forint zsebpénz,amit szülinapra stb kaptam.

Mondtam a szüleimnek,hogy én elköltözök.Mondák,hogy csak mennyek.(biztos nem úgy gondolták) én meg mondtam neki,hogy jó,de nem keressenek,majd jelentkezek.

Összepakoltam egy utazótáskába és biciklire ültem.

Két faluval arrébb a "tanyavilág" felé vettem az irányt,bízva benne,hogy éjszakára valami néni befogad.

Találtam egy eladó/kiadó tanyát,felhívtam a tulajt.

Attól kezdve ott laktam.10 ezer/hó volt a díj.

Még azon a héten jelentkeztem apukánál,mondtam neki,hogy jól vagyok köszönöm.(anyának is ő szólt,neki csak pár hónap múlva szóltam)

Elkezdtem napszámba járni meg "főállásban" édesapám mellett dolgoztam az építőiparban.(segédmunkásként)

Sulit befejeztem,16 évesen át lehetett íratkozni esti tagozatra,akkor ez volt az egyetlen lehetőségem,mert már nem bírtam azt,hogy hajnali 3kor keltem,etetés,fürdés,gyalog ki a buszig(kilométerek) suli,kettőtől este 10-ig dolgozni,utolsó busszal haza,megint gyalog,éjfélre értem haza,etetés,főzés esetleg és megint reggel lett.Hétvégén 12-14 órát dolgoztam.16 évesen találtam állandó munkát egy kis cégnél,6-14ig.Heti 3 nap suli.Időben,jó eredménnyel leérettségiztem csináltam egy nyelvvizsgát is.

Munkámnak megvolt az eredménye: mindig ott voltam albérletben,ahol munka volt,így költöztem párszor,de nem baj.

17 évesen vettem autót,elkezdtem a jogosítványaimat,18 évesen vettem egy házrészt hitere,befejeztem(bővítés stb)azt 20 évesen eladtam,vissza fizettem a hitelt(válság előtt sikerült még)és vettem egy másik házat hitel nélkül.

most 22 éves vagyok,ezt a házat is bővítem,de már nem sokáig.Talán a 120 négyzetméter elég lesz :-)

Van még némi dolog,ami hiányzik az életemből,de azt pénzzel nem tudom megvenni.22/N

2012. aug. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, olvastalak egyszer egy másik kérdésnél, és azóta is emlegetlek mindenkinek, aki nyavajog a költözés miatt... A lelkemben mély nyomot hagytál!!! :)
2012. aug. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
*
2012. aug. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!